Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ofiary Kalkówki upamiętnimy symbolicznie


W tym roku ze względu na ograniczenia związane z epidemią COVID-19 miejskie uroczystości przy pomniku-mauzoleum na Kalkówce nie odbędą się. Ofiary niemieckiego totalitaryzmu upamiętnimy symbolicznie. Będzie się można za nie pomodlić podczas mszy św. 17 stycznia.


W niedzielę 17 stycznia o godz. 12:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski) zostanie odprawiona msza św. w intencji pomordowanych. Przedstawiciele Miasta Mława indywidualnie złożą kwiaty przy poświęconym ofiarom wydarzeń 1945 roku pomniku przy ul. Szreńskiej.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Matka
Matka
2 lata temu

Mam propozycję – może Codziennik przypomni o wydarzeniach na Kalkówce, a my rodzice porozmawiamy o tym z dziećmi i postaramy się odwiedzić o miejsce. Ja z pewnością wybiorę się w tym roku.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Matka

Czy naprawdę tak trudno znaleźć w dzisiejszych czasach informacje na ten temat?
Najlepiej droga matko jak ci „pieczone gołąbki” podstawią pod sam nos. Pewnie byś chciała jeszcze audio, tak żebyś nie musiała nawet czytać? – a więc proszę bardzo:

https://www.youtube.com/watch?v=g8dLn6tamCI

Jeśli jednak zdecydujesz się na czytanie:

https://www.mlawa.pl/artykul/kalkowka-nikt-nie-ma-prawa-do-czynienia-zla-budujmy-razem-dobra-przyszlosc

https://codziennikmlawski.pl/2019/01/16/55124/

Jak się chce to wszystko można znaleźć, tyle że trzeba chcieć.
Pozdrawiam.

Matka
Matka
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Moim zamiarem nie było absolutnie to, co jest mi zarzucane. Jestem zdziwiona takim zrozumieniem mojego wpisu. Proponowałam taki sposób uczczenia kolejnej rocznicy, żeby nie tylko w miejscu zbrodni ale i w mediach. Ale cóż …

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Matka

Naprawdę trudno zrozumieć…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x