Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne ciało wyłowione ze stawu [foto]


Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Wodno – Nurkowego z KP PSP Przasnysz ponownie miała pełne ręce pracy. W Rostkowie pod Przasnyszem, w stawie ujawniono zwłoki mężczyzny. Dzień wcześnie zwłoki wyłowiono też w Krzynowłodze Wielkiej.


– Zgłoszenie do stanowiska kierowania wpłynęło 31 grudnia o godzinie 9.49. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z Przasnysza oraz najbliższa jednostka OSP KRSG Rostkowo. Po przybyciu  na miejsce okazało się, że ciało mężczyzny pływa w stawie znajdującym się w odległości 40 – 50 metrów od kościoła oraz strażnicy OSP Rostkowo. Natychmiast do wody został wprowadzony strażak – nurek zabezpieczony w sprzęt ochronny i podjął ciało z wody. Widoczne stężenie pośmiertne wskazywało na to, że mężczyzna przebywał w wodzie od dłuższego czasu, dlatego strażacy odstąpili od wykonywania czynności ratowniczych – poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu mł. kpt. mgr Piotr Kuligowski

Strażacy z Przasnysza dotarli  na miejsce tuż przed godziną 10.00, po około 3 minutach ciało mężczyzny zostało podjęte z wody. Tak sprawne działanie było możliwe dzięki temu, że nurek przebrał się w strój ochronny jeszcze podczas wyjazdu.

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w oczekiwaniu na przyjazd służb. W tej chwili na miejscu pracują policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Przasnyszu wraz z prokuratorem. W działaniach  brało udział kilka zastępów straży pożarnej.

Jak nieoficjalnie podaje portal infoprzasnysz.com, zmarły mężczyzna miał około 65 lat i przypuszczalnie był mieszkańcem Rostkowa. Okoliczności jego śmierci zbadają policjanci pod nadzorem prokuratora.

źródło i fot. KP PSP Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x