Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

WSA w Warszawie unieważnił kary sanepidu


Ukarani karą grzywny przez sanepidy składają skargi do sądów administracyjnych. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w dniach 12-14 stycznia 2021 rozpatrzył  21 takich spraw. We wszystkich przypadkach stwierdzono nieważność wydanych decyzji ze względu na brak podstaw prawnych do nałożenia kary.  


Wprowadzone przez rząd w drodze rozporządzenia a nie ustawy przepisy dotyczące nakładania grzywny za łamanie obostrzeń sanitarnych przed obliczem sądów okazują się niewystarczające. Już na początku stycznia bezprecedensowy wyrok WSA w Opolu w sprawie fryzjera otworzył drogę podobnym orzeczeniom. Na podstawie tych orzeczeń w sprawach skarg już rozstrzygniętych, można przypuszczać, że podobnych wyroków mogą spodziewać się przedsiębiorcy, którzy otworzą firmy mimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń. WSA bowiem uznał, że ograniczenie wolności gospodarczej nie jest możliwe za pomocą rozporządzenia, bez wprowadzania stanu wyjątkowego.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
2 lata temu

Powiem wam jedno pisowskie pupilki jak dla was jest w porządku sponsorowanie ojca Rydzyka z pieniędzy przeznaczonych na służbę zdrowia albo zamiast wspierać przedsiębiorców którzy utrzymują państwo wolicie Tadeusza który nie płaci prawie rządnych podatków to jest chore państwo ale dlatego coraz więcej ludzie odwraca się od kościoła właśnie przez mieszanie kościoła z polityką

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Kasta Ubecka.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Sędziowska kasta pozwala sobie na domaganie się wprowadzenia stanu wyjątkowego?

To jest decyzja rządu, nie sądu.

Znaj swoje miejsce w szeregu.

Zbigniew
Zbigniew
2 lata temu
Reply to  Hemi

Ty widać baran jesteś hemi! Nie bądź taki mądry bo Cię sznurówki wyprzedza idioto skończony. Czy ty rozumiesz o co tu chodzi? Jakby nazwał Cię kretynem to raczej byłby to komplement. Czytaj że zrozumieniem
Sad wydaje wyrok na podstawie prawa. A żeby ograniczać ludziom wolność, zamykać gospodarkę i cokolwiek innego co się dzieje, należy ogłosić stan wyjątkowy! Żaden sąd nie domaga się ogłoszenia tego stanu tylko. Idioto skończony sąd mówi o tym, że w przypadku takich nakazów, zakazów jest to wymóg.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Zbigniew

Nie zaśmiecaj forum komunisto.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Zbigniew

Nie było przesłanek do wprowadzenia stanu wyjątkowego. W Polsce wystąpiły przesłanki do zastosowania przepisów ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. To jest jednak pewna różnica, panie prawnik.

Uchwalonej z inicjatywy rządu Tuska taka na marginesie w 2008 r.

Panuje przekonanie, że sądy w Polsce są w dużej mierze przystawką platformy i wydają wyroki zgodne z jej linią polityczną i interesem.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Zbigniew

Ty myślisz… Ciekawe…

Michał
Michał
2 lata temu
Reply to  Hemi

Ty hemi nie masz racji. Znajdź ty swojego miejsce w szeregu.

Sad wydaje wyrok zgodnie z konstytucją, a konstytucją mówi jasno, że nie ogranicza się praw człowieka, wolności, rozporządzeniem.

O zakazach, nakazach decyduje ustawa która jest poparta stanem wyjątkowym. W tej sytuacji rząd znalazł lepsza drogę. Zamknęli wszystko pod rozporządzeniem, a co najlepsze ludzie którzy mają swoje firmy mniejsze, większe nie mają praw do odszkodowań od Państwa. Myślę, że za bardzo wierzysz w ten swój PiS który zniszczył Polskę i podzielił ludzi. Na dodatek tego Pan Gowin straszy przedsiębiorców, że jak się otworzy to nie dostanie kasy z tarczy 2.0 i odda to co wziął. Nie dziwić się ludziom, że są wkurzeni. To rząd straszy ludzi? No tak w sumie racja. Straszy nas mandatami od roku. Bez maseczki mandat, za wyjście z domu mandat, za otwarcie lokalu mandat. Żyjemy w Państwie chaosu i strachu. A ludzie się boją, powinniśmy wszyscy wyjść na ulicę i zrobić z tym porządek. Czeska mutacją nie wyszła, ale Dworczyk mówi już o Brazylijskiej odmianie. Pewnie do nas dotrze, albo już jest w głowach tych ludzi.

Zastanów się nad sobą, spakuj się i wyjedź z miasta.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Michał

mam propozycję boisz się pisuj to do Niemiec proponuje zobaczysz co oni robię albo po prostu mniej honor i milcz

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Hemi

A to co według ciebie mają niesłusznie karać obywateli ? Pamiętaj rząd który łamie konstytucję jest rządem z tektury i prędzej czy pozniej polegnie już powoli sami się gubią w swoich kłamstwach . Jak to mówił ostatnio nagrany poseł PiS każda partia jest taka sama i bierze tyle samo he

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kim

Komunista Kim powrócił.

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pomyliłeś pojęcia albo tępy z hisrori byłeś ale co tu od was wymagac jak połowa ministrów jest bez szkoły he komunistów to macie w swojej parti PiS i jakoś oni wam nie przeszkadzają . A widzę że jesteś taki sam koza jak Kaczyński ubliżając innym podpisze się imieniem i nazwiskiem

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kim

Wy opozycja trąbicie o konstytucji wtedy, kiedy wam to jest na rękę. Gdy okazuje się, że aborcja, czyli zabijanie nienarodzonych dzieci, jest sprzeczna z konstytucją, wówczas ci od pioruników nabierają wody w usta.

Za czasów rządu PO-PSL było niewykonanych ponad 40 orzeczeń TK i o konstytucji nie było mowy, ci praworządni platformersi na temat przestrzegania konstytucji nie byli łaskawi zająknąć się.

Poza tym pamiętaj jedno – dla nas prawicy patriotycznej jest to konstytucja „z nieprawego łoża”, przyjęta podstępem wtedy, gdy prawica nie dostała się do Sejmu, przyjęta w wyniku jakiegoś kuriozalnego referendum, w którym nie osiągnięto progu frekwencyjnego (!).

Jest to wielka łaska ze strony PiS, że przepisy tej konstytucji zgodził się przestrzegać. Ale na pewno nie będzie zgody na to, żeby przepisy konstytucyjne były interpretowane przez kastę i to w sposób sprzeczny z interesem Narodu Polskiego.

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Hemi

He rozmawiamy o jednym ty mówisz o czymś innym he poczekajmy do wyborów he rolnicy głosowali na was teraz patrzeć na was nie mogę he górale głosowali na was też na was patrzeć już nie mogą wasza władza zrojnowala życie wielu polskim rodzinom .

adrem
adrem
2 lata temu
Reply to  Hemi

Funkcjonujesz w pisowskim matriksie, uważaj, bo kiedyś zabraknie prądu i się obudzisz w realu, a to może być i przykre i niebezpieczne dla takich kalek intelektualnych jak ty. Zdrowia i szczścia życzę.

Jagusia
Jagusia
2 lata temu
Reply to  Hemi

Sędziowska kasta przestrzega obowiązującego w Polsce prawa, czego niestety nie przestrzega rządowa kasta.
Ot i wszystko.
Kasta rządowa czuje się bezkarna cały czas i uważa, że polskie prawo jej nie dotyczy i żadne kary się jej nie imają,
ale… Hemi, zapamiętaj:
„dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie”.

Marcin
Marcin
2 lata temu

I bardzo dobrze! W końcu sądy wzięli się za tych z Rządu. Ciekaw jestem czy będą odpowiadać za to , że ludziom pozamykali biznesy, doprowadzili do ruiny, dlugów i bankructw. Odpowiedzialni za to są :MORAWIECKI, SZUMOWSKI SWOJEGO CZASU, NIEDZIELSKI, GOWIN,SASIN,DWORCZYK.

W tym przypadku to ludzie powinni pozwać tychże obywateli w sprawie odszkodowań! Bo za wszystkie sprawy, odszkodowania będzie oddawać zwykły Kowalski podatnik. Dość tych kłamstw. Epidemia nie jest tak grożna, w Polsce liczba zakażen to nie cały 1% na wszystkich obywateli, więc jaka to epidemia? Cwaniaczki rządowe, nie ogloszali stanu wyjątkowego, bo wiedzą , że odkoszodowania nalezaly by do skarbu Państwa, a tak zgłaszaj się gdzie chcesz, My Ci nie damy!

Otwierajcie wszyscy swoje biznesy, macie wyroki!!! To już 40 wyrok uniewinniający.

DOŚĆ!!! CZAS WRÓCIC DO NORMALNOSC!!! NIE MA GRYPY, JEST COV-ID!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Marcin

Wszystkie obostrzenia wprowadzane są niezgodnie z prawem czy te dotyczące zamykania basenów, fitness klubów, fryzjerów itp, czy to te dotyczące maseczek itp.

Czemu poparcie dla nich nie spada?
Czmu opozycja nie nagłaśnia o nie wyjaśnia zwykłym Kowalskim tergo, że działania rządu są niezgodne z konstytucją i z obowiązującym prawem, że teraz ten zwykły Kowalski będzie pokrywał koszty przegranych spraw w sądzie

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Z tym poparciem to ja bym poczekał do wyboru pracuje z ludźmi i nawet wyborcy PiS mają już ich dość . A poparcie zawsze można samemu sobie podać jak i liczbę zarażonych na wirusa he

czytelnik
czytelnik
2 lata temu
Reply to  Kim

Poczytaj sondaże, nie za bardzo im spada. Nadal są na pierwszej pozycji.

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  czytelnik

Przeczytaj to co napisałem że zrozumieniem sondaże mogą być sterowane odgórnie tak samo jak i liczba zachorowań

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Kim

Tu się z tobą nie zgodzę, Kim.
Nie wszystkie sondaże są sterowane. Poparcie dla tej bandy pisowskiej spada, ale spada bardzo powoli i niestety nadal są na pierwszym miejscu.

  • Daje im to pełna symbioza z kościołem za którą płacą i to słono, tylko tyle, że z naszych kieszeni.
  • Daje im to dobra rozgrywka z socjalem i 13-tymi emeryturami. Pokonali PO sromotnie, a PO skupiło się tylko i wyłącznie na krytyce zamiast na opracowaniu jakiegoś dobrego programu.

Owszem mają (PIS) szansę na pójście w dół w poparciu, ale pod warunkiem że górę weźmie u nich pycha nad rozsądkiem i przestaną myśleć.
Trzeba przyznać, że doradców PR mają dobrych i postawili na dobrego konia czyli na biednego i przeciętnego Kowalskiego,
(trzeba tu jeszcze koniecznie dodać: katolika, bo polska wieś i ludzie starsi to w głównej mierze katolicy),
który w końcu poczuł się jak chłop na włościach, poczuł, że ma tu coś do powiedzenia. W rzeczywistości ma tyle do powiedzenia, co kot napłakał, ale najważniejsze, że go pogłaskano, a że teraz dostaje po dupie, to uważa, że dostaje po dupie przez Unię Europejską.

Nie ma opozycji. PO trzymał w kupie tylko Tusk, Tuska zabrakło i PO stało się tylko nędzną, mierną partyjką. Hołowni też jakoś słabo się rozkręca ta nowa partia.
Marne szanse na wygranie przyszłych wyborów…. no chyba że zabraknie prezesa, to PIS się rozjedzie na kilka partyjek i całe to ich porozumienie przestanie być porozumieniem, i się wzajemnie pozagryzają.czego im życzę z całego serca.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Kim

Kim, prawda jest taka, że część ludzi wstydzi się swojego poparcia dla tych pisowskich szalbierzy, o czym bardzo dobrze świadczyły wszelkie sondaże przeprowadzane w trakcie wyborów. Zawsze sondaże były zaniżone dla PIS, obojętne czy to podczas wyborów do parlamentu, czy to wyborów prezydenckich.

Ludzie się wstydzą tego kogo popierają (czyli swego poparcia dla PIS), ale nadal popierają tę sektę, czy też te mafię pisowsko-katolicką.
Dlaczego? – dlatego że OPIS ma w garści wszystkie publiczne media i tam straszy opozycją, że jak opozycja dojdzie do władzxy to, a to to się skończy, a to tamto, a to zaleje nas fala uchodźców itp. Zbierz tylko wszystkie komentarze Hemiego do kupy i przeczytaj je, i będziesz miał jasną sytuację.

Szary Kowalski oglądający telewizję z anteny naziemnej nie ma dostępu do TVU-u, którym to cały czas operuje Hemi. Niestety, hemi, szary kowalski ma dostęp tylko do waszej szczujni i do rydzyka szczujni.

Job
Job
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Bo wszystkim jest na ręke.

Jagusia
Jagusia
2 lata temu
Reply to  Marcin

Problem jest taki, że ci obywatele jak coś, to i tak kar nie zapłacą ze swojej własnej kieszeni, tylko zapłacą je z twojej kieszeni, z mojej i z kieszeni pozywającego, bo rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko rządzi pieniędzmi podatnika.
Nasz burmistrz też przegrywa sprawy w sądzie i co z tego? – ma to wszystko gdzieś, bo wszystkie kary idą z kasy miejskiej, a nie z jego kieszeni.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x