Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szybka decyzja burmistrza Płońska o szczepieniu. Są jednak kontrowersje


fot: FB Andrzeja Pietrasika


Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik poinformował w mediach społecznościowych, że został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Jak podaje, uczynił tak korzystając z  propozycji swojej placówki leczniczej. Są jednak medialne wątpliwości w tej sprawie.

– W środę, 30 grudnia 2020 r. zostałem powiadomiony przez przedstawiciela „Grupy Zdrowie”, której jestem pacjentem, o tym, że mogę zaszczepić się przeciw COVID-19, ponieważ w dyspozycji „Grupy Zdrowie” pozostała niewykorzystana część szczepionek i istniało ryzyko ich zmarnowania się. Zostałem poproszony o podjęcie szybkiej decyzji i natychmiastowe stawienie się w puncie szczepień. Propozycję przyjąłem w dobrej wierze i około godziny 19.00 – po spełnieniu niezbędnych formalności (badanie lekarskie i wypełnienie formularza) zostałem zakwalifikowany do szczepienia i zaszczepiony – napisał na Facebooku burmistrz Płońska.

Jak jednak podaje Polsat News, Bogdan Kołodziejczyk, dyrektor do spraw kontraktów z NFZ z Centrum Medycznego „Grupa Zdrowie” w Płońsku pytany o szczepienie burmistrza, wykluczył taki scenariusz, że od szczepienia doszło w poradni. Sam burmistrz po zadaniu pytania miał nie odbierać potem telefonów. Według nieoficjalnych ustaleń reportera Polsat News do szczepienia mogło dojść w placówce „Grupa Zdrowie” w miejscowości Kraszewo-Czubaki.

Przypomnijmy, według rządowych zasad, w pierwszej kolejności (tzw. etap 0) szczepi się personel medyczny, pracownicy DPS i pracownicy MOPS oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz rodzice wcześniaków. Proces rejestracji szczepień, poza grupą „0” ruszyć ma 15 stycznia 2021 r. 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kumoterswo
Kumoterswo
3 lata temu

Oj tam tam oj tam. Ale mi tam nius. Prawdziwy nius byłby taki że Prezydent Płońska przyjechał pod wpływem środków odurzających i grożąc bronią kazał zaczepić siebie i psa . Wezwana na miejsce policja po kilku godzinnym ostrzale z broni maszynowej zmusiła prezydenta do zwolnienia psa który wzięty został jako żywa tarcza a samego prezydenta do poddania się i napisania oświadczenia że już będzie grzeczny i pójdzie spać.

Kuba
Kuba
3 lata temu

Gównoburza – lepiej zmarnować , czyli utylizować twe drogocenne szczepionki niż zaszczepić kogoś spoza grupy „0”.
Rząd jak zwykle narobił bałagany wysyłając do punktów szczepień rozmrożone szczepionki, które trzeba szybko zużyć, ale chętnych do szczepień brak.

Pola
Pola
3 lata temu
Reply to  Kuba

Naprawdę nie byłoby już nikogo chętnego z grupy 0?! No nie rozśmieszajcie mnie… ;))

Kuba
Kuba
3 lata temu
Reply to  Pola

To był okres między świętami i Nowym Rokiem – wiele osób na urlopach (tak jak w wielu innych zakładach pracy – tak trudno to pojąć?).

Kumoterswo
Kumoterswo
3 lata temu
Reply to  Kuba

poprzedni wpis to taka moja fikcja literacka , wg mnie problem pokazał jasno szaraczkom gdzie ich miejsce . a Twoja narracja jest z rodem z WSI24 , czyli odkręcanie kota ogonem .

mlawianka
mlawianka
3 lata temu
Reply to  Kumoterswo

To PIS odkrywca kota ogonem, zresztą to nic nowego.
Ciekawe jaką aferę ruszają tymi szczepieniami.

mlawianka
mlawianka
3 lata temu
Reply to  Kumoterswo

* Tuszują winno być.

mlawianka
mlawianka
3 lata temu
Reply to  Kumoterswo

* To PIS odkręca kota ogonem

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x