Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W „Budowlance” pozyskali ponad 302 tys. zł na zagraniczne staże dla uczniów


„Budowlanka” pozyskała ponad 302 tyś zł dofinansowania na zagraniczne staże dla swych uczniów w ramach złożonego wniosku do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Dzięki temu na wyjedzie będzie mogło dokształcać się 40 wychowanków tej placówki pod opieką 3 nauczycieli.

Zespół Szkół nr 1 w Mławie złożył w ubiegłym roku do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wniosek pod tytułem „Zagraniczne staże szansą na wsparcie kluczowych zawodów ZS1 w Mławie”.

Fundacja poinformowała naszą placówkę iż w dniu 17 września 2020 r. podjęła pozytywną decyzję i wyżej wymieniony wniosek został zatwierdzony do realizacji z listy rezerwowej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe Konkurs 2020 i otrzymał dofinansowanie z projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 71073,00 EURO tj. 302977,09 PLN. Ostateczna kwota dofinansowania zostanie określna po zweryfikowaniu dokumentów kontraktowych. Kwota ta zostanie spożytkowana w całości na staż zagraniczny dla 40 uczniów, którzy będą pod opieką 3 nauczycieli. Z ZS nr 1 by się dokształcać pojadą wychowankowie wyłonieni spośród uczniów trzech kierunków nauczania tj. technik informatyk, gdzie ma być wybranych 20 uczniów, technik budownictwa 10 i 10 z kierunku technik reklamy. Rekrutacja na staż przewidziana jest na przełomie lutego i marca.

Wybrani stażyści pojadą do Grecji w pobliżu Aten do miejscowości Nea Mesangela. Zostaną zakwaterowani w tamtejszym hotelu z pełnym całodziennym wyżywieniem. Otrzymają też kieszonkowe. Wyjazd zaplanowany jest na 14 dni, a przez 10 będą tam odbywać praktyki w 3 firmach. Poszczególne z nich prowadzą działalność zgodnie z kierunkami naszych uczniów. Zapewniony też jest dla naszych wychowanków darmowy transport do tych przedsiębiorstw.

Wyjazd wzbogacony jest także ofertą kulturalną tj. nasza młodzież będzie zapoznawać się z kulturą Grecji, zwiedzać tamtejsze zabytki i wskazane atrakcje turystyczne.

Wstępny termin wyjazdu zaplanowany jest w terminie od 18.04 do 1.05.2021 roku. W tej chwili wyłonieni zostali oferenci na zapewnienie dla stażystów zakwaterowania i wyżywienia transportu do zakładów pracy, w których będą praktyki i zapewnienie programu kulturalnego podczas pobytu. Zostały też podpisane z nimi umowy.

Sam projekt ma zakończyć się z końcem września, gdyż uczniowie po powrocie muszą wypełnić m.in. sprawozdania z pobytu, a i trzeba rozliczyć projekt.

Miejmy nadzieje, że szerząca się pandemia Covid-19 nie pokrzyżuje tych planów.

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]