Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Duże inwestycje i mniejsze remonty


Dzierzgowo szczególnie w ostatnim czasie zmienia swoje oblicze. Ubiegłoroczne, duże inwestycje drogowe zupełnie zmieniły wygląd rynku. Gmina realizuje również pomniejsze, ale też bardzo potrzebne remonty.


Swój wygląd zmieniły strażnice OSP w Dzierzgowie i Rzęgnowie. W dzierzgowskiej strażnicy wykonano m.in. centralne ogrzewanie, odnowiono ściany i łazienkę, a w kuchennym zapleczu pojawiły się meble. Środki na remont w wysokości prawie 19,5 tys. zł pochodziły z budżetu gminy. W ramach remontu garażu remizy OSP w Rzęgnowie zaadoptowano części garażu na łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze. Prace remontowe obejmowały położenie glazury i terakoty, montaż biały w łazience oraz odświeżenie ścian garażu. Położono również płytki na całej powierzchni posadzki w części garażowej. Zakupiono i zamontowano nagrzewnicę. Ponadto zostało wykonane przyłącze wody do garażu OSP jak również zakupiono i zamontowano zbiornik na nieczystości płynne wraz z kanalizacją sanitarną. Zakupiono i zamontowano okno szczytowe wraz z halogenem oświetleniowym. Kosztowało to prawie 30 tys. zł, a środki pochodziły z budżetu gminy i KSRG.

Remonty objęły też świetlice w Dzierzgowie i Nowym Brzozowie. W obu pojawiły nowe stoły i krzesła, a obiekt w Dzierzgowie dodatkowo wzbogacił się o pełne wyposażenie zaplecza kuchennego. W sumie łączna wartość obydwu zadań to niemal 60 tys. złotych.

Swój wygląd zmienił również urząd gminy. Już wcześniej ocieplono i odnowiono elewację. Teraz również zmieniły się wnętrza urzędu. Gruntownie wyremontowane zostały pomieszczenia  dla referatu finansowego i biuro przewodniczącego rady gminy. W pomieszczeniach administracyjne pojawiło się nowe umeblowanie. Na taką modernizację gmina przeznaczyła  ponad 36 tyś zł.

JK

źródło: UG w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Po co było remontować garaż w Rzęgnowie jak strażacy nie wyjeżdżają do akcji choć mają najbliżej

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

wydatki z sołtysowych diet z całego roku

Xyz
Xyz
1 rok temu

Ładnie, ładnie to szystko wygląda. Jest tylko taki mały szkopuł, kolory remizy w Rzegnowie i Dzierzgowie. Chyba szanowna pani małżonka wybierała te kolory

ble
ble
1 rok temu
Reply to  Xyz

haha

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ble

Debilne komentarze. Dzierzgowo ma najlepszego wójta w całej swojej historii, I to po prostu fakt .Z całym szacunkiem i sympatią dla poprzedników .A i tak narzeka .Podłość ludzka nie ma granic .

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zawistników ci w Polszi nie brakuje, jest ich pod dostatkiem.
Prawdziwy Polak i katolik taki się rodzi i taki umiera.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x