Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strażacy się cieszą. Podnośnik hydrauliczny dla OSP Mława


21 grudnia 2020 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie przekazano podnośnik hydrauliczny firmy BUMAR na podwoziu samochodu VOLVO. Auto zostało nieodpłatnie przekazane przez Komendę Miejską PSP w Grudziądzu.


Samochód pozyskano dzięki wsparciu Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosława Nowosielskiego.

Podnośnik hydrauliczny posiada wysięg pionowy 38 metrów tj. około 12 pięter, a także wysięg poziomy o długości 20m. Pomimo dużego gabarytu doskonale sprawdza się w wąskich uliczkach, ze względu na możliwość pracy auta przy złożonych podporach. Przy pracy na wysokości przestronny kosz, w którym zamontowany jest suchy pion umożliwiający podanie prądu wody na pożar bez wciągania do góry linii wężowej. 

Reasumując samochód będzie wykorzystywany nie tylko przy zagrożeniach na wysokości, ale także przy zagrożeniach w wielko powierzchniowych budynkach produkcyjnych, handlowych i składowiskach. Auto jest w bardzo dobrym stanie technicznym, jednakże wymaga przeglądu głównego, a w związku z tym wkładu finansowego. Pomoc w przygotowaniu pojazdu do użytkowania zaoferował Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

źródło: PSP /OSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x