Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 8 stycznia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 8 stycznia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 11 nowe zakażenia i brak przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i z powodu COVID-19.


W województwie mazowieckim odnotowano 1216  przypadków zakażeń, 22 przypadki śmiertelne z powodu chorób współistniejących i 7 z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 8790, z powodu chorób współistniejących zmarło 272 osób, z powodu COVID-19 – 60.

 

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
1 rok temu

Nasza służba zdrowia leży ludzi chorych osylaja do domu . Więc chyba musimy zacząć chodzić prywatnie i prosić o fakturę na ministerstwo zdrowia bo płacimy składki

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Kim

W Anglii, przed pandemią wyglądało to tak: telefon do przychodni, rozmowa z pielęgniarką kwalifikującą do wizyty lekarskiej. Brak kolejek u lekarzy, bo 95 % pacjentów nie wymagających wizyty lekarskiej, było przez nie odsyłanych z kwitkiem. Paracetamol-złoty środek na wszystko. W USA w zależności od ubezpieczenia wizyta w części płatna przez pacjenta. Brak kolejek, bo leczą się Ci, którzy są chorzy, lub Ci, co im wydanie paru stów nie przeszkadza. Brak kolejek.
Niemcy 4 MILIONY pracowników medycznych. Kolebka systemu ubezpieczeń, ponad 200 kas chorych, gabinety prywatne, realizujące zlecenia z różnych kas, czy to prywatnych, czy państwowych. Na wizytę u lekarza w 50% można się dostać pierwszego dnia. Do specjalisty nieco dłużej. Wszystkie czynności typu, pomiar ciśnienia, wywiad z pacjentem itd, przeprowadza personel pomocniczy. On tez przepisuje podstawowe leki na nadciśnienie, przeciwbólowe itd i w ogóle nie widzimy lekarza a jak go już zobaczymy, to jesteśmy już zbadani. Bardzo wysokie składki, bardzo dobre płace, bardzo dużo personelu z Polski i bardzo duża konkurencja.
Teraz, w pandemii wszędzie jest podobnie. Najpierw konsultacja telefoniczna, problemy, które w ocenie lekarza nie wymagają konsultacji są załatwiane przez telefon(czyli rozmowa taka sama jak w gabinecie) a te osoby wymagające badania, są zapraszane na wizytę.w Polsce WRESZCIE JEST NORMALNIE.
Proszę sobie zdać w końcu sprawę, ze płacimy bardzo mało na ubezpieczenie a otrzymujemy bardzo dużo. Za darmo, jak się nam wydaje. Za te pieniądze, którymi obraca NFZ z naszych składek, każdy europejski system, by już zbankrutował. Każdy menager z tamtego systemu, w pierwszym dniu pracy w polskim systemie, przed końcem dnia, by osiwiał i z niej uciekł. Mamy najmniej lekarzy w Europie i tylko z powodu ich słabego wykształcenia językowego, w ogóle możemy się gdzieś leczyć. Jakość pracy lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego jest żadna w porównaniu do ich kolegów w innych(cywilizowanych) krajach.
Tak. Jeżeli boli Cię palec, masz wysypkę, po tym jak wpadłeś w pokrzywy,wypadają Ci włosy z głowy i skończyłeś 80 lat oraz masz suchą skórę, natychmiast zgłoś się na wizytę prywatną.
Jeżeli masz chwile czasu, trochę rozumu w głowie i twój mózg nie jest już poddany procesom degeneracji miażdżycowej , weź głęboki oddech i pomyśl chwile, czy twoja wizyta u lekarza, tak naprawdę wymaga tego bezpośredniego kontaktu.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Gość

O może ktoś zrozumie w końcu

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Mława

Weź nie pajacuj. Ty komiksa nie ogarniasz

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Yureck

Pytał Cię ktoś w ogóle o zdanie debi…?

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Mława

Debi..a popatrz se w lustrze.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Yureck

A ty Giuseppe ogarniasz? – wątpię. Czepiasz się wszystkich i wszystkiego niczym ten mały konus z Żoliborza. Wszyscy wg ciebie są niedouczeni, nikt nic nie rozumie. Umiesz zaś tylko obrażać. Paskudny typ z ciebie. przyjrzyj się sobie dokładnie. Jedyne twoje życie, to internet i koronawirus oraz obrażanie i naśmiewanie się z wszystkich, którzy mają inne zdanie od twojego. Stary piernik jesteś, do tego zgorzkniały stary stary piernik. Ogarnij się.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Przykro mi, ale nie czuję się adresatem tych uwag. Co prawda z tezami Jurka się zgadzam, ale uważam, że wyraża je w zbyt ostry sposób.

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Mława

Tobie to nie grozi.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Gość

Jeżeli przytaczasz coś z tej ultraprawicowej gazety, to gratuluję. Źródło godne zaufania.

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Gość

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/apel-lekarzy-i-naukowcow-przeciw-szczepieniom-covid-19-tezy-bez-potwierdzenia,1041571.html

https://nil.org.pl/uploaded_files/art_1608469905_odp-na-apel-16122020.pdf

https://nil.org.pl/aktualnosci/5078-odpowiedz-umb-ws-listu-otwartego-prof-ryszarda-rutkowskiego-do-mz

Z prof. dr hab. med. Marią Elżbietą Sobaniec-Łotowską i prof. dr. hab. med. Stanisławem Sulkowskim z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, autorami ekspertyzy poświęconej przemienionemu Komunikantowi w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, rozmawia Adam Białous….

prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko-stomatolog…

Dalej już nie mam siły pisać. Proszę samemu sprawdzić Szanowne Grono Naukowe.

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Gość

Prof Artur Śliwiński-Autor publikacji z zakresu zarządzania nieruchomościami, w tym pierwszej książki o zarządzaniu nieruchomościami w powojennej Polsce „Zarządzanie nieruchomościami” (wyd. Placet, 2000) oraz książki napisanej wspólnie z dr Bartłomiejem Śliwińskim „Facility management” (wyd. C.H. Beck, Warszawa 2006). Ponadto autor licznych artykułów m.in. „Od zarządzania nieruchomościami do Facility Management – pułapki modernizacji”, Nieruchomości C.H. Beck, Nr 01, 2006; „Perspektywy zawodowe zarządców nieruchomości – problemy kompetencji i edukacji”, Administrator, 4/2006.

http://www.administrator24.info/autorzy/id238,prof-dr-hab-artur-sliwinski

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Gość

prof. dr hab. Jakub. Z. Lichański, Uniwersytet Warszawski w Warszawie -Instytut Polonistyki
Proponuje leczyć się u tego Pana:
http://www.ips.polon.uw.edu.pl/bio.php?id=6

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Qwer

Jak można leczyć się u historyka literatury i kultury? – ty naprawdę jesteś chory.

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To była ironia:). Możesz przecież z szanownego grona prof, dr, dentystów, ekonomistów, polonistów, czy historyków lub innych, którzy podpisali się pod listem i znają się na szczepieniach i medycynie, jak każdy Polak, wybrać innych. Może przytoczone powyżej dwie Panie z Białegostoku, które jeszcze prace naukową opublikowały. Tez się pod listem podpisały. No, co Ty Anonimowo, naprawdę przeszyła Cię taka myśl? Otworzyłeś te linki i porównałeś z tym pierwszym, opublikowanym przez Gościa? Musisz przeczytać pierwszy link, potem porównać nazwiska z tymi, które Ja opublikowałam w moich postach. Zrozumiesz ironię. Wiesz jest tak, ze jak otworzysz ten pierwszy post z listem do Prezydenta, to patrząc na podpisy myślisz: o kurczę! ale spisek wykryłem! Tylu profesorów, lekarzy się podpisało z Uniwersytetów Medycznych! A tu klapa……. Jeszcze minusy gamonie stawiają, bo pewnie sami nie analizowali w.w.:). Jednak nie przeczę, jest tam jeden naukowiec, ceniony, który napisał 95% tego tekstu. Kto się tym choć trochę interesuje, wie o kogo chodzi. Zawsze jest ten 0,1% szansy, nie więcej, że może mieć racje.(0.1% tylu zakażonych Polio(przy 15% wrażliwej na covid, ogółu populacji ziemi) miało postać porażenną i JEDNAK SZCZEPIMY na Polio, przy tak nikłej ilości.

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Qwer

To lecz zeby u kowala zamiast u dentysty.Albo najlepiej u Morawieckiego i Niedzielskiego,oni jako ekonomiści najlepiej znają się na medycynie i szczepionkach.Dentysci kończą medycynę .

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Ala

Oni, Droga Pani, są Urzędnikami Państwowymi i odpowiadają za organizacje a nie leczenie. Nie wyrażają opinii naukowych. Sugerują się opiniami naukowymi, czyli dowodami, które można powtórzyć. Tutaj mamy sytuacje odwrotną. Stomatologia, jest profilem w Akademii Medycznej, tak samo jak pielęgniarstwo, fizjoterapia, organizacja ochrony zdrowia. Ci specjaliści nie mają uprawnień lekarskich a ich profil studiów, różni się znacznie od kierunku lekarskiego. Podanie przykładu, ze dentyści kończyli medyczne i sugerowanie wiedzy lekarskiej, jest błędne.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Qwer

Oni nie wiedzą, o co chodzi. Lista publikacji im też niczego nie powie. Wolą skróty z Internetu. Nie wymagają ani analizy, ani myślenia. Z jednej strony krytykują posiadanie stopni i tytułów naukowych, z drugiej zaś „łykają” wszystko to, co jest sygnowane przez osoby podające się za naukowców, których pseudonaukowe twierdzenia akurat odpowiadają ich nieukształtowanemu świątopoglądowi.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

To podaj swoich naukowców imbecy… Ty jesteś jeden wielki chodzący naukowiec za takiego się uważasz a naprawdę jesteś idio.. Nuner jeden

Last edited 1 rok temu by Mława
Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Mława

Profesor Simon, Piekarska, Kuchar, Pyrć, Kossowska, Owczuk, Smiatacz, Mackiewicz, Filipiak, Gielerak, Węgrzyn, Chybicka, Wysocki, Trzonkowski, Horban, Flisiak, Paradowska, Gaciąg, Gut, Kuchar itd, itd. Mogę tez zagranicznych podać. Proszę samemu sprawdzić w jakich instytucjach pracują i kogo reprezentują. Można jeszcze oczywiście mnożyć tutaj nazwiska i tytuły ale do końca nie o to chodzi.
Niestety, bardziej prawicowi „naukowcy” są związani, nie chce tutaj nikogo urazić, z bardziej poza ziemskimi naukami. Ma to swój wyraz również w szczepionkach ponieważ, niektóre z nich opracowane zostały z użyciem komórek abortowanych płodów. Takie, przypomnę tutaj, są niedostępne dla katolików. To nie Mój wymysł a komisji etycznej i zacytuje: „W ostatnich miesiącach do naszej Kongregacji dotarły różne prośby o wydanie opinii na temat stosowania niektórych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 powodującemu Covid-19, które zostały otrzymane z wykorzystaniem, podczas procesu badań naukowych i produkcji, linii komórkowych pochodzących z tkanek pobranych podczas dwóch aborcji przeprowadzonych w zeszłym stuleciu.”. Nie będę rozwijała tematu, bo każdy ma prawo do swoich przemyśleń ale proszę, to również mieć na uwadze, bo czytając różne artykuły, czasami nie zauważamy drugiego tła, tak jak właśnie w tym sporze.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

Ooo, faktor 😀 Tłumacz z polskiego na nasze. Jesteś naprawdę nieogarniętym zgorzkniałym starym piernikiem.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x