Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dramatyczny spadek liczby urodzin, wzrosła liczba zgonów. Ilu nas jest?


Na koniec 2020 roku Mława miała  29 620 stałych mieszkańców oraz 783 tych, którzy zadeklarowali u nas pobyt czasowy. Ogółem zakończyliśmy rok jako miasto z 30 403 mieszkańcami.


W grudniu 2019 r. było nas ogółem 30 212 (29 834 osoby zameldowane na pobyt stały i 378 osób zameldowanych na pobyt czasowy), a pod koniec 2018 roku niewiele mniej – 30 206 (pobyt stały – 29 825, czasowy – 381). Mimo spadku o ponad 200 liczby osób zameldowanych na stałe, 2020 rok zakończyliśmy z wyższym bilansem ogólnym.

W 2020 roku przyszło na świat 277 nowych obywateli Mławy, znacznie mniej niż w latach poprzednich. W 2019 roku w Mławie urodziło się 310 dzieci, a w 2018 roku – 341. W ciągu dwóch lat liczba urodzeń spadła o blisko 20 procent.

Liczba zgonów jest wyższa od tej z lat poprzednich. W 2020 roku pożegnaliśmy 357 osób, w 2019 r. – 343, natomiast w 2018 r. – 325 osób.

W 2020 roku zameldowaliśmy w mieście  3 327 osób spoza Mławy, w tym 3 034 cudzoziemców. W 2019 roku odnotowaliśmy 4109 zameldowań czasowych, a w 2018 – 1515.

Rok 2020 zakończyliśmy z 1790 wydanymi dowodami osobistymi, 15 decyzjami w sprawach meldunkowych. Urząd Stanu Cywilnego sporządził 467 aktów urodzenia, 156 aktów małżeństwa, 509 aktów zgonu i wydał 4776 odpisów aktów stanu cywilnego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zdegustowany
Zdegustowany
2 lata temu

Cieszcie się że jest spadek. Bo jak zacznie się przeludniać to was wtedy nie będą prosić byście zaprzestali się rozmnażać 🙂

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Zdegustowany

Jeden wirus nie da rady, to znajdzie się następny i do przeludnienia nie dojdzie.
Tak w ogóle to ziemia jako całość już jest przeludniona.

Gladiator
Gladiator
2 lata temu

W bieżącym roku jeszcze więcej ubędzie statystycznie ponieważ część miasta Mławy została wchłonięta przez wieś Łomia.

Michał
Michał
2 lata temu

A czego tu się dziwić? Mlawa jak warszawa. Mieszkania za metr po 5900 urządzone, a deweloper chce 5200. Cena jak z kosmosu. Gdzie nie wejdziesz to Ukraina, młodzi ludzie uciekają stąd od razu po szkole bo co ich czeka? W większych miastach mają większe możliwości. Mlawa to taka trochę moherowa dziura.

Jakbym miał kupić mieszkanie za 5200 za m2 to wolałbym mieszkać w Ciechanowie czy Działdowie i miałbym o wiele taniej.

Ekspert
Ekspert
2 lata temu
Reply to  Michał

Masz dużo racji. Za niewiele więcej niż w Mławie można kupić mieszkanie w podwarszawskich miejscowościach jak Pruszków, Legionowo, Marki czy Ząbki, gdzie pozwala to na codzienny dojazd do pracy w Warszawie (30-60 minut) czy po prostu do życia w stolicy.

W Mławie w starych blokach ceny są po 4500 za metr, gdzie czynsz wynosi prawie 500 złotych miesięcznie.

Gladiator
Gladiator
2 lata temu
Reply to  Michał

Można dojeżdżać do pracy w Warszawie a mieszkać w Mławie.

Fakiba
Fakiba
2 lata temu
Reply to  Gladiator

Tak, jak jesteś sam sobie sterem, okrętem i żeglarzem to możesz dojeżdżać. Jeśli ma się rodzinę, to w takim układzie gdzie czas dla rodziny? – niedzielny tatuś?

Jastrząb
Jastrząb
2 lata temu
Reply to  Michał

A w Ciechanowie takie same ceny mieszkań nic nie niższe. Ceny u dewelopera 5000 PLN za metr.

BANKSTER
BANKSTER
2 lata temu

wieś nas zaleje ,WYKUPUJĄ MIESZKANIA BO MAJĄHAJS Z UNI ZA ZIEMIĘ .BIERZTA KREDYTY ZA 3LATA KLĘKNIECIE TAK JAK FRAN ,,,,,CZE .TYLKO K…..WA NIE PŁAKAĆ .

Bucek
Bucek
2 lata temu

500 plus nie pomogło

Gladiator
Gladiator
2 lata temu
Reply to  Bucek

Dlatego powinno się zlikwidować zwłaszcza dla rodziców dzieci, które są dyrektorami i prezesami.

inka
inka
2 lata temu
Reply to  Gladiator

I nierobów też

Fakiba
Fakiba
2 lata temu
Reply to  inka

Przede wszystkim dla nierobów, którzy chleją za to 500+

Inka
Inka
2 lata temu
Reply to  Fakiba

Zgadza się

inka
inka
2 lata temu

Hmm, jakoś te 500 plus nie działa…, a miało działać. Obniżyć podatki tym co pracują uczciwie

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  inka

To zastanów się co by się działo pod względem demografii gdyby programu 500 plus nie było.

Gdyby było tak za czasów sławetnej koalicji PO-PSL, że dla przedstawicieli oświeconej władzy drogie restauracje, ośmiorniczki i ekskluzywne wina płatne służbową kartą, a dla gawiedzi i pospólstwa szczaw, mirabelki i dobre rady w stylu weź kredyt.

202⚡
202⚡
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wiemy respiratory, maseczki, śmigłowce, ochrona przez batalion bojaźliwego kaczora, dochodzenia maciory do prawdy, skoki, działki dla Pinokia, kasa dla szatana Torunia i kasa dla TVPis, wycieczki PAD bez celu do USA i Australii oraz jego wieczne wczasy na nartach po podpisaniu nocnym nie wiadomo co podpisywał. rozwalenie sądownictwa, prawa, łamanie konstytucji, zamach na Adamowicza. I tak można wymieniać bez końca. Jak kraść to całymi garściami, a nie tam jakieś ośmiorniczki na obiad. Pozdrawiam cię komuchu ***** ***

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  202⚡

Ale po co tyle słów, zostaw te swoje gwiazdeczki poprzedzielane przecinkami co najwyżej i na jedno wyjdzie.

A pozdrowiony się nie czuję, pomyliłeś mnie z kimś, z komuchami nie mam nic wspólnego, nie broniłem nigdy ani ich ani ich przywilejów jak groteskowy lider tej waszej śmiesznej opozycji Borysław wtedy, przed Sejmem.

Dziś do Gdańska pojechał się lansować w TVN razem z niejaką Dulczessą. Jak chorągiewka, podstawia się tylko skąd wiatr wieje.

PiS ma stałe zasady, i to jest różnica.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak, teraz dla gawiedzi zakazy i nakazy oraz 500 plus A dla pislamu wszystko się należy i pislamistom wszystko wolno, bo ich ból jest większy niż ból gawiedzi. Weźmy pod uwagę choćby Kaczyńskiego czy też Panią Emilewicz.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Tak, wasze zdrowie opozycyjno-celebryckie jest ważniejsze niż zdrowie pisowskiego plebsu, i dlatego wam się szczepionki należą poza kolejką.

Co dzień jakieś shitstormy urządzacie, teraz wielka afera bo synowie pani Emilewicz się do klubu zapisali. I co z tego?

A jak ten gdański Borsuk z senatu urządził jakieś urodziny czy imieniny i tylko jedna osoba maseczkę ubrała, to już jak rozumiem nie oburzyłeś się, bo przecież opozycyjnym liderom wszystko wolno?

Co do tych szyderstw z 500+, to możecie wyśmiewać ten program do woli, a i tak fakt jest faktem, 41 mld zł płynie co roku do polskich rodzin w ramach tego programu.

Za sławetnej koalicji PO-PSL kwota ta wonosiła 0 zł, słownie zero.

Więc wyszydzajcie i śmiejcie się, jak najbardziej, cytując klasyka, z samych siebie się śmiejecie.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

jak zwykle musi być odwołanie do jakiegoś tam „Borysława” – bez tego komentarz nieważny. Musisz wszędzie pisać nie na temat, Jak wasz wódz jeździł na wiece też maseczek cała świta nie miała. Kaczyński pod pomnikiem smoleńskim wraz ze swoimi przybocznymi 10 kwietnia, też maseczek nie mieli, purpuraci u Rydzyka także. Och o tym można by pisać i pisać, ale ty widzisz tylko opozycję.
Wy…lać, tylko kot może zostać!.

Co do szczepionek, to ilu waszych zaszczepiło się poza kolejnością? Podobno kaczor też już zaszczepiony. Ponad 800 dawek szczepionki trafiło już do kosza, a ty się czepiasz tylko opozycji.

Nie szydzę z 500+, szydzę z twoich wypowiedzi nie na temat i z tego twojego plucia na opozycję.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Podobno to bzdury opowiadasz. Przedstaw dowody albo przestań produkować fejki.

Co do Borysława, to co chodzi, sami go wybraliście w miejsce nie rokującego ponoć Scheta, a dziś już wstydzicie się tego wyboru i tej postaci??

No głowa do góry, skoro PiS taki beznadziejny, to tę wspaniałą opozycję, nowoczesną, światłą, otwartą i europejską czeka świetlana przeszłość, człowieku małej wiary :):).

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

Jestem bezpartyjna (ile razy ci powtarzać!!! Skleroza nie boli jak widzę), nie popieram ani PO, ani PIS. Teraz rządzi PIS, a nie PO, a ty cały czas się odwołujesz do tego co było i mówisz jak za komuny : „WY”. Nie jestem żadne „wy”.
To co piszę to nie są fejki. Były filmiki, były zdjęcia w necie. Nie zapieraj się jak osioł, ale ty wolisz kogoś innego oczerniać , a w swoim oku nawet6 belki nie widzisz.
Synowie Emilewicz zapisali się do klubu jak się zaczęła nagonka, czyli po wypadzie w góry.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Zapomniałam…
Dla gawiedzi jeszcze miska ryżu – jak to mawiał krzywousty, załamany mateuszek.

No, te 500+, to faktycznie niedługo wystarczy zaledwie na miskę ryżu. Podatek na to i na tamto, podwyżka cen energii, a zatem i podwyżki cen wszelkich dobr, oczywiście oprócz ceny lokomotywy. 😀

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Skąd podwyżki cen energii? Ano wasza ukochany Łunia Europejska uparła się, żeby CO2 do zera ograniczyć, co na pewno im się nie uda, ale jednocześnie uda i.sie na pewno, wywindowanie cen energii do poziomu 5 razy wyższego niż w reszcie świata. I guzik ich obchodzi, że przeciętna polska rodzina pójdzie z torbami,dla nich Polska liczy się tylko jako rynek zbytu i rezerwuar taniej siły roboczej.

I tę właśnie UE opozycyjni politykierzy wynoszą pod niebiosa od rana do wieczora. W czyim interesie? No chyba nie Narodu Polskiego !

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

Czemu do podatków się nie odniosłeś? PIS miał nie wprowadzać nowych podatków. Tak się zapieraliście, a jednak słowa też nie dotrzymujecie. Wprowadzacie nowe, stare też zamiast obniżać (obiecywaliście obniżać) to podwyższacie albo utrzymujecie.
Zasiłku pogrzebowego do tej pory nie podnieśliście, a inflacja przez te 6 lat skoczyła, oj skoczyła i to strasznie. Nie obchodzi mnie kto go o0bniżył, na pewno nie ja.
Co do energii, to nie tylko UE, nie maskujcie wszystkiego Unią.

W skarbcu naszego Państwa słychać echo jak w górach albo w nowo postawionym, pustym domu.

Mandaty – następny temat rzeka.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Nie ma się czym podniecać i z czego cieszyć cieszyć – nastąpił wzrost zameldowań tymczasowych i tyle w temacie.

janek
janek
2 lata temu

to zdjęcie pokazać Lempard i jej podobnym zbukom ,czemu banujecie

202⚡
202⚡
2 lata temu
Reply to  janek

Janek czyli typowy Janusz od Grażynki czyli wszystko w temacie.
***** ***

janek
janek
2 lata temu

Zapytajcie wściekłe macice ,sami to promujecie a teraz krzyk ,o co wam chodzi

202⚡
202⚡
2 lata temu
Reply to  janek

Ty taki głupi od urodzenia czy po spotkaniu z pislamistą. A na koniec niech te hasło cię nie opuszcza ***** ***

Pamiętliwa
Pamiętliwa
2 lata temu
Reply to  202⚡

Tępy przekręt z po.

202⚡
202⚡
2 lata temu
Reply to  Pamiętliwa

Pozdrawiam zołzę pislamską.
***** ***

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x