Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tak możesz zgłosić niebezpieczeństwo w swojej okolicy


Policja przypomina, że za pomocą prostych 10 kroków możesz wpłynąć na bezpieczeństwo w Twojej okolicy. Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.


A oto policyjna instrukcja:

 1. Wejdź na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na swoim komputerze, tablecie lub   telefonie https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
 2. Wybierz jedną z 27 kategorii zagrożeń
 3. Zapoznaj się z regulaminem i zaakceptuj go
 4. Wybierz punkt na mapie, w którym występuje zagrożenie
 5. Wybierz kategorię zagrożenia
 6. wprowadź opis zagrożenia, możesz także załączyć zdjęcie
 7. Twoje zgłoszenie zweryfikujemy w ciągu 7 dni
 8. Śledź status zagrożenia na stronie KMZB
 9. Dołożymy wszelkich starań, by potwierdzone zagrożenie zostało wyeliminowane przez nas lub podmioty współpracujące z Policją.
 10. Bądź współtwórcą bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

W 2020 roku mławska policja otrzymała w ten sposób 853 zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo – i to bez wychodzenia z domu.  Dzięki tej  aplikacji, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać przypadki stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa. Uwaga – Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. 

Wśród 5 najczęściej wybieranych kategorii w 2020 roku, na terenie pow. mławskiego  było:

 1. Przekraczanie dozwolonej prędkości- 221 zgłoszeń
 2. Nieprawidłowe parkowanie – 181 zgłoszeń
 3. Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 114
 4. Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją- 72
 5. Niewłaściwa infrastruktura drogowa – 66

Rejony, w których w ubiegłym roku  najczęściej zgłaszano zagrożenia na terenie Mławy to okolice Starego Rynku i ul. Narutowicza, Osiedla Książąt Mazowieckich, ulicy Kościuszki oraz Osiedla Sienkiewicza oraz Osiedla Młodych. Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych np. 112.

red.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miner
miner
1 rok temu

zg łaszanie niczego nie zmieni… pojawi się milicjant pardon dzielnicowy w celu nakłaniania byś zaprzestał był pisania e-maili na jego adres email – w tym celu Krajowa Mapa Zagrożeń aby milicjant nie mógł namierzyć und prześladować zgłaszającego… ale faktem jest że zgłoszenia wielokrotne i dalej niezbyt się w tym temacie dzieje… nie ma po co zgłaszać – do osiedla Sienkiewicza Sportowa z 300-400 mieszkańców z małymi dziećmi na czwartych piętrach ! dojazd jest nadal od strony wjazdu do śmietnika… który to wjazd jest przez 5 dni każdego tygodnia ! blokowany w godzinach 05-09 przez potężna śmieciarkę… wyniku badań histopatologicznych po wycięciu raka od prawie roku szpital wojewódzki nie dosłał a nawet lekarzowi POZ nie przekazał chyba… przez najbliższe 10 lat ten bałagan może się w końcu za sprawą virusa naprawi… milion seniorów 80+ podobno w celu rejestracji kolejki pod szpitalami ?!!! skąd te seniorzy tyle siły i odwagi by w kolejkach w celu zarażenia się w między czasie zaryzykowały… a producent szczepionek zaprzestał był dostarczać… same paradoksy wyłapuję jak to w przekleństwie chińskim było… obyś żył w ciekawych czasach… się sprawdza potwierdza…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Co to daje? czyli co daje takie zgłaszanie?
Czy w te rejony częściej wysyłane są patrole?
Na terenie nowej galerii na OKM uskuteczniane są przez kierowców kontrolowane poślizgi. Strach tamtędy chodzić, bo nigdy nie wiadomo czym takie poślizgi mogą się skończyć. Policyjnego patrolu nigdy tam nie spotkałam w godzinach wieczornych czy też raczej późno-wieczornych. Zdaje się, że ten punkt jest na owej mapie i nic to nie daje.

Zbigniew
Zbigniew
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jakby młodzi ludzie mieli gdzie iść spędzić czas to by nie kręcili bączków pod marketem. Wszystko pozamykali, nie ma gdzie iść to i w głowie różne dziwne pomysły. Otwórzcie basen, siłownię, pizzerie, dyskoteki a na pewno większa ilość młodzieży będzie wiedziała co ma zrobić ze swoim czasem wolnym. Pretensje to proszę mieć do Morawawieckiego i reszty bandy.

Zresztą co się dziwić, że w Mławie tak się dzieje. Nasz burmistrz robi tylko dla seniorów eskapady nocne do MDK. Młodzi ludzie stoją pod lasem, parkiem i nie mają co zrobić że swoim życiem. A później dziwią się, że w Mławie mało mieszkańców. A czego tu się dziwić? Sam byłem młody i uciekłem z tego miasta, bo wiem co by mnie czekało. Lg albo inna firma koreańska.

Macie rację chłopaki, driftujcie, hałasujcie i lutututututut. Lecimy bokiem, a jak komuś się nie podoba to na wieś się wyprowadź. Ooo tak samo powiedział małolat z rządu. Przebranżowić się.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu
Reply to  Zbigniew

Cóż… tak jest we wszystkich ma łych, prowincjonalnych miasteczkach, że młodzi, wykształceni ludzie z nich uciekają, bo nie mają perspektyw na swój rozwój.
Kręcenie bączków tatusia autem, na parkingu marketu, to chyba jednak nie najlepszy pomysł moim zdaniem. Za nic mają pieszych. Piesi niech spie….ją, bo to ich rewir, tak? i to uważasz za prawidłowe?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x