Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty i znicze pod Kopcem Powstańców Styczniowych


W tym roku w sposób symboliczny obchodzona jest 158. rocznica Powstania Styczniowego. W piątek 22 stycznia, pod kopcem upamiętniającym powstańczy zryw kwiaty złożyli przedstawiciele władz i instytucji samorządowych powiatu i miasta.  Pamięć narodowych bohaterów wspominali również członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, tradycyjnie od wielu lat dbający o lokalne miejsca pamięci narodowej. Złożyli kwiaty, a okoliczności powstania krótko naświetlił dr Leszek Arent, wiceprezes TPZM. Fragment jego wystąpienia publikujemy poniżej.


W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne władze Mławy zrezygnowały z imprez publicznych, w tym również z większych, oficjalnych obchodów rocznicowych Powstania Styczniowego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x