Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rocznica Powstania  Styczniowego bez oficjalnych obchodów


22 stycznia przypada 158 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Okoliczność wybuchu największego i najdłużej trwającego powstania w Mławie upamiętnia usypany w 1963 roku Kopiec Powstańców Styczniowych u zbiegu ulic Powstańców Styczniowych i Sienkiewicza.


W tym roku jednak,  ze względu na ograniczenia związane z epidemią COVID-19  miejskie uroczystości przy pomniku-kopcu Powstańców Styczniowych nie odbędą się. Przedstawiciele stowarzyszeń i władz  samorządowych  indywidualnie złożą kwiaty i zapalą znicze pod tablicą upamiętniającą powstańców walczących w latach 1863-1864 na ziemi mławskiej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mer
Mer
2 lata temu

Pewne nawiązanie do tego powstania ma też ul. Zygmunta Padlewskiego. Jego oddział walczył m.in. pod Radzanowem.

Św. Piotr
Św. Piotr
2 lata temu

Naród tępy, pieniądze, piwo, mecz, pogoda.Tylko to ich interesuje

TO JA
TO JA
2 lata temu
Reply to  Św. Piotr

Czyżbyś na prawdę był ŚWIĘTY===że ciebie to nie dotyczy ???

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  Św. Piotr

są i tacy którzy twierdzą że zbytnie fiksowanie na punkcie Naszej historii to oznak zacofania i życie mżonkami i później okazuje się że za to wszystko co nasi pradziadowie walczyli i umierali oddawane jest bez mrugniecia okiem za judaszowe srebniki.

Mer
Mer
2 lata temu
Reply to  BLM

Waldemar Łysiak „Milczące psy”.
Zna Pan (Pani) tę powieść?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x