Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs plastyczny dla najmłodszych z nagrodami!


Tegoroczne ferie są inne niż zwykle z uwagi na pandemię i związane z tym liczne ograniczenia. Nie brakuje za to śniegu…przynajmniej na razie. Mławska policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych a dla najmłodszych przygotowała niespodziankę z nagrodami na stronie Facebook Policja Mława.


Ferie to czas wolny od nauki ale nie od zdrowego rozsądku, jeśli wychodzisz z domu zawsze informuj rodziców gdzie i z kim będziesz przebywać – wracaj do domu zawsze o ustalonej porze. Wybierając miejsce zimowych zabaw  pamiętaj, że nie może być to droga, czy zamarznięte rozlewisko. Zabawa w takim miejscu może się zakończyć tragicznym wypadkiem. Pamiętaj, droga hamowania na oblodzonej, zaśnieżonej  nawierzchni  ulega znacznemu wydłużeniu. Nawet jeśli kierowca Cię zauważy, nie uda mu się zahamować. Zamarznięty staw, jezioro, rozlewisko to pułapka – szczególnie przy tak zmiennych temperaturach jak obecnie. Jeśli widzisz, ze Twój kolega wchodzi na zamarznięte rozlewisko, reaguj.

Zimą widoczność na drodze bywa znacznie ograniczona – noś odblaski. Ich brak na odzieży wierzchniej o zmierzchu lub po zmroku to „najgorsza modowa wpadka” i brak rozsądku.

Pamiętaj:

– na sanki najlepiej iść rodzinnie – z mamą, tatą, rodzeństwem. Tak jest najfajniej i najbezpieczniej.

– Twoi rodzice muszą wiedzieć gdzie i z kim jesteś – zawsze ich o tym informuj. To bardzo ważne.

– NIGDY nie rzucaj śnieżkami w pobliżu drogi lub w pojazdy

– NIGDY nie wchodź na pokryte lodem rozlewiska, stawy, jeziora itp.

– NIGDY nie baw się na drodze lub w jej pobliżu

– Korzystając z Internetu, przeglądaj tylko te strony, na które zgadzają się Twoi rodzice.  Graj tylko w te gry, na które masz pozwolenie rodziców. To ważne – są bowiem takie gry i strony, które mogą być dla Ciebie groźne lub bardzo źle na Ciebie oddziaływać.

Na stronie Facebook Policja Mława  nowa zabawa dla najmłodszych –  codziennie inna  kolorowanka z serii  „Przygody bałwanka Zimowita”. Można poprosić tatę lub mamę o pomoc, wydrukować kolorowankę, pokolorować ją i dopisać fajne hasło o bezpieczeństwie. Poprosić rodziców, by zrobili zdjęcie i wstawili pod postem na stronie. Zestaw super odblasków – i to za każdą kolorowankę – może być właśnie Twój.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x