Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bomba w urzędzie skarbowym? 41-latka już usłyszała zarzuty


Do 8 lat więzienia grozi 41-latce, która zadzwoniła na numer alarmowy 112 z informacją, że w płońskim urzędzie skarbowym podłożona jest bomba. Krótko po tym kobieta trafiła w ręce policjantów. Usłyszała już prokuratorskie zarzuty.


We wtorkowy poranek 22 grudnia dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w Urzędzie Skarbowym w Płońsku podłożony jest ładunek wybuchowy. Z przekazanej informacji wynikało, że na numer 112, z zastrzeżonego numeru dzwoniła kobieta, która poinformowała o ładunku wybuchowym, po czym szybko się rozłączyła. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, w tym pirotechnicy. Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji, w sumie 39 osób. W czasie skrupulatnego sprawdzania pomieszczeń urzędu funkcjonariusze z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego nie znaleźli materiałów, które mogły by stanowić zagrożenie.

Płońscy kryminalni od razu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego zgłoszenia. Namierzyli telefon, z którego wykonane było połączenie na numer alarmowy i zaledwie kilka godzin od zgłoszenia zapukali do drzwi 41-letniej mieszkanki gm. Czerwińsk nad Wisłą. Kobieta nie kryła swojego zaskoczenia. Przyznała funkcjonariuszom, że to ona dzwoniła lecz nie była w stanie podać sensownego wyjaśnienia swojego postępowania. Nie zdawała sobie sprawy też z tego, że zostanie „namierzona” i z konsekwencji jakie może ponieść.

23 grudnia 41-latka została doprowadzona do prokuratury. Usłyszała zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedziała, że takie zagrożenie nie istnieje i wywołaniu niepotrzebnej czynności służb ratunkowych, w tym Policji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x