Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

 Nie cytryna, nie malina ale Bóg i Dobra Nowina


Na ogrodzeniu przasnyskiego kościoła św.  Wojciecha zawisł okazjonalny baner z zachętą do aktywności w życiu religijnym. Nie byłoby może w tym nic niezwykłego, wszakże kościół jest jednym z takich właśnie miejsc. Ciekawostką jest dobór haseł, nawiązujących do pandemii koronawirusa.


„Nim korona cię nawiedzi, wstąp do spowiedzi”, „Nie cytryna, nie malina, ale Bóg i Dobra Nowina, wstąp i wzmocnij swoją odporność”, „Nie pomogły suplementy, sięgnij po sakramenty” – m.in. takie hasła czytamy na banerze zawieszonym na ogrodzeniu przasnyskiej świątyni

Wiadomo, że pandemia negatywnie wpłynęła m.in. na liczbę wiernych odwiedzających kościoły, choćby ze względu na wprowadzone ograniczenie liczby uczestników mszy w przeliczeniu na powierzchnię świątyni. Część osób ograniczyło też swoją obecność w świątyni ze względu na obawę zakażenia.

Przypomnijmy, że ze względu na nawrót epidemii, 23 października biskup płocki Piotr Libera udzielił wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

– Proszę, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, podejmowały dzieła miłosierdzia, na inne sposoby wyrażały i realizowały swoje poczucie przynależności i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła – napisał w dekrecie ordynariusz diecezji płockiej.

źródło i fot.: za infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirko69
Mirko69
1 rok temu

Widać, że nie trzeba być świętym aby uzdrawiać.
W wojsku lekarz też dawał poradę;
10 min onanizmu dla wzmocnienia organizmu.
To może na koronawirusa 15 min np. za kościołem.
Będzie wtedy Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.

Andrzej.
Andrzej.
1 rok temu

Parodia. Nic więc ej dodać.

Łoś
Łoś
1 rok temu

W kościele jako budnku czekać nas tylko śmierć

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu

No cóż… powtórzę jeszcze raz:
czasy prosperity dla kleru minęły, bo koronawirus zagości na trochę dłużej.
Czas zakasać rękawy i zacząć uprawiać kościelne działki oraz wstrzymać się od wszelkich pokus i zacząć żyć raczej w ubóstwie, a nie rozpasaniu.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  szczurnamiotle

Ci najwięcej gadają co najmniej dają

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x