Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Półkolonie zimowe. Sport, warsztaty, edukacja i profilaktyka


Ponad dwudziestu uczniów z mławskich szkół podstawowych wzięło udział w półkoloniach zimowych w Szkole Podstawowej nr 2. W ciągu 5 dni dzieci skorzystały z rozmaitych zajęć edukacyjnych i profilaktycznych: warsztatów rycerskich, czy robotyki Lego…


W związku z pandemią wiele szkół i instytucji zrezygnowało z organizacji stacjonarnych zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych. Rząd co prawda zezwolił na organizację półkolonii dla klas I – IV, ale tylko placówkom oświatowym oraz organizacjom pozarządowym, np. stowarzyszeniom lub fundacjom.

W Mławie organizacji półkolonii zimowych podjęło się stowarzyszenie Akademia Piłkarska Nazar przy współpracy z Laboratorium Przygody.

– Przygotowaliśmy dla dzieci bardzo atrakcyjny program zajęć – mówi Nazar Litun ze stowarzyszenia Akademia Piłkarska Nazar. – Od zajęć ogólnorozowojowych, piłkarskich po zajęcia edukacyjne i warsztaty profilaktyczne. Dzięki dotacji z UM w Mławie, mogliśmy przeprowadzić je dla 24 dzieci z naszego miasta – dodaje.

Półkolonie zostały zorganizowane w drugim tygodniu ferii zimowych – od 11 do 15 stycznia.

Każdy uczestnik miał zapewniony ciepły posiłek. Dzieci były podzielone na dwie 12-osobowe grupy i przebywały pod opieką instruktorów przez 8 godzin dziennie.

– Zapewniliśmy dzieciom fantastyczne zajęcia w bezpiecznych warunkach – zapewnia Katarzyna Wasiłowska z Laboratorium Przygody, współorganizatorka półkolonii. – Codziennie dzieci mogły korzystać z innowacyjnych zajęć edukacyjnych takich jak robotyka Lego z elementami programowania, ale zorganizowaliśmy dla nich także warsztaty rycerskie, paleontologiczne, modelarskie, surwiwalowe – dodaje. – Dzieci nie chciały wracać do domu. – śmieje się.

Ważnym elementem tych półkolonii była profilaktyka. Dzieci zdobyły niezwykle ważne umiejętności radzenia sobie ze stresem, agresją rówieśniczą. Warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny oraz uświadamiające zagrożenie w sieci przekazały dzieciom ważną wiedzę w praktyce.

– Udowodniliśmy, że nawet w czasach pandemii można zorganizować dla dzieci fajne zajęcia w bezpiecznych warunkach. A nie było to łatwe z uwagi na wyśrubowane wytyczne GIS-u i Kuratorium Oświaty. Obie kontrole odbyły się bez żadnych zastrzeżeń. Tym większą mamy satysfakcję, że dzieci wrócą do szkół zdrowe i zadowolone, z lepszą odpornością dzięki zabawom na powietrzu – dodają organizatorzy.

Półkolonie zostały w 100% sfinansowane przez Urząd Miasta Mława z programu profilaktyki miejskiej dla uczniów z klas I-IV.

źródło i fot.: Akademia Piłkarska Nazar

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x