Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zimowiska w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mławie 


Jaki jest najlepszy sposób na spędzanie ferii zimowych? Oczywiście warto w tym czasie iść do szkoły. Tak twierdzą przedszkolaki i uczniowie klas 1 –3 KSP w Mławie. 


Od 11 do 15 stycznia uczniowie mogli wziąć udział w zimowiskach szkolnych. Każdy dzień przyniósł mnóstwo atrakcji. Codziennie dzieci uczestniczyły w bloku sportowym na sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu, a także realizowały bloki tematyczne.

Najmłodsi poznawali starą metodę czerpania papieru, ćwiczyli zmysły węchu i dotyku podczas rozpoznawania warzyw i owoców. Były też pierwsze zajęcia z anatomii człowieka zakończone robieniem szkieletów.

Starsi eksperymentowali z ciepłym śniegiem, kodowali wykorzystując sok z cytryny oraz wykonywali trójwymiarowe kartki z krajobrazem zimowym. Niezawodne okazały się też popularne planszówki. 

Jak na karnawał przystało, odbył się również bal maskowy i tańce oczywiście w wymaganym dystansie. Na parkiecie królowały księżniczki i sympatyczne zwierzątka, chłopcy natomiast wcielili się w postacie ulubionych superbohaterów. Każdego dnia najwięcej radości sprawiały zabawy na śniegu, którego jak na zamówienie codziennie przybywa. Przed nami jeszcze kuchcikowanie i teatrzyk kukiełkowy, a od poniedziałku długo wyczekiwany powrót do szkoły.

źródło i fot. KSP Mława 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pola
Pola
1 rok temu

No faktycznie dystans zachowany .. widać na zdjęciach.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x