Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zespoły wymazowe 5 MBOT wśród podchorążych WAT


Mazowieccy terytorialsi pobierali wymazy od studentów, podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej, by ci bezpiecznie mogli wrócić na uczelnię po przerwie świątecznej.


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się w akcję pobierania wymazów na wnioski wojewódzkich lub powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych. Działania te stanowią jeden z obszarów wsparcia służby zdrowia w ramach operacji Trwała Odporność.

Akcja pobierania wymazów od podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczęła się w piątek i trwała przez cały weekend, a do działań skierowanych zostało 5 zespołów wymazowych 5MBOT ze wszystkich batalionów brygady. Do pobierania materiału do badań zostali oddelegowani żołnierze posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu pobierania wymazów. Terytorialsi przez 3 dni pobrali wymazy od blisko 1100 podchorążych znajdujących się na terenie uczelni. Czynności miały na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

źródło i fot. 5 MBOT

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
srs
srs
2 lata temu

chodzą słuchy że do zespołów ma dołączyć p.janda, miszczak z kobitą i siostra Irena vel materna ramach promocji akcji ” nie świruj daj się wymazać MBoT „.

202⚡
202⚡
2 lata temu
Reply to  srs

Ale ty głupi jesteś jak cała banda pislamistów. Ciekawe dlaczego nie podano że 14 tysięcy pislamistów wraz z rodzinami się zaszczepiło w tym TW Balbina (kaczor), niejaki Jaki który tak szczekał miedzy innymi na p. Jandę. Co 0,5 godziny zmieniają decyzje odnośnie pandemi bo się na tym nie znają. I jak tu ich kochać. I tak na koniec słynne hasło ***** ***

srs
srs
2 lata temu
Reply to  202⚡

śmieszna ta wasza gromadka ” nie świruj”

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x