Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Modlitwa za pomordowanych na Kalkówce


W niedzielę 17 stycznia mławianie modlili się w kościele pw. Ducha Świętego za pomordowanych na Kalkówce w 1945 r. Po południowej mszy św. przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz lokalnych społeczności złożyli wiązanki i zapalone znicze pod pomnikiem mauzoleum przy ul. Szreńskiej. Wiązankę kwiatów złożyła również delegacja Lewicy.


Mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego przewodniczył ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski – dziekan dekanatu mławskiego zachodniego i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Homilię wygłosił, odwołując się również do dramatycznych wydarzeń 1945 r., wikariusz parafii ks. Jacek Marciniak. Po mszy św. niewielka liczba przedstawicieli Miasta Mława z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim na czele i Powiatu Mławskiego ze starostą Jerzym Rakowskim oraz reprezentanci mławskich społeczności oddali hołd ofiarom Kalkówki przy pomniku mauzoleum przy ul. Szreńskiej. Modlitwę poprowadził na miejscu ks. Kazimierz Ziółkowski, wszystkim obecnym podziękował za przybycie burmistrz Sławomir Kowalewski. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Z większych, oficjalnych obchodów rocznicowych, zrezygnowano ze względu na zagrożenie epidemiczne i związane z nim obostrzenia sanitarne.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x