Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 31 grudnia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 30 grudnia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 18 nowych zakażeń i 2 przypadki śmiertelne z powodu chorób współistniejących i 1 z powodu COVID-19.


W województwie mazowieckim odnotowano 1739 przypadków zakażeń, 48 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących, 20 z powodu covid-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 13397, z powodu chorób współistniejących zmarło 428 osób, z powodu COVID-19 – 104 .

 

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KOWIT
KOWIT
2 lata temu

Zamknąć kościoły i dworzec kolejowy
na Wólce

Covid
Covid
2 lata temu

Z uwagi że jest to ostatni post w starym covidowym roku wszystkim osobom wspierającym dobrym słowem i pozytywną energią życzę wszystkiego najlepszego z taką ekipą jak śpiewa WWO i tak damy radę czy będzie covid czy inna zaraza . W nowym roku życzę wszystkim dużo snu ,dużo świeżego powietrza i karkówki z grilla na ostro jak kto lubi.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu

Nie szczepta się. Będzie was mniej. Mniej głuptaków, więcej ptaków. Przyroda odetchnie wreszcie. Selekcja prawie naturalna. Będzie mniej „ekspertów” i „naukowców” i „bezmaskowców” i „lekarzy”. Nie będzie trzeba patrzeć na puste facjaty, gburowate kobietony i dresiarzy. Nie szczepta się. Proszę.

karol
karol
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

brawo

Rolnik
Rolnik
2 lata temu

Szczepta się aż wam rogi za 10 lat urosną. Wasze dna zostanie napoczęte i zmodyfikowane. RNA w szczepionce to czysta ingerencja.

Łoś
Łoś
2 lata temu
Reply to  Rolnik

nie masz co się martwić. Większego popaprańca jak ty już nie spłodzisz.

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Rolnik

Gratuluje wykształcenia. Umiejetność pisania, to wyjątkowy sukces. Szkoda, ze z dziedziny biologii, brak podstawowych informacji. Proszę doczytać, bo zakładam, ze umiejetność czytania tez została z sukcesem osiągnięta o RNA a raczej mRNA. Nie wiem jak ze zrozumieniem, wiec czekam na pytania.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Qwer

Pytań, Bracie, nie doczekasz. Jeno odpowiedzi. Uni już wszystko wiedzom.

Yureck
Yureck
2 lata temu

Trzeba to powiedzieć jasno: zabójcy są wśród nas. W sklepach i kościołach. W pociągach i PKSach. Wszędzie widać zabójców. Bez masek w tłumach. To będzie taka nasza Narodowa Tragedia niedługo. Nie są potrzebni nam najeźdźcy- znakomicie wykończymy się sami.

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Yureck

Szkoda słów, Polak wie najlepiej, każdy Polak to urodzony lekarz, nawet Janina Porazińska opisywała ,jak Długosz szedł na rynek, że go niby go zęby bolą, i każdy dawał dobrą radę, wszyscy wiedzieli ,jak leczyć.
Lustro nie pomoże.
Dobrze, że niektórzy przechodzą łagodnie, dobrze, że nie zakaża szybko jak ebola,
Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich.

Zbigniew
Zbigniew
2 lata temu
Reply to  Yureck

Kolejny psychopata się odzywa. A co powiesz o rządzie który wykańcza ludzi, przedsiębiorców? Nic, bo pewnie masz od Państwa rentę, emeryturę i miewasz się dobrze. Postaw się w sytuacji osoby która prowadzi hotel, restauracje, siłownię, kino itd etc. Pamiętaj, że korona to ściema! Ale mam dla ciebie newsa. Będą płacić za to że dostaniesz szczepionkę, narazie nie wiadomo ile, ale na pewno jakiś bon plus od Pinokia dostaniesz

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Zbigniew

Toteż gospodarka zakwiczy w marcu, jak się zorientujemy i zaczniemy coś robić.
Ale z drugiej strony świat się też zamknął, zatem nie wiem, co o tym myśleć o tym. Od stycznia ruszą podwyżki , łącznie z podatkiem handlowym. Jakoś nie wierzę, żeby z tego powodu ceny nie poszły w górę.

Sss.
Sss.
2 lata temu
Reply to  Zbigniew

Ale takich psychopatycznych covidowcow jest jeszcze dużo,co siedzą ciągle przed tv i słuchają co im media i rząd wciskają.Dla nich inne choroby nie istnieją,tylko covid.A tak naprawdę ludzie umierają na różne choroby z braku dostępu do lekarzy i to młodzi ludzie.Wirusy były,sa i będą.Grypa mutuje co roku.A KORONAWIRUSY są od lat,to nic innego jak przeziębienia,grypa,angina,zapalenie oskrzeli itp.Ale idiotom nie przetlumaczysz.Ludzie potracili dochody,nie ma dostępu do lekarzy,dzieci nie mają dostępu do nauki.D dzieci i młodzież ciągle siedzą w domu,co źle wpływa na psychikę.Tak nasz nierząd zaoferował ludziom dyktaturę.

Prawda
Prawda
2 lata temu
Reply to  Sss.

Święta racja ludzie są zaślepieni głupota rządu.

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Prawda

Chyba rządów na całym świecie, czy tylko naszego?

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Sss.

Oczywiście, ze inne choroby istnieją i zabijają. Tak jest i będzie. Wszystkie rządy nie walczą z covid a z ilością pacjentów, których może obsłużyć służba zdrowia. Dostęp do lekarzy musi być ograniczona dla tych, którzy jej nie wymagają, bo zaraz nie będzie kto miał nas leczyć. Wszystkie rządy robią to samo a niektóre nawet więcej. Na problem nalezy patrzeć realnie. Ile zatem robi społeczeństwo dla zmiany sytuacji nosząc maski na brodzie, tłocząc się w kolejkach w sklepie itd, itd. Pojedź kolego do szpitala na oddział covidowy i zobacz co się dzieje. Wprowadzenie covid na odział specjalistyczny, spowoduje natychmiastową przerwę w leczeniu, bo Ci pacjenci po prostu tego leczenia nie przeżyją. Kazdy nowy zarazek zbiera swoje żniwo ale ten z powodu wysokiej zarazalnosci blokuje wszystkie aspekty normalnego życia. Co proponujesz? Rozluźnienie obostrzeń i postawienie nie jednego a stu namiotów przed szpitalem i zwożenie do nich chorych, nie mogących już samodzielnie oddychać? Selekcje, kto ma być leczony a kto nie? Itd, itd.

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Sss.

Tak Kolego coronawirusy są i będą nowe, tylko nie zaznaczyłeś, ze ich budowa jest inna. Dlatego jedne szkodzą mniej a drugie bardziej. To jest tak jak z budową mózgu. Niby taki sam, a u jednych działa logicznie, a u innych ledwie wystarcza na realizacje podstawowych czynności życiowych.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Qwer

Słusznie prawisz, lecz oni tego nie chcą zrozumieć. Wolą wierzyć jakimś fejkom z fejsa, aniżeli danym, nad którymi głowili się najlepsi naukowcy. Analiza działań tych ostatnich wymaga zaangażowania intelektualnego, a większość jest ociężała na umyśle- o tym powszechnym problemie dywagowano już za głębokiej komuny. Skutki tej przypadłości widać, niestety, na tym forum…

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

Nie Kolego, nie masz racji. To nie ich wina, tylko szkół do których chodzili. W nich to bowiem, zaprzestano nauki myślenia a cała edukacje przeniesiono na potrzebę przyswojenia pamięciowego i zdawania szybkich testów, w których nie daje się czasu na myślenie. Trzeba odpowiadać z pamięci. Dlatego właśnie mamy takie narodowe problemy. Tysiące magistrów, po studiach internetowych, kończących kierunki, po których nikt im nie da w wyuczonym zawodzie pracy, bo tych specjalistów, po prostu nie potrzeba. Kompletny bezsens. Jednak problem, zaczyna się już w szkole podstawowej a żaden Burmistrz czy Starosta, w żaden sposób nie wymaga od dyrektorów, których zatrudnia, poprawy jakości nauczania. Brak wyciągania wniosków, po corocznych egzaminach, które kwalifikują daną szkole w rankingu oraz studiowanie i ukończenie później prestiżowych kierunków, ze skierowaniem na tą drugą cechę, to powinna być perełka w oku nadzorców tych wszystkich mławskich przybytków wiedzy. Wracając do tematu, bo się zbyt rozpisałem, dorosły już można powiedzieć człowiek, ma wiedzę w telefonie, pod nazwą internet ale nie potrafi z niej skorzystać, bo nie potrafi samodzielnie myśleć. Jest przyzwyczajony do gotowej nauki pamięciowej. Wystarczy, ze usłyszy gdzieś coś ekscytującego, sprawiającego wrażenie prawdy i zmowy i już w to wierzy i nie umie tej informacji zweryfikować. Takie są następstwa systemu oświatowego, który od wielu, wielu lat, po prostu niszczeje.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Qwer

Jeden z moich szanownych profesorów, u których miałem zaszczyt studiować kilkadziesiąt lat temu mówił DOKŁADNIE to samo. Różnica polegała jedynie na braku dostępu do Internetu.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Qwer

Ta informacja wymaga dodatkowej weryfikacji, ale ponoć w jednej że szkół na terenie miasta, którą prowadzi wspólnota religijna, obniżono uczniom oceny ze sprawowania za to, że wzięli udział w tzw. „Strajku Kobiet”. Pomijam celowo aspekt związany z sympatią, lub antypatią wobec tego przedsięwzięcia, ale konstytucyjnym prawem każdego obywatela jest prawo do wyrażania opinii i poglądów. Może z Was ktoś coś więcej wie na ten temat?

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

He, jest to prawda:). Ale co im po tej ocenie? Na maturze się im to odbije? Przejmą się tą oceną? Większej głupoty już nie można było w takiej szkole zrobić. Jeżeli się tego nie potrafiło wytłumaczyć swoim uczniom przez tyle lat, w szkole o takim profilu, to powinno się PODAC DO DYMISJI. Teraz to było wyłącznie działanie zastraszające a to tylko pokazuje jak mierny jest system nauczania wartości w takich placówkach. Cóż mogę powiedzieć, rodzice sami widzą, co się w mławskich szkołach dzieje i jaki jest ich poziom. Dlatego chcą dla dzieci jak najlepiej. Umieszczają swoje pociechy w szkołach wspólnot religijnych i myślą, że już ich dziecko medycynę skończyło. Nic bardziej mylnego. Przecież Ci sami nauczyciele pracują w zwykłych szkołach, prowadzonych przez UM czy Starostwo. Jednym słowem, prócz organizacji swojej pracy, te placówki nie wnoszą nic nowego. Wyniki ich pracy wcale nie są rewelacyjne, dlatego każdy rodzic powinien wiedzieć, ze i tak będzie mu się bardziej opłacało zapisać swą pociechę do tzw państwowej szkoły i przeznaczać oszczędności na korepetycje z przedmiotów maturalnych, bo w szkołach wspólnot religijnych, będzie robić to samo. Dodajmy jeszcze, ze owe szkoły mogą dokonać swoistego przebierania w kandydatach, gdzie zwykle szkoły, skazane są na tradycyjny nabór. Biorąc to pod uwagę, wynik takich szkół jest doprawdy mierny. Podsumowując, zaangażowanie rodzica w proces edukacyjny w tym mieście jest niezbędne i należy cały czas kontrolować proces edukacji swojego dziecka, czy się za to płaci, czy nie. Pomijając dzieci bardzo zdolne, u których nie zdołano zniszczyć zainteresowania nauką a zdolności logicznego myślenia są rozwijane w domu, to u pozostałych niezbędne będą korepetycje.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Zbigniew

Zawalczyć chcesz o nagrodę Darwina?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Yureck

Zamknij się narodowy pisiorze.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Sam jesteś pisior.

Prawda
Prawda
2 lata temu
Reply to  Yureck

Sam się wykonczysz idioto własną glupota

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Prawda

A co, nie pasi elytom, że prawdę napisałem?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Yureck

„ElYty” to pisiory.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Doskonale się wpisujesz. Idealnie. Chyba przesadziłeś z Zenkiem M. „Przeeeez tfe odczyty zieloooooneeee…”

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x