Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 5 stycznia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 5 stycznia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 8 nowe zakażenia i 2 przypadki śmiertelne z powodu chorób współistniejących z COVID-19.


W województwie mazowieckim odnotowano 824 przypadków zakażeń, 22 przypadki śmiertelne z powodu chorób współistniejących i 5 z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 7624, z powodu chorób współistniejących zmarło 256  osób, z powodu COVID-19 – 85.

 

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KOLEJARZ
KOLEJARZ
1 rok temu

PO ZAMYKAĆ KOŚCIOŁY I DWORZEC PKP. NAWET PŁYN DO ODKAŻANIA JEST W BUTLI KTÓREJ WSZYSCY DOTYKAJĄ .OSZCZĘDNOŚCI JUŻ NIE JEDNEMU WYSZŁY .

BIZNESMEN
BIZNESMEN
1 rok temu

PO CO SIĘ SZCZEPIĆ ZAINWESTOWAĆ W KRZYŻE MOROWE JAK NA WSI I PO TEMACIE .ILE KASY ZOSTANIE.POMYSŁÓW PANOM NIE BRAKUJE .CO NA TO CIEMNOGRÓD?

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  BIZNESMEN

Ciemnogród życzy w Nowym Roku Jasnogrodowi i Wielce Oświeconym, oprócz tradycyjnie zdrowia, w tym psychicznego, jednak nieco wyższych lotów dowcipu.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Hemi

Z chęcią bym Was wszystkich mądrali pozamykał w jakimś rezerwacie i zobaczył gdzie te wasze mądrości was doprowadzą lewackie pijawki , wrzody społeczeństwa . Przyczepliście się jak garby i męczycie ludzi którzy chcą żyć zgodnie ze swoim sumieniem . Najlepiej dokuczać spokojnym i uczciwym ” katolom ” bo się nie odszczekną , bo się wstydzą .

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  BLM

Z całym szacunkiem do katoli, ale to w kościołach naruszane są zasady sanitarne, aż miło. Szanując inne poglądy winniśmy szanować również innych ludzi. Mimo wszystko nie warto, myślę, dołączać swojej narracji do stanowiska pana Jędraszewskiego. Kościół jest szeroki z założenia.
Pozdrawiam.

Mirosław Kopytko
Mirosław Kopytko
1 rok temu

To co się dzieje to robi się już powoli chore. Rząd pod sąd!
Jak można ludzi przekupić „zobaczysz Swojego wcześniaka, jak się zaszczepisz” aż słów brak. Kobieta urodziła Swoje dziecko we Wrześniu, do dziś nie zobaczyła malucha bo przecież COVID. Tego Niedzielskiego i Morawieckiego należałoby odstrzelić. A teraz niby afera celebryci poza kolejnością się zaszczepili. A głupi Polak wierzy, czy nadal nie wiecie o co tu chodzi? Trzeba w ludziach wywołać emocje, że to jednak potrzebne. A kto pamięta jak Pani Janda wyzywała Polaków, a teraz co? taka miła, słów brak.

Opo
Opo
1 rok temu

Szczepienia miały być dobrowolne,ale jak widać rząd już zaczyna zmuszać do szczepień.Niedzielski szantażuje,ze niezaszczepieni nie będą mieli dostępu do publicznej służby zdrowia.Taki sam kretacz i złodziej jak Szumowski,obaj siebie warci.Ale przecież Niedzielski to stały gość pfizera,bywal na galach i imprezach,wiec i szczepionkę od nich tak pcha.Wszystko o pieniadze chodzi.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Opo

Pewnie że o kasa ludzie szczepieni też chorują mi to się wydaje że ta szczepionka to nie zaszkodzi i nie pomoże tu się licza liczby osób zaszczepionych . Jeżeli ta szczepionka była by tak wspaniałą to już cały PiS był by zaszczepiony a oni kręcą

Tamara
Tamara
1 rok temu
Reply to  Kim

Oczywiście,ludzie się szczepia od grypy a i tak chorują,i dużo osób grypę przechodzi ciężko,bo co roku jest nowa mutacja.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Kim

„wydaje mi się”…. Jak nie jesteś pewien, to nie zabieraj głosu. Wydaje mu się….

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

To samo pisze co producent szczepionki ktory nie chce brać za nią odpowiedzialności bo też wydaje się pewnie im że jest dobra ale pewności nie mają he

Qwer
Qwer
1 rok temu

Panie Mirosławie, Panie Mirosławie, halo, halo, tu ziemia. Pan nie czyta ze zrozumieniem, bądź nie rozumie tematu. Wcześniak przebywa na oddziale szpitalnym. Wprowadzenie jakiegokolwiek patogenu na taki oddział jest śmiertelnie niebezpieczne dla przebywających na nim pacjentów. Różnica, pomiędzy osobą zaszczepioną a nie zaszczepioną jest taka, ze ta druga nie przenosi wirusa. Tej pierwszej się dlatego nie wpuszcza na oddział. Rozumiem dramat Matki ale chyba bardziej chce to dziecko przytulać przez resztę życia, niż odwiedzać je na cmentarzu. Trochę wyobraźni. Jasne, wpuścić wszystkich gdzie chcą i niech się dzieje. Potem Mirosław będzie pisać, jakie to głąby tam pracują, ze wpuszczają i poddają ryzyku śmierci, takiego małego pacjenta. Tak samo jest na oddziałach onkologicznych, nawet wtedy gdy nie ma epidemii.
Ja wiem, ze Pan w przeciwieństwie do Niedzielskiego,Morawieckiego, Mazowieckiego, Bieleckiego, Pawlaka itd, byłby znakomitym ministrem, bądź premierem ale wtedy gwarantuje Panu, ze i tak połowa społeczeństwa, chciała by właśnie Pana odstrzelić. Nawet jakby Pan tu stworzył połączenie Tokio, Las Vegas, Watykanu i Szwajcarii. Kim, Mława i Giuseppe, wtedy by Panu kibicowali, bądź nie.
Celebryci spełnili swoje zadanie i to z naddatkiem. Rozpropagowali szczepienia, dobili opozycje, podnieśli rangę władzy i jeszcze się zaszczepili. Wydajność lepsza niż w Japonii a wiec jako Premier, może Pan zrezygnować z przeszczepiania Tokio na nasz grunt. Wystarczy realizować potrzeby:).

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Qwer

Smakowite i epickie.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Qwer

Trochę mi niekomfortowo w towarzystwie „Mlawy”. Nikogo nie chcę odstrzelać.

Kim
Kim
1 rok temu

Pis o nas bardzo dba i o nasze zdrowie teraz cola 2 litry kosztuje ok 11 zł ale premier mówi że to dla naszego dobra

polo kokta
polo kokta
1 rok temu
Reply to  Kim

a wodę pij nie ta morda

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  polo kokta

A pytał cię ktoś o zdanie

Pracus
Pracus
1 rok temu
Reply to  Kim

Jak Cię nie stać to weź się k…a za robotę.

Mława
Mława
1 rok temu

No Giuseppe dawai cos mondrego ile wczorai wnoskuf do sondu ile manatuf ilu ludzi uhroniles podai statystyki

kot
kot
1 rok temu

Pozdrawiam Cię Giuseppe.
Niemcy – twardy lock-down na kilka tygodni, Wlk. Brytania twardy lock-down, .W Niemczech ok.13 000 przypadków, w tym 944 śmiertelnych, gwałtowny skok śmiertelności, u nas zajętych o 300 więcej respiratorów i więcej łóżek szpitalnych zajętych, niż wczoraj, czy kilka dni temu, ale profesorowie – amatorzy wiedzą lepiej.

Może by się lepiej pochwalili, ile w minionym roku przeczytali książek ,i polecili jakieś tytuły , zawsze byłby pożytek z tych wzajemnych konwersacji .I byłaby ciekawa lektura na kwarantannowe wieczory.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  kot

🙂

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  kot

Plagą narodową są, jak rzekłeś, naukowcy-amatorzy. Ta grupa osób wypowiada się bardzo chętnie nie mając ku temu podstaw intelektualnych. Niestety, aby ukształtować zaplecze intelektualne potrzebny jest czas. Czas, jaki spędzamy na zgłębianiu danej dziedziny wiedzy, lub sztuki. Pseudotezy, jakie stawiają celebryci i zwyczajnie niedokształceni ludzie, nie wymagają ani refleksji, ani czasu. Są wypowiadane bez przemyślenia. Ich szkodliwość polega na tym, że padają na podatny grunt i są przekazywane bez odpowiedniego komentarza dalej.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

Tak… Polak wszystkie studia pokończył a informacji szuka o covidzie na telefonie podczas siedzenia na sedesie… Haha tytuły naukowe mają wszyscy po za naukowcami….

Tamara
Tamara
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Nie trzeba być naukowcem,zeby myśleć logicznie.Bo rząd i media robią ludziom wodę z mózgu.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Tamara

Oczywiście. Ale głęboko nieetyczne jest wyrażanie opinii kształtujących w oparciu o rady „wujka Google”, lub mądrości ludzi znanych z tego, że są znani.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Tyle lat potrzeba, aby skończyć studia medyczne. Potem specjalizacja. Potem doktorat i habilitacja. Potem ewentualnie tytuł naukowy profesora. A są trąby, które bez problemów wydalają opinie od ręki. I te opinie są wyjątkowo szkodliwe.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Trudno o trafniejszą opinię.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

Tak Ty jesteś bardziej wykształcony i wszystko lepiej wiesz idio…

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Mława

Słuchaj, człeku! Jesteś dla mnie kompletnym zerem! I moralnym, i intelektualnym. Przy tym jesteś skończonym tchórzem. Tak. Jestem wykształciuchem według PiSu. Jestem łże-elitą, która ośmieliła się zostać absolwentem trzech uczelni, która popierała lewactwo zdobywając stopnie naukowe na zgniłym Zachodzie. Miałeś zamilknąć. To zamilcz!

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

Ty emerytku nie będziesz mi mówił co mam robić załóż maseczkę będziesz zdrowszy uważaj bo na zawał zejdziesz

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Mława

Nie mam zamiaru na ciebie tracić ani sekundy. Jesteś moralnym zerem. Tchórzliwym i dumnym ze swojej głupoty. Spadamento.

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x