Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ofiary Kalkówki upamiętnimy symbolicznie


W tym roku ze względu na ograniczenia związane z epidemią COVID-19 miejskie uroczystości przy pomniku-mauzoleum na Kalkówce nie odbędą się. Ofiary niemieckiego totalitaryzmu upamiętnimy symbolicznie. Będzie się można za nie pomodlić podczas mszy św. 17 stycznia.


W niedzielę 17 stycznia o godz. 12:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski) zostanie odprawiona msza św. w intencji pomordowanych. Przedstawiciele Miasta Mława indywidualnie złożą kwiaty przy poświęconym ofiarom wydarzeń 1945 roku pomniku przy ul. Szreńskiej.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Matka
Matka
11 dni temu

Mam propozycję – może Codziennik przypomni o wydarzeniach na Kalkówce, a my rodzice porozmawiamy o tym z dziećmi i postaramy się odwiedzić o miejsce. Ja z pewnością wybiorę się w tym roku.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
10 dni temu
Reply to  Matka

Czy naprawdę tak trudno znaleźć w dzisiejszych czasach informacje na ten temat?
Najlepiej droga matko jak ci „pieczone gołąbki” podstawią pod sam nos. Pewnie byś chciała jeszcze audio, tak żebyś nie musiała nawet czytać? – a więc proszę bardzo:

https://www.youtube.com/watch?v=g8dLn6tamCI

Jeśli jednak zdecydujesz się na czytanie:

https://www.mlawa.pl/artykul/kalkowka-nikt-nie-ma-prawa-do-czynienia-zla-budujmy-razem-dobra-przyszlosc

https://codziennikmlawski.pl/2019/01/16/55124/

Jak się chce to wszystko można znaleźć, tyle że trzeba chcieć.
Pozdrawiam.

Matka
Matka
10 dni temu
Reply to  szczurnamiotle

Moim zamiarem nie było absolutnie to, co jest mi zarzucane. Jestem zdziwiona takim zrozumieniem mojego wpisu. Proponowałam taki sposób uczczenia kolejnej rocznicy, żeby nie tylko w miejscu zbrodni ale i w mediach. Ale cóż …

Anonimowo
Anonimowo
10 dni temu
Reply to  Matka

Naprawdę trudno zrozumieć…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x