Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Samorząd uczniowski na rzecz klimatu – projekt w SP 3


Istotą projektu „Samorząd uczniowski na rzecz klimatu” było przygotowanie nauczycieli pełniących funkcję opiekunów samorządu uczniowskiego do włączenia w program związany z globalnym bezpieczeństwem klimatycznym i zrównoważonym rozwojem.


Projekt doprowadził uczniów do świadomości globalnych wyzwań  oraz zyskaniu przez uczniów doświadczenia w prowadzeniu konkretnych lokalnych działań. Służył także wzmocnieniu wiedzy na temat globalnych wyzwań klimatycznych oraz daniu im konkretnych działań, które będą się przyczyniały do bardziej zrównoważonego funkcjonowania społeczności lokalnej.

W ramach projektu przygotowaliśmy apel o zmianach klimatycznych na świecie, w którym uczestniczyło 100 osób. Następnie powołaliśmy wśród uczniów samorządu uczniowskiego grupę zadaniową, która poprowadziła działania projektowe, zaczynając od samego audytu.

Kolejnym krokiem było wraz z opiekunami SU wykorzystanie specjalnego formularza szkolnego dotyczącego audytu klimatycznego. Formularze obejmowały sześć obszarów : woda, energia, odpady, jedzenie, pomoce naukowe, transport. Młodzież obserwowała nawyki uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Następnie  uczniowie wypracowali rekomendacje dotyczące konkretnych zmian w danym obszarze funkcjonowania szkoły. Ostatnim etapem projektu była szkolna narada, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Wszystkie wnioski zostały umieszczone w sprawozdaniu projektu, który był realizowany  online.

źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x