Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To istotne! Sprawdź czy masz ważny dowód osobisty


Ponad 1,5 mln Polaków  musi wymienić dowód osobisty w tym roku. Sprawdź, czy twój dokument nie utracił ważności. Na jego odwrocie jest data.  To bardzo istotne przy załatwianiu spraw urzędowych. Nowy dokument będzie już zawierał warstwę elektroniczną.


Dowody osobiste mają dziesięcioletni okres ważności. Oznacza to, że osoby, które odebrały dowody osobiste w 2011 roku, będą musiały teraz złożyć nowy wniosek o wymianę dowodu.

Na razie można to zrobić osobiście w urzędzie miasta czy gminy, a posiadacze profilu zaufanego mogą złożyć wniosek przez Internet. Pamiętajmy, że na nowy dowód trzeba poczekać maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Wchodzące w życie unijne przepisy sprawią jednak, że od sierpnia br. konieczne będzie osobiste stawienie się w urzędzie. Nowy e-dokument wymaga, aby znalazły się na nim zarówno podpis właściciela jak i jego odcisk palca posiadacza.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x