Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zofia i Antoni na czele listy. Jakie imiona nadajemy dzieciom?


Zofia z drugiej pozycji awansowała na pierwszą i jest najpopularniejszym żeńskim imieniem nadawanych w mławskim Urzędzie Stanu Cywilnego w 2020 roku. Wśród męskich imion wciąż króluje Antoni.


Przeanalizowaliśmy imiona nadawane dzieciom urodzonym w Mławie w 2020 roku. Chłopcom rodzice najczęściej wybierali imię Antoni. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się imiona Jan i Aleksander, na trzecim zaś  – Marcel.

Najpopularniejszym imieniem nadawanym dziewczynkom w minionym roku było Zofia. Mława wzbogaciła się także o wiele Mai  – to imię zajęło drugie miejsce w zestawieniu. Popularne były również imiona:  Liliana, Amelia i Zuzanna (wszystkie ex aequo na trzecim miejscu).

W stosunku do 2019 roku ranking popularnych imion nadawanym noworodkom w Mławie zmienił się tylko nieznacznie. Dwa lata temu dziewczynkom rodzice najczęściej wybierali imiona: Lena, Zofia lub Maria, dla chłopców zaś: Antoni, Szymon, Aleksander.

Na drugim biegunie zestawienia znalazły się imiona rzadkie, które w 2020 roku nadano tylko raz. Do najrzadziej nadawanych imion dla dziewczynek należą: Lilit, Uma, Milana; dla chłopców: Jeremi, Artem, Izaak.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ernest
Ernest
2 lata temu

Lepiej tak niż Seba i Dzesica 😀

RUMEK
RUMEK
2 lata temu

MOŻE KOWID HEFAJSTOS .BRUNEK BRUNHILDA, BUNIO WACEK PINOKIO LUDZIOM ODBIRA ROZUM .

Vgfh
Vgfh
2 lata temu

Zosia i Antoś i już mam torsje bleeh jakby innych imion nie było

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x