Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie żyje ks. Artur Godnarski koordynator Przystanku Jezus


Wczoraj zmarł ks. Artur Godnarski, sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i koordynator Przystanku Jezus. Miał 52 lata. O jego śmierci poinformował Przystanek Jezus na Facebooku.


„Dziękując wszystkim, którzy w tych dniach wspierali ks. Artura modlitwą, spieszymy, by przekazać wiadomość, że Pan zdecydował wziąć go do siebie. Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie – nie rozpaczajmy – pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku – twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować” – napisano. 

Jak podaje RadioZet ks. Artur Godnarski był zakażony koronawirusem i chorował na COVID-19, wcześniej zmagając się również z ciężką chorobą.

Kapłan należał do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Oprócz innych funkcji był też koordynatorem ekipy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – PRZYSTANEK JEZUS (1999-2013), organizatorem  i uczestnikiem wypraw misyjnych – Przystanek Jezus dla Kamerunu (Nkol Avolo 2007 i 2009), autorem projektu ewangelizacyjnego E2033.pl (2007), współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji (2009).

Pogrzeb ks. Artura Godnarskiego rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Nowej Soli (ul. Kościelna 2) w piątek 22 stycznia br. o godz. 12.00. Po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu w Otyniu (lubuskie).

Msza święta w intencji śp. Księdza Artura zostanie odprawiona także w bazylice archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 25 stycznia br. o godzinie 12.00.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]