Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie odbiór poświątecznej choinki. Zobacz kiedy


W tym roku właściciele nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Mławy mogą oddać zużyte drzewko świąteczne (żywe) do odbioru w ramach zorganizowanej, dedykowanej zbiórki drzewek świątecznych realizowanej przez odbierającą odpady na zlecenie miasta firmę.


Żywe drzewko to wciąż kontynuowana w wielu domach świąteczna tradycja. Dodaje uroku i cieszy. Problem zaczyna się, kiedy trzeba się go już pozbyć, ponieważ odbiór w ramach frakcji „bioodpady” wymaga przygotowania poprzez rozdrobnienie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, w 2021 r. zorganizowano dedykowane zbiórki drzewek świątecznych. Zbiórki te już się rozpoczęły. Zużyte drzewka zostaną odebrane w terminach wyznaczonych harmonogramami (zamieszczamy je poniżej). Drzewka będą odbierane:

  • z budynków wielolokalowych w okresie od 4 stycznia do 8 stycznia br. oraz ponownie w okresie od 11 stycznia do 15 stycznia br.;
  • z budynków jednorodzinnych w okresie od 11 stycznia do 20 stycznia br.

Co ważne: w terminach zbiórki dedykowanej właściciele nieruchomości mogą wystawić do odbioru drzewka w całości, bez konieczności rozdrabniania.

Jeżeli ktoś nie zdąży – nadal będzie mógł przekazać drzewko do odbioru w ramach frakcji „bioodpady”, jednakże będzie musiał swoją choinkę przygotować do odbioru poprzez rozdrobnienie i umieszczenie we właściwym worku lub pojemniku. Miasto zachęca do skorzystania ze zbiórki dedykowanej!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x