Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Windy na wiadukcie Szreńskim nieczynne. Interweniowało miasto


Urząd Miasta Mława interweniował w Polskich Kolejach Państwowych S.A. w sprawie niedziałających wind przy wiadukcie w pobliżu Stacji Mława. Ponadto ratusz deklaruje, że wkrótce wymieni uszkodzone lampy przy ul. Turystycznej.


O nie działających windach przy stacji Mława Miasto pisaliśmy już wiele razy. Gdyby istniała taka kategoria „bubel ostatniej dekady” to śmiało można te urządzenia tu przypisać. Problemy z windami istniały praktycznie od ich zamontowania, były nawet przyczyną przełożenia oddania wiaduktu do użytku. Potem psuły się niezliczoną ilość razy. Zapewne jest tak, że ich awarie i unieruchomienie były skutkiem wandalizmu, jednak wielokrotnie też strażacy uwalniali osoby w nich uwięzione.

Tym razem interwencję w sprawie nieczynnych wind podjął urząd miasta, o czym poinformował na swojej stronie internetowej.

– Od kilku tygodni nieczynna jest jedna z wind osobowych przy wiadukcie w pobliżu stacji kolejowej Mława Miasto i centrum handlowego Stacja Mława. Urządzenie zostało oznakowane kartą ze stosowną informacją o awarii.  Jak się dowiedzieliśmy w spółce PKP, naprawa uszkodzenia wymaga wymiany silnika, który został już zamówiony z zagranicy i ma dotrzeć do Polski do końca miesiąca. Ostatnio natomiast odebraliśmy telefon z interwencją w sprawie kolejnej windy, która również uległa uszkodzeniu. Powiadomiliśmy o sprawie PKP S.A. Windy powinny zostać wkrótce naprawione – pisze urząd miasta na swojej stronie.

Przy okazji usuwania usterek w Mławie ratusz deklaruje też, że naprawi dwie lampy oświetlenia ulicznego  uszkodzone przy ulicy Turystycznej w Mławie. Jedna z nich została zniszczona niedawno, druga – jesienią ubiegłego roku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Elis
Elis
2 lata temu

Windy firmowane pewnym polskim nazwiskiem, które są zamontowane na Mława Miasto są to jedene z najtańszych i najgorszych wind w Polsce więc nie ma co się dziwić. Coś w stylu elektroniki firmy manta.Niby polska firma ale made in china.

Jagusia
Jagusia
2 lata temu
Reply to  Elis

Dobre porównanie.
Manta i wszystko jasne.
To nas PKP wycyckało.
Burmistrz dołożył jeszcze z tym dworcem zintegrowanym i pewnego dnia podróżny, niepełnosprawny albo matka z małym dzieckiem w wózku, kupi bilet na Mława Miasto i nie pojedzie pociągiem, bo winda zepsuta, a na wczołganie się po schodach na wiadukt i z wiaduktu, czy też wciągnięcie wózka i bagażu oraz małego dziecka, to trochę za wysoko.
Burmistrz skończy swoje gospodarzenie w Mławie, przeprowadzi się do Trzcińca i będzie miał Mławę bardzo głęboko w tyle z problemem dworca zintegrowanego i z innymi problemami jak np latającymi i śliskimi płytami wokół Handlowca.
Dziękujemy panie burmistrzu, że jest pan takim „dobrym gospodarzem” naszego miasta.
Będziemy pana pamiętać do końca życia, a nawet jeden dzień dłużej.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Działające windy na Wólce to też rzadkość ale już znudziło mi się interweniować bo tylko człowiek się nadenerwuje a nic z tym nie robią…

J-23
J-23
2 lata temu

Gdyby ratusz chciał tunel PKP wybudowałoby tunel. Ale zgodził się na wiadukt. Teraz na wioskach są tunele i ruch podróżnych odbywa się bez zakłóceniowo. Ktoś ten wariant ze strony ratusza uzgadniał z PKP w fazie przedprojektowej. Więc wiadomo do kogo pretensja.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  J-23

tunele są o wiele lepsze mogły by nimi przemykać np. norki , a wiaduktem nie za bardzo . Wiaduktem jedynie może przemknąć listek chytrusek.

Jagusia
Jagusia
2 lata temu
Reply to  srs

Byłeś u lekarza specjalisty?
Bierzesz leki tak jak ci przepisał?
Jeśli tak, to zmień lekarza, bo efektów brak.

NOS KOWID TRA DAMUS
NOS KOWID TRA DAMUS
2 lata temu

ZAMKNĄĆ DWORZEC NA W WÓLCE A ZBUDOWAĆ TUNEL. OTWORZYĆ TOALETY BO WIRUS DZIAŁA. PAMIĘTAJCIE PINIĘDZE PAZERNOŚĆ TO NIE WSZYSTKO JUŻ SIĘ NIE JEDEN PRZEKONAŁ.

Mrt
Mrt
2 lata temu

Nie znudziło się pisać w koło tego samego?

NOS KOWID TRA DAMUS
NOS KOWID TRA DAMUS
2 lata temu
Reply to  Mrt

nos kowid damus ma racje , po co nam twór dworcowy jak nie mamy tunelu na Kościuszki .A toalety otworzyć .

Partyzanci
Partyzanci
2 lata temu
Reply to  Mrt

Niech zbudują tunel zamkną dworzec to pomyślimy. Narazie my mieszkańcy Wólki walczymy a tobie h….
do tego.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu

No właśnie… często niedziałające windy i poczekalnia czyli dworzec (szumnie nazwany zintegrowanym) daleko od … torów, a jedyne jego połączenie z peronami to wiadukt – bubel, zintegrowany bubel.
Taki dworzec to żaden dworzec. Dziś bilety sprzedają konduktorzy w pociągach i może niech tak lepiej zostanie, a burmistrz niech odda do kasy miejskiej pieniądze za ten dworzec – bubel, który jest potrzebny w tym konkretnym miejscu jak dziura w moście.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x