Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oto laureaci konkursu „Odblaskowi Superbohaterowie”


autor: Luiza Sokal


Mławska policja podsumowała i ogłosiła nazwiska laureatów konkursu pod nazwą „Odblaskowi Superbohaterowie”. Do projektu, który rozpoczął się 1 października tego roku zaproszenie otrzymały wszystkie dzieci ze szkół podstawowych powiatu mławskiego. Teraz znane są już super – prace i ich autorzy. 

Akcja ruszyła 1 października, podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Działania miały  na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszych na drodze, promocję używania elementów odblaskowych oraz aktywny udział najmłodszych, dbających o bezpieczeństwo własne i innych – tak jak czynią to „superbohaterowie”. Działania promował spot nagrany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach oraz  rysunkowe postaci – Julka i Janek – stworzone specjalnie na potrzeby działań profilaktycznych przez asp. Anetę Prusik.

Zgodnie z regulaminem, konkurs odbywał się w 3 grupach wiekowych i adresowany był do uczniów szkół podstawowych Mławy i pow. mławskiego. Grupa wiekowa uczniowie klas I-III  – „Odblaskowy Superbohater to ja” – rysunek (technika dowolna), grupa wiekowa uczniowie klas IV – VI , plakat promujący używanie elementów odblaskowych z hasłem – technika dowolna, grupa wiekowa uczniowie klas VII -VIII – Komiks „Przygody Odblaskowego Superbohatera”- technika dowolna.

Komisja konkursowa oceniła 56 prac plastycznych, które przeszły eliminacje szkolne. Wybór był niezwykle trudny, bo każda z przesłanych prac zasługiwała na nagrodę. Komisja wyłoniła 8 laureatów nagrody głównej, przyznała także 4 wyróżnienia. Oto lista zwycięzców:

Laureatami NAGRODY GŁÓWNEJ zostali:

Klasa 1 – Luiza Sokal, Zespół Placówek Oświatowych w Szreńsku

Klasa 2 –  Karolina Tadra, Szkoła Podstawowa w Windykach

Klasa 3 –  Wiktor Grocki, Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym

Klasa 4  – Julia Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Stupsku

Klasa 5 –  Alan Karpiński, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu

Klasa 6 a –  Michalina Tomkielska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mławie

Klasa 7 –  Magdalena Wichowska, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu

Klasa 8 –  Weronika Lipińska, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu 

Laureatami WYRÓŻNIENIA zostali:

  1. Mateusz Sobiech, klasa III, Szkoła Podstawowa w Stupsku
  2. Maja Gadomska, klasa II (świetlica), Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mławie
  3. Błażej Pietkiewicz, Klasa IIIa, Zespół Placówek Oświatowych w Szreńsku
  4. Gabriel Kościesza, kl. II, Szkoła Podstawowa w Bogurzynie

Nagrody, ufundowane przez Starostę Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, zostaną przekazane laureatom za pośrednictwem wychowawców klas. Ponadto WORD w Ciechanowie przygotował upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach profilaktycznych.

– Przygody Superbohatera Bezpieczeństwo, który ma siedzibę w naszej komendzie tak nas zaciekawiły, że czekamy na dalsze jego przygody. Chętnie je opublikujemy na naszych stronach internetowych – deklaruje mławska policja.

źródło: KPP Mława 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x