Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzieci wróciły do szkoły. Są jednak specjalne wytyczne


Podobnie jak w placówkach w całym kraju, w poniedziałek 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Mława, wrócili do nauki w trybie stacjonarnym. Szkoły pracują zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Zgodnie z wytycznymi, organizacja pracy w mławskich szkołach umożliwia zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na ich terenie, zwłaszcza w miejscach wspólnych, i ogranicza gromadzenie się uczniów na obszarze szkoły. Każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Dla każdej z klas ustalono indywidualne harmonogramy dnia, uwzględniające m.in. godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły, korzystania z przerw (nie rzadziej niż co 45 minut), korzystania ze stołówki szkolnej i zajęć na boisku. Jedna klasa przebywa w wyznaczonej, stałej sali i są do niej przypisani ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Sprzęty szkolne są regularnie czyszczone i dezynfekowane, a sale i korytarze – wietrzone co najmniej raz na godzinę.

źródło: UMM

fot. SP nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lata temu

Jedna wielka fikcja.

Śmiech na szkole
Śmiech na szkole
2 lata temu

Wytyczne swoją drogą, życie swoją. Kto był wewnątrz widział co się dzieje. Fikcja na papierze, „procedury” do pokazania kontroli w razie gdyby stała się tragedia.

Marcin
Marcin
2 lata temu

Zamknąć dworzec PKP. Otworzyć basen i słownie.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x