Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie bądź obojętny! Możesz uratować przed zamarznięciem


Według zapowiedzi synoptyków, przed nami kilka bardzo mroźnych dni i nocy. Temperatura w nocy ma spaść nawet do – 20 °C . To szczególnie niebezpieczny czas dla osób bezdomnych lub nietrzeźwych, śpiących na ulicy czy w pustostanach. Pozostawieni bez pomocy, umierają z powodu wychłodzenia organizmu. Nie bądź obojętny na ich los, po prostu zadzwoń i przekaż informację policji.


Mławscy policjanci we współpracy ze strażą miejską sprawdzają niezamieszkałe budynki, dworce, przystanki, altany działkowe, piwnice i klatki schodowe bloków. Czekają również na każdy sygnał o osobie bezdomnej. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub powiadomić dzielnicowego o miejscu przebywania bezdomnego- taka interwencja może uratować życie.

Jeśli myślisz, że służby powiadomi ktoś inny, że bezdomny „sam sobie poradzi” lub „to nie Twoja sprawa” – pozbawiasz pomocy osobę potrzebującą. Nie oceniaj – działaj, reaguj.  Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Przy temperaturach spadających nocą do – 20 °C, śmierć z wychłodzenia może nastąpić bardzo szybko. Jeśli przejdziesz obojętnie, myśląc „niech ktoś inny zadzwoni”, może się okazać, że osoba potrzebująca natychmiastowej pomocy, właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie życie- wystarczy chociażby anonimowo, powiadomić policję.

Informację o miejscach koczowania bezdomnych możesz przekazać dzielnicowemu. Kontakt z dzielnicowych ułatwia bezpłatna aplikacja Moja Komenda.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZitZet
ZitZet
2 lata temu

Bezdomni mają wybór, są ośrodki, do których mogą się zgłosić, jednak niezbyt chętnie korzystają z tej formy pomocy. Co oczywiście nie znaczy, żeby nie pomagać przy takiej pogodzie. Natomiast zwierzęta, psy, koty bezdomne nie do końca mają wybór. Ich los i to czy przeżyją zimę w stu procentach zależy od człowieka.

KitKu
KitKu
2 lata temu
Reply to  ZitZet

a gdzie się podział człowiek zwany naczelnikiem z patrolu .

To ==Ja
To ==Ja
2 lata temu
Reply to  ZitZet

Nieziemskie, porownanie, czy dlugo nad tym myslales ???

Ciepło
Ciepło
2 lata temu
Reply to  To ==Ja

Może za granicą działa. Był patrol w Dzialdowie MLAWIE Przasnyszu i cisza .ZOSTAŁA TYLKO AFRYKA.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x