Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szpital zainwestował 600 tys. zł w nowy sprzęt


Nowy stół operacyjny, aparat USG z trzema głowicami, lampa operacyjna na bloku porodowym czy cieplarka do prowadzenia hodowli bakteryjnych to kilka przykładów nowego sprzętu, jaki trafił w końcu roku 2020 na wyposażenie mławskiego szpitala. Szpital zakupił sprzęt w ramach uzyskanej od powiatu dotacji, na którą samorząd przeznaczył 600 tys. zł.


 Przypomnijmy, we wrześniu 2020 roku Powiat Mławski otrzymał 3 054 838,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rozdysponowując te środki przeznaczył 600 tys. zł jako dotację dla mławskiego szpitala na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do wykonywania usług medycznych na poziomie gwarantującym właściwą jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług na rzecz pacjentów oraz sfinansowanie zadań rozpoczynających inwestycje wieloletnie, których celem jest poprawa warunków obsługi

Za przyznane pieniądze szpital zakupił  :

– Cieplarkę do prowadzenia hodowli bakteryjnych. Cieplarka jest sprzętem niezbędnym do pracy w laboratorium bakteriologicznym.

– Aparat do mierzenia bilirubiny dla dzieci. Powyższy sprzęt niezbędny do pracy położnej środowiskowo – rodzinnej w celu precyzyjnego pomiaru bilirubiny u noworodków w czasie wizyty domowej.

– Lampę operacyjną na bloku porodowym.

– Aparat USG z trzema głowicami. Sprzęt jest niezbędny do prawidłowej diagnostyki pacjentek w oddziale ginekologiczno-położniczym.

– Głowicę liniową UST- 5413 do aparatu USG Aloka.

– 2 sztuki aparatów elektrochirurgicznych.

– Elktrohydrauliczny stół operacyjny DIAMOND 60 BLK.

W ramach otrzymanej dotacji szpital zlecił opracowanie dokumentacji aplikacyjnej do uzyskania dotacji unijnej na wykonanie modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej w budynku głównym szpitala.

Planowana również jest modernizacji budynku, w którym mieszczą się obecnie poradnie specjalistyczne, garaże oraz administracja szpitala. W wyniku realizacji zadania nastąpi częściowa zmiana funkcji obiektu, w kierunku przeznaczenia go w głównej mierze na potrzeby pacjentów korzystających z poradni specjalistycznych.

JK

źródło: powiatmlawski.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 lata temu

W artykule zostały przedstawione wydatki za 600 tys. złotych od Starostwa. A czy to prawda że zostały również zakupione maszyny potrzebne dla obsługi pralni zewnętrznej z Sierpca i z tego co słychać były to bardzo drogie sprzety. Jeśli to  prawda to pada jeden z argumentów który dyrektor podał w celu zamknięcia pralni w szpitalu odnośnie zużycia prądu. Chociaż później pojawiły się informacje że zużycie prądu przez pralnie nie było tak duże jak przedstawił to dyrektor.  Jak również podawał informacje że pralnia jest z lat 60 tych a okazało że około 25 late temu były wymieniane wszystkie sprzęty. Czy to był przykład niekompetencji dyrektora czy celowe podanie nieprawdziwych informacji niewiadomo. Jeśli teraz zostały zakupione jakieś maszyny to napewno działają na prąd i jak to się ma do tej oszczędności.  Oprócz kosztów prania firmy z Sierpca które dyrektor podał w okolicach 60 tys. miesiecznie Dojdzie prąd i zapewne ktoś musi te maszyny obsługiwać czyli koszt pracowników. Ciekawe czy  maszyny zostały zakupione z tych środków  od starostwa czy już rozpoczął się proces zadłużania szpitala. Może czegoś nie rozumie ale dyrektor zamyka w pełni działająco pralnie podając nie do końca prawdziwe informacje. Według mnie coś tu jest nie tak,  Pan Starosta na to pozwala i milczy w tej sprawie.

janek
janek
2 lata temu

tyle lat byłem oszukiwany że sprzęt dla szpitali kupuje milioner O…. ,a tu masz jeden rok bez wpływów i PIS musi kupować ,skandal,chyba zdąży serduszka przykleić,czemu nie odpowiada za śmierć Ada…….,jego cyrk i odpowiedzialność jego,

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  janek

Widać, że gł.upota nie boli.
Nawet nie ma co z takim bez.mózgiem dyskutować. Szkoda język strzępić.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

No cóż, ich psim obowiązkiem było wykorzystać te pieniądze należycie. Ciekawe czy rachunki się zgadzają. Inwestować nie za swoje, to każdy może, jak mu kasę dadzą.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x