Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsza w tym roku przysięga wojskowa i ślubowania nowych podoficerów WOT


24.01.2021 Ciechanów przysięga wojskowa i nominacja na pierwszy stopień podoficerski 5MBOT


Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o kolejnych ochotników, którzy złożyli przysięgę wojskową, rozpoczynając tym samym 3 – letni cykl szkolenia. Towarzyszyli im koledzy i koleżanki po szkoleniu wyrównawczym oraz absolwenci kursu podoficerskiego SONDA.

W minioną niedzielę, 19 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej, złożyło przysięgę wojskową zasilając tym samym szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ.  Nowo zaprzysiężonym towarzyszyli koleżanki i koledzy, którzy w czasie ferii zimowych odbyli szkolenie wyrównawcze przeznaczone dla rezerwistów.

… dziś wypowiadając słowa roty przysięgi wojskowej dajecie dowód najwyższej gotowości do poświęceń, przysięgacie służyć wiernie naszej Ojczyźnie, bronić jej niepodległości i granic, krwi własnej, ani życia nie szczędzić – mówił podczas swojego wystąpienia ppłk Kozłowski.

Oprócz przysięgi wojskowej tego samego dnia odbyło się również ślubowanie absolwentów kursu podoficerskiego SONDA, którym zastępca Dowódcy Brygady, ppłk Dariusz Kozłowski, wręczył mianowania na pierwszy stopień podoficerski.

Dzięki Waszemu poświeceniu i zaangażowaniu we własny rozwój, już niebawem obejmiecie pierwsze stanowiska służbowe w korpusie podoficerów. Wierzę, że osobiste predyspozycje oraz wiedza zdobyta podczas kursu, pozwoli Wam być dobrymi przywódcami – mówił ppłk Kozłowski zwracając się do absolwentów kursu SONDA. Pogratulował nowo mianowanym wytrwałości i siły charakteru a także zwrócił uwagę na silną determinację, którą wykazali się kursanci.

Podczas uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne żołnierzom, którzy podczas szkolenia podstawowego oraz kursu podoficerskiego osiągnęli najwyższe wyniki. Wśród nowych terytorialsów najlepszymi okazali się: szer. Jacek Trojanowski, szer. Jan Ciechomski, szer. Tomasz Wybraniec oraz szer. Agnieszka Mioduszewska, która zabrała głos w imieniu koleżanek i kolegów podsumowując szkolenie i dziękując kadrze instruktorskiej za zaangażowanie i cierpliwość

16 dni – tyle nam wystarczyło by sprawdzić swój charakter, obnażyć swoje słabości, ale też rozbudzić pasję. Dla jednych była to przygoda, dla innych spełnienie marzeń, sprawdzenie siebie czy chęć oderwania się choć na chwilę od szarej codzienności. Czas szesnastki był dla nas okresem wielu wyzwań. Szkolenie wymagało nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim determinacji, siły charakteru i wytrwałości w dążeniu do celu, jakim był ten dzień! – dzień przysięgi wojskowej! – mówiła Mioduszewska.

Prymusami kursu podoficerskiego SONDA został kpr. Mariusz Rostkowski, kpr. Tomasz Krawczyk oraz kpr. Ewa Marczyńska.

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, uroczystość odbyła się bez udziału bliskich i zaproszonych gości. Rodziny mogły obejrzeć transmisję live na kanale WOT na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=iaoEOYWr6FA&feature=youtu.be

Kolejne szkolenie zarówno dla osób, które dotąd nie miały styczności z wojskiem jak i dla rezerwistów rozpocznie się 19 lutego.

źródło: 5.MBOT Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
1 rok temu

Internetowe KOD-ziarstwo musi przełknąć kolejną gorzką pigułkę :).

Wojsko Polskie rozwija się, znaczy polskie sprawy idą w dobrą stronę.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tak to prawda Wojsko Polskie dobrze się rozwija, gdyby nie maciora i mu podobnie i ich niezrealizowane zakupy. WOT to nie wojsko tylko obrona cywilna przebrana nie wiadomo dlaczego w mundury i w dodatku składająca przysięgę, a przy okazji okradająca państwo polskie z naszej kasy. I tą nadmierna reklama ich, że niby coś robią. Czym tu się chwalić. Pracownicy w zakładach więcej robią dla naszego kraju wzmacniając gospodarkę, płacąc podatki. Ale co taki komuch pisowski może tylko poskamleć i powtarzać brednie jakie to pożyteczne. Pozdrowienia dla wielbicieli Trampa i Putina ***** ***

Wolność
Wolność
1 rok temu

Zabawne to jest znowu reklama nieudaczników. Jeszcze mają przysięgę tylko po co? Jak i tak okradaja państwo czyli nas. Czy to jest honorowe? Pozdrowienia dla wielbicieli rozkradania naszego kraju ***** ***

Bucek
Bucek
1 rok temu
Reply to  Wolność

Rozgonić

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Bucek

Rozgonić to sobie możesz bąka w gaciach. Lepsze są za to artykułu sponsorowane PSlu.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x