Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 24 grudnia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 24 grudnia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 7 nowych zakażeń i żadnego zgonu z powodu chorób współistniejących i z COVID-19. 


W województwie mazowieckim odnotowano 1824 przypadków zakażeń, 42 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących, 11 zgonów z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 13115, z powodu chorób współistniejących zmarło 365 osób, z powodu COVID-19 – 132.

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Chory na covid z Mławy
Chory na covid z Mławy
9 miesięcy temu

Też nie do końca wierzyłem w tego corona-wirusa, dopóki nie zachorowałem. Mnóstwo ludzi traktuje to jak grypę i nigdzie nie zgłasza. Jak nie mają problemów z receptorami węchu i zapachu to tym bardziej uznają to za coś grypopochodne. Niektórym się udaje i dochodzą do siebie w domu, ale nie są świadomi, że prawdopodobnie mają po tym uszkodzenia płuc i z czasem to odczują. Dodatkowo ten wirus może doprowadzić do udaru mózgu. Przez jego obecność tworzą się mikro skrzepy. W szpitalu codziennie dostajemy zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Olka
Olka
9 miesięcy temu

Nie wszyscy z wynikiem dodatnim zostają przyjęci od razu do szpitala, tylko ci z poważniejszymi objawami trafiają do szpitala, pozostali dostają tylko L4 i izolację, a z twojego postu wynika jakby ci co przechorowują lekceważyli zachorowanie, czyli po prostu mijasz się z prawdą.

Giuseppe
Giuseppe
9 miesięcy temu
Reply to  Olka

Napisał chorujący na Covid następujące słowa: „mnóstwo ludzi traktuje to jak grypę”. Gdzie tu jest mijanie się z prawdą? Wiele osób unika wręcz kontaktu z lekarzem, dopóki się czują dobrze. Parę osób, choćby piszących na tym forum, w sposób ewidentnie lekceważący odnosi się do faktu przechorowania przez nich samych.

Olka
Olka
9 miesięcy temu
Reply to  Giuseppe

„Niektórym się udaje i dochodzą do siebie w domu, ale nie są świadomi, że prawdopodobnie mają po tym uszkodzenia płuc i z czasem to odczują.”
Te słowa świadczą o tym jakby wszyscy chorzy pozostający w domu lekceważyli swoje zachorowanie, co niestety mija się z prawdą, bo część chorych dostaje tylko izolację i nic więcej.
I nie snuj nudzący się emerycie swoich własnych interpretacji faktów. Widać, że brak ci w te święta otwartych sklepów i pod…ania na policję oraz obserwowania dalszych wydarzeń. Jesteś żałosny józefie (nieważne czy piszesz swoje imię z hiszpańska, czy z żydowska. Znajdź sobie pożyteczniejsze zajęcie niż wypowiadanie się na tematy związane z covidem. Pamiętaj, że karma wraca i uważaj żebyś to właśnie ty nie trafił do szpitala…

Giuseppe
Giuseppe
9 miesięcy temu
Reply to  Olka

Jeżeli dali ci maturę, to rozpacz mnie ogarnia. Czy ty choć jedną książkę ze zrozumieniem przeczytałaś? Czy tylko bryki? Co ma do tego karma? I policja co ma do tego?
Popełniłem zbrodnię, że Jaśnie Pani wskazałem braki logicznego rozumowania. Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem też stanowi dla Jaśnie Pani wyzwanie nie do pokonania.
Uważam, aby nie zachorować, a tym bardziej nie trafić do szpitala. „Brodawczaki maseczkowe”, szansę na niezachorowanie, seniorom (i nie tylko) przez swoją głupotę odbierają. Idź i doucz się, Dziecko.

Olka
Olka
9 miesięcy temu
Reply to  Giuseppe

Może sam się najpierw doucz jaśnie oświecony panie, zanim zaczniesz komuś coś wytykać po…ny narcyzie, co? Za kogo ty się człowieku uważasz? Obojętne czy będziesz pisał po włosku swoje imię, czy też po rusku lub po chińsku i tak będziesz tylko nierozgarniętym Ziutkiem 😛
najpierw zajmij się swoją logiką i dedukcją oraz interpretacją, a dopiero poprawiaj innych. Sam nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a poprawiasz innych. Jesteś typowym macho, który ma innych za nic, który uważa się za najmądrzejszego i który uważa, że wszystko wie najlepiej, a tak w ogóle jest dur…m nad dur…mi.
Nie starczy ci gł…ie życia na przeczytanie tylu książek co ja przeczytałam nawet chociażbyś czytał jednym ciągiem całymi dniami i nocami.Nie pozdrawiam i od razu zaznaczam, że to koniec mojej dyskusji z tobą, bo z takimi bar…mi się nie dyskutuje.
Ps. Zakładaj sobie na głowę worek foliowy, to może się uchronisz przed zachorowaniem i nie zapominaj, że wirus może wpaść ci do mieszkania przez uchylone okno albo nawet przez dziurkę od klucza.

Giuseppe
Giuseppe
9 miesięcy temu
Reply to  Olka

Słuchaj, Jaśnie Królewno. Skończ, tak jak ja, trzy uczelnie, zdobądź tytuły naukowe i osiągnij coś w życiu, to wtedy pogadamy. Na razie mamy popis chamstwa za to, że ośmieliłem się uwagę zwrócić. I tacy ludzie są przyszłością ziemi, tej ziemi… Dramat. To przez was mamy to, co mamy. A będzie gorzej, bo polska głupota jest niedościgniona. Trzeba to zjawisko nazwać po imieniu.

Giuseppe
Giuseppe
9 miesięcy temu
Reply to  Olka

Z włoska, Jaśnie Pani. Z włoska.

Giuseppe
Giuseppe
9 miesięcy temu
Reply to  Olka

…”nie są świadomi”..

Fizyk
Fizyk
9 miesięcy temu

Zamknąć kościoły dworzec PKP będzie miej zakażeń .

covit
covit
9 miesięcy temu
Reply to  Fizyk

Natychmiast

BLM
BLM
10 miesięcy temu

Wszystkim zdrowia życzę i wytrwałości w tym czasie próby jaki nastał.

kot
kot
10 miesięcy temu

A czy ktoś z Państwa policzył, ile osób w powiecie zachorowało, ile zmarło ?

teżMława
teżMława
10 miesięcy temu
Reply to  kot

Według znajomego „statystyka”: ok. 1260 zachorowań, zmarło 56 osób. Życzę wszystkim zdrowia!

Kot
Kot
10 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Dzięki.Wesołych świąt, zdrowia

Giuseppe
Giuseppe
10 miesięcy temu
Reply to  kot

Otóż to. Wszystkiego dobrego!

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x