Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Seniorzy otrzymali pulsoksymetry


Najbardziej potrzebujący seniorzy, pozostający pod opieką MOPS w Ciechanowie, otrzymali od miasta bezpłatne urządzenia do pomiaru pulsu i natlenienia krwi oraz żele antybakteryjne.


Urządzenia zakładane na palec służą do monitorowania zawartości tlenu w hemoglobinie, pozwalają też na pomiar tętna. Mogą być stosowane nie tylko placówkach medycznych, a także w domu, w szczególności u osób narażonych na niedotlenienie organizmu (hipoksja, astma, COVID-19, itp.). Dzięki pulsoksymetrom można w prosty sposób wykryć niebezpiecznie niski poziom natlenienia  krwi i odpowiednio wcześnie podjąć kroki, które mogą uratować życie. Wszystkie przekazywane ciechanowskim seniorom urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty jako urządzenie medyczne. Pulsoksymetry trafią łącznie do 55 osób, którymi opiekuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Część została rozdysponowana już w poprzednim roku. Zostały zakupione przez miasto z własnych środków budżetowych przeznaczonych na zarządzanie kryzysowe. Oprócz nich potrzebującym przekazano również żele antybakteryjne.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x