Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejny pracowity rok przed nami. Czy będą długie weekendy?


Wśród noworocznych pytań, zawsze pojawiają się też takie, kiedy wypadają w kalendarzu święta? Ile będzie dni roboczych w 2021? Które dni wolne od pracy i czy możemy liczyć na długie weekendy?


Choć dopiero dwa dni temu pożegnaliśmy stary rok i mamy zaledwie początek nowego, może warto już przynajmniej teoretycznie zbadać jak mogłyby wyglądać plany urlopowo-wakacyjne. Poniżej zebraliśmy najważniejsze kalendarzowe informacje roku 2021. 

Rok 2021 ma 365 dni (53 tygodnie), z czego przepracować powinniśmy 254.  Osoby pracujące na umowę o pracę, będą mogły odjąć sobie jeszcze dwa kolejne, jako wolne za 1 maja i pierwszy dzień Bożego Narodzenia, które wypadają w sobotę. Nie ma do odbioru dnia wolnego za ustawowe święto przypadające w niedzielę.

A oto lista dni ustawowo wolnych od pracy. Będzie ich 13.

 • 1 stycznia 2021 r. – Nowy Rok (piątek),
 • 6 stycznia 2021 r. – Święto Trzech Króli (środa),
 • 4 kwietnia 2021 r. – Wielkanoc (niedziela),
 • 5 kwietnia 2021 r. – Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek),
 • 1 maja 2021 r. – Święto Pracy (sobota),
 • 3 maja 2021 r. – Święto Konstytucji 3 Maja (poniedziałek),
 • 23 maja 2021 r. – Zielone Świątki (niedziela)
 • 3 czerwca 2021 r. – Boże Ciało (czwartek),
 • 15 sierpnia 2021 r. – Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (niedziela),
 • 1 listopada 2021 r. – Wszystkich Świętych (poniedziałek),
 • 11 listopada 2021 r. – Narodowe Święto Niepodległości (czwartek),
 • 25 grudnia 2021 r. – Boże Narodzenie (sobota),
 • 26 grudnia 2021 r. – Boże Narodzenie (niedziela).

W styczniu żeby odpoczywać przez 6 dni musimy wziąć urlop w poniedziałek i w wtorek (4 i 5 styczeń). W piątek przypada Nowy Rok a 6 stycznia uroczystość Trzech Króli.

W kwietniu przedłużony weekendy mamy tylko w związku z drugim dniem Świąt Wielkanocnych.

Podobnie jest w maju, gdzie Święto Pracy przypada w sobotę 1 maja, a w poniedziałek 3 maja przypada Święto Konstytucji 3 Maja – to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym miesiącu należy nam się też dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę.

Najdłuższymi wolnymi weekendami możemy cieszyć się w czerwcu w związku z przypadającym w czwartek Bożym Ciałem i w listopadzie, w związku z przypadającym również w czwartek Narodowym Świętem Niepodległości.

 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x