Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znani artyści, niezwykły koncert


Ponad 61 nagrań od 31 uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie złożyło się na niezwykły w treści i formie koncert świąteczny, a jednocześnie rocznicowy. Wczoraj odbyła się jego premiera. Skąd taki pomysł?


– Właśnie dzisiaj mijają 2 lata od wystawienia ostatniego koncertu świątecznego w szkole muzycznej. W dobie pandemii z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ruszyliśmy z projektem nagrania utworów oraz piosenek zimowych i świątecznych na odległość. Otrzymaliśmy ponad 60 nagrań od 31 uczniów i nauczycieli! Wszyscy intensywnie pracowali, a teraz możemy się z wami tym podzielić – napisali organizatorzy na profilu społecznościowym szkoły.

W projekcie wzięło udział 31 uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Odbył się on z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. „Radość, szczęście, kolędowanie” to piosenka, która została napisana przez Jakuba Banasia, Kacpra Czeczot i Olgę Sobolewską na koncert świąteczny w 2018 roku – ostatni największy koncert w PSM przed pandemią.

– W 2019 miał miejsce remont, dlatego żadne występy nie mogły się odbyć. Teraz czasy również nie sprzyjają temu, ale my się nie poddaliśmy! Wybraliśmy różne znane piosenki o tematyce zimowej i połączyliśmy razem. Zebraliśmy jak najwięcej osób oraz instrumentów i ruszyliśmy. Po wielu trudach mamy w końcu przyjemność podzielić się z wami naszą pracą! – dodają pomysłodawcy.

Oto utwory i piosenki, wykorzystane w projekcie:

 0:00 Wstęp

0:18 Ulepimy dziś bałwana – Kraina lodu

1:00 Mam tę moc – Kraina lodu

1:30 Zima – Antonio Vivaldi

1:45 Pada śnieg – Jingle Bells

2:19 All I Want For Christmas – Mariah Carey

3:08 Radość, szczęście, kolędowanie

4:50 Zakończenie

ŚPIEW: Kacper Czeczot Olga Sobolewska Natalia Siwiec Maja Więckowska Natalia Grzywińska Anastazja Rzeplińska Aleksandra Jarosz Zuzanna Szpara Amelia Krupa Mariem Souissi Maksymilian Sobotka Bartosz Lewandowski

 SKRZYPCE Olga Sobolewska Natalia Denysiuk Agata Mysiakowska Julia Ignatowska Iwona Siwiec Renata Rudnicka Julia Epa Jakub Milewski Kacper Czeczot Zuzanna Szpara Aniela Stachów Mariem Souissi Gabriela Lendzion Agnieszka Godlewska

FORTEPIAN Kacper Czeczot, Julia Ignatowska, Iza Miłoszewska, Filip Wesołowski

AKORDEON Joanna Baran, Szymon Galinatys, Ignacy Korzeniewski

TRĄBKA Alicja Kielanowska, Wiktoria Adamkowska

FLET Alicja Kielanowska

KLARNET Aleksandra Jarosz

SAKSOFON Patrycja Galinatys

WIOLONCZELA Anastazja Rzeplińska

ORGANY Ireneusz Wereda

 INSTRUMENTY PERKUSYJNE Olga Sobolewska

MONTAŻ Kacper Czeczot OPRACOWANIE MUZYCZNE Kacper Czeczot

REALIZACJA I REŻYSERIA Kacper Czeczot, Olga Sobolewska

Koniecznie zobacz i posłuchaj:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
coala
coala
10 miesięcy temu

Piękne wykonanie.

Wielkie brawa dla uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie.

Wzruszyłam się.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x