Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wywieźli 15-latkę do lasu, upokarzali i grozili. Wszystko nagrywali telefonem


Około dwóch godzin trwał horror 15-latki ze Szczytna, którą czwórka nieco starszych znajomych (w tym 17-to letnia mieszkanka pow. przasnyskiego) wywiozła do lasu i maltretowała. 20-letnia prowodyrka groziła dziewczynie pobiciem, upokarzała ją i zmusiła do zrelacjonowania swoich kontaktów z jej byłym partnerem. Wszystko telefonem nagrywała 17-latka.


Gdy o sprawie dowiedzieli się szczycieńscy kryminalni, zatrzymali cztery młode osoby podejrzane w tej sprawie. Według ustaleń śledczych, do zdarzenia doszło do w środę (06.01.2021r.) około godz. 16:00.

– 15-letnia mieszkanka gminy Szczytno otrzymała wiadomość od swojego znajomego z prośbą o spotkanie. 20-latek podjechał pod jej dom wspólnie ze swoją 17-letnią dziewczyną. Gdy nastolatka wsiadła do auta, kierowca ruszył w stronę Szczytna. W trakcie przejażdżki dosiadły się do nich dwie koleżanki. Wtedy 20-latka powiedziała kierowcy, by jechał do lasu, a 15-latce wyrwała telefon, który ta trzymała w dłoniach. Następnie grożąc jej pobiciem, zmusiła do szczegółowego opisania relacji, które miały łączyć 15-latkę z byłym partnerem 20-latki. Całe zajście nagrywane było przez siedzącą na tylnej kanapie 17-latkę. Gdy 20-letni kierowca zatrzymał się na jednej ze ścieżek, prowodyrka całego zajścia wypchnęła 15-latkę z samochodu. Była w stosunku do niej wulgarna i agresywna. Straszyła pozbawieniem życia przy użyciu ostrego narzędzia, które rzekomo przewoziła w bagażniku. Pozostałe osoby nie stanęły w obronie dziewczyny i pomimo wielu próśb z jej strony o odwiezienie do domu, nikt się nie zareagował – informuje KPP w Szczytnie.

Zajście miało trwać około 2 godziny. W tym czasie 20-latka zmuszała 15-latkę do różnych rzeczy m.in. umycia samochodu, zerwania kontaktów ze wskazanymi przez siebie osobami, wypłaty pieniędzy w kwocie 200 złotych za zabrany uprzednio telefon, a także do zaniechania ujawnienia komukolwiek tego, co się tego dnia wydarzyło.

Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci, od pokrzywdzonej natychmiast przyjęto zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie oraz zaproponowano objęcie specjalistyczną opieką psychologiczną. Kryminalni zebrali w tej sprawie materiał dowodowy i dokonali ustaleń, po których zatrzymali osoby podejrzane o popełnienie tych przestępstw.

Zarzuty pozbawienia wolności małoletniej, poprzez uniemożliwienie jej opuszczenia samochodu oraz przemieszczanie się nim wbrew woli nastolatki, usłyszeli 20-letni mieszkaniec Szczytna, 17-letnia mieszkanka Szczytna i 17-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Główna prowodyrka zajścia, 20-letnia mieszkanka Szczytna, odpowie za bezprawne pozbawienie małoletniej wolności, stosowanie wobec niej gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, grożenie uszkodzeniem ciała poprzez pobicie, a także wymuszenie korzyści majątkowej w zamian za zwrot uprzednio zabranego 15-latce telefonu.

Cała czwórka przyznała się do zarzucanych im czynów i niebawem stanie przed sądem karnym. Choć dwie podejrzane nie są pełnoletnie, to zgodnie z prawem po ukończeniu 17 roku życia, za popełnione przez siebie przestępstwo mogą odpowiadać już jak osoby dorosłe.

źródło: KPP Szczytno

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
Gosc
2 lata temu

Nie ma kary nie ma miary dostaną co najwyżej zawiasy i dalej bedo grzeszyc prawo w takich sytuacjach jest zbyt łaskawe a w psychyce ofiary zostaje do końca zycia

Gosc
Gosc
2 lata temu

Przykre ale dzieci dużo wynoszą z domu, albo jak nie ma kontroli nad dzieckiem rodzic też jest nie dobrze, czy rodzice czekają za to jakieś konsekwencje ?, pewnie nie …. dramat jakiś

Zosia
Zosia
2 lata temu

Przecież 20 letnia osoba to dorosły człowiek, a znęcała się nad dzieckiem. Do kamieniołomów z takimi – jakby zobaczyli co to praca to by głupoty z głowy wyszły. 20 lat a rozumu co u 5 latka.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Zosia

To 5 latek już mądrzejszy i lepiej rozumie niż ta 20 – latka

inka
inka
2 lata temu

wszystko zaczyna się w domu…

Robert
Robert
2 lata temu

15 lat chłopak wyprawy ze znajomymi autem, czasy nastały, paska po dupie i do domu

Media
Media
2 lata temu

Rodzice wychowujcie swoje dzieci jest coraz gorzej.

Ewka
Ewka
2 lata temu

Rosną młode bestie

Dr.Beam
Dr.Beam
2 lata temu

Ciekaw jestem jakie będą losy całej czwórki za 10 lat. Ale prognostyk jest niezbyt dobry . Zapewne już są tak zdemoralizowani że będą dopuszczać się dalej przestępstw tym ciężkich . No i klasyczny scenariusz gdzie prowodyrem jest kobieta .

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x