Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Otwarte czy zamknięte. Koncesję na alkohol zapłacić trzeba


Mławski ratusz przypomina, że 31 stycznia upływa termin składania oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w poprzednim roku. Ustawodawca dotychczas nie przewidział odstępstw od obowiązku wniesienia opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, mimo że niektóre punkty sprzedaży, np. restauracje, pozostają zamknięte.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż alkoholu są obowiązani do złożenia do końca stycznia każdego roku pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim oraz dokonania opłaty. Wartość sprzedaży to kwota należna sprzedawcy za sprzedane napoje alkoholowe z uwzględnieniem podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.

Na tej podstawie przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku 2020 są zobowiązani do złożenia do dnia 31 stycznia 2021 roku pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych (piwa, wina, mocnych alkoholi) w swoim punkcie sprzedaży. Przedsiębiorcy, których zezwolenia utrzymują ważność przez cały 2021 rok, mogą wnosić opłatę jednorazowo za cały rok korzystania z zezwolenia do 31 stycznia br. lub w trzech równych ratach – do 31 stycznia, 31 maja i 30 września 2021 r.

Wpłaty należy dokonywać: na rachunek Urzędu Miasta Mława 70 1090 2604 0000 0001 3379 7826. W tytule wpłaty należy podać adres placówki sprzedaży wraz z dopiskiem: „Opłata za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych”.

Przedsiębiorcy, których zezwolenia tracą ważność w ciągu 2021 roku, wnoszą opłatę jednorazowo do dnia 31 stycznia 2021 r. w wysokości proporcjonalnej do okresu ważności zezwolenia.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych wygasa, jeżeli przedsiębiorca:
– w terminie do 31 stycznia 2021 r. nie złoży oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2020 lub w ciągu następnych 30 dni nie złoży tego oświadczenia wraz z opłatą dodatkową w wysokości 30% rocznej opłaty podstawowej,
– nie wniesie opłaty za korzystanie z zezwolenia, uiszczonej w ratach w terminach do 31 stycznia, 31 maja i 30 września 2021 r. lub jednorazowo w terminie do 31 stycznia 2021 r., lub nie wniesie w ciągu następnych 30 dni wymaganej opłaty powiększonej o 30% opłaty należnej za cały rok kalendarzowy.

W przypadku niezłożenia oświadczenia lub niedokonania opłaty w wysokości i terminach określonych przez ustawę przedsiębiorca może wystąpić o wydanie nowego zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia (art. 18 ust. 13).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
enhg
enhg
2 lata temu

k[wymoderowano] nie samorządy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x