Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mikołaje w mundurach przynoszą prezenty


Kiedy jedni żołnierze wspierają służbę zdrowia, Policję i Sanepidy w walce z pandemią, inni w nieco inny sposób realizują misję WOT jaką jest wspieranie lokalnej społeczności. Żołnierze odwiedzili z prezentami podopiecznych ośrodka opiekuńczo – leczniczego w Kraszewie – Czubakach oraz mieszkańców Domu Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie.


Zgodnie z misją Wojsk Obrony Terytorialnej żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT działają na wielu frontach. W obecnym czasie ich głównym zadaniem jest realizacja działań przeciwkryzysowych w ramach ograniczania transmisji wirusa, dlatego wspierają społeczność lokalną poprzez współdziałanie z służbą zdrowia, Policją, Sanepidami czy innymi podmiotami by w jak największym stopniu zmniejszyć rozprzestrzenianie się COVID-19. W szeregach mazowieckich terytorialsów są również tacy żołnierze, którzy poświęcają swój czas by sprawiać radość dzieciom, dla których los nie był łaskawy.

Inicjatywę obdarowywania potrzebujących rozpoczęli żołnierze z Siedlec, który aktywnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka i pomogli wolontariuszom z Siedlec dostarczać paczki najbardziej potrzebującym rodzinom. Nie zapomnieli również o Pani Wiesławie z gminy Jabłonna Lacka, której w zeszłym miesiącu wojskowi pomogli w remoncie schodów. Tym razem odwiedzili ją z życzeniami i drobnymi upominkami.

W miniony piątek natomiast, terytorialsi po raz kolejny już wzięli udział w akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, corocznie organizowanej przez ośrodek opiekuńczo – leczniczy dla dzieci niepełnosprawnych w Kraszewie – Czubakach. Dzięki otwartym sercom wojskowych z 5 MBOT oraz WKU Ciechanów, do dzieciaków trafił duży transport żywności w postaci obiadków i deserków w słoiczkach, soków, kaszek, mleka modyfikowanego, ale także środków higienicznych w postaci pieluch i chusteczek nawilżonych, kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzieciaki zostały również obdarowane nowymi ubrankami, piżamkami oraz pięknymi kolorowymi ręczniczkami.

Tego samego dnia prezenty również dotarły do podopiecznych Domu Samotnej Matki  i Dziecka w Warszawie. Terytorialsi z pododdziału zegrzyńskiego odwiedzili dzieciaki przebywające w placówce i obdarowali je drobnymi upominkami, które sami zakupili.

Czas Świąt to magiczny okres w którym szczególnie otwieramy się na drugiego człowiekapomagając i wspierając na miarę swoich możliwości. Wyjątkowy prezent ratujący zdrowie, a nawet życie drugiej osobie podarowali żołnierze 52 blp oraz klubu Honorowych Dawców Krwi 54 blp. W piątek terytorialsi po raz kolejny wzięli udział w akcji krwiodawstwa, która odbyła się n terenie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica w Ząbkach. Tego dnia udało się zebrać ponad 15 litrów żołnierskiej krwi na rzecz pięcioletniego Tymona chorującego na białaczkę, natomiast blisko 100 czekolad, które wojskowi otrzymali podczas donacji przekazali podopiecznym Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.

Zostań jednym z nas

Ochotnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

Najbliższe szkolenie zaplanowane jest na 18-19 grudnia i będzie ono kontynuowane od 6 do 17 stycznia oraz 23-24 stycznia. Natomiast pierwsze wcielenie oraz szkolenie podstawowe w nowym roku również będzie rozłożone w czasie i odbędzie się od 4 do 17 stycznia i 23-24 stycznia. Kolejne: 19.02 – 06.03.2021, 09 – 24.04.2021, 25.06 – 10.07.2021, 20.08 – 04.09.2021, 05.11 – 20.11.2021

źródło i fot.: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesiek
Wiesiek
11 miesięcy temu

Widziałem dziś w jednym z markietów panienkę w maseczce z napisem WOT. Wstydu nie mniała. Chciała się wyróżnić. Ale to był obciach. Żenada.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Maseczka z napisem WOT to wstyd?

To mamy diametralnie różne pojęcia wstydu. Wystarczy spojrzeć na te królewny z piurunikami na facjacie. to jest dopiero „obciach, żenada”.

Wiesiek
Wiesiek
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Szkoda ze jeszcze tam napisu nie umieściła popieram faszystów z młodzieży wszechpolskiej i faszystowski z onr. A także zabrakło jej napisu uwielbiam pis co mie karmi.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Dzięki m.in. patriotom polskim z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR Polska jeszcze jest Polską.

Wiesiek
Wiesiek
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Dla ciebie patrioci,a dla mnie faszyści i bandyci bijący bezbronne kobiety. Tak samo jak ty patriota a wcześniej ormowiec z czerwoną książeczką.

Last edited 11 miesięcy temu by Wiesiek
Czytelnik
Czytelnik
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi
Hemi
Hemi
11 miesięcy temu

Boże Narodzenie jest raz w roku i fakt, że żołnierze WOT uczestniczą w rozdaniu prezentów ujmy nikomu nie przynosi. Na co dzień zajmują się obroną kraju.

A są w naszym kraju osobnicy, którzy odwrotnie, pracują jeden dzień w roku, i to głównie zaganiając do roboty innych, a potem przez okrągły rok żyją jak pączki w maśle i odcinają kupony.

Rzekomo muszą dzielić to, co zebrali. Koń by się uśmiał z takiej dobroczynności.

Czytelnik
Czytelnik
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Znam też takich, co cały rok zbierają. I wykorzystują każde nieszczęście, żeby bombardować nas żebraniem o datki, czy to w formie smsów, czy też zbiórek w okolicach kościołów. I co ciekawe, żadnych rozliczeń (oprócz ogólnych haseł) nie przedstawia. A pasie się na tym nie jeden człowiek, a całe stado darmozjadów, co nie serwuje ludziom niczego, oprócz bajek i kłamstw. A może nawet nie bajek, bo bajki przynajmniej korzyść dawały taką, że morał dla wsparcia serwowały.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
11 miesięcy temu

Przepraszam, a te prezenty dla dzieciaków to by,ły może z ich pieniędzy (czyli terytorialsi się złożyli) czy z naszych? – takie peany pochwalne za samo dowiezienie???

Druga sprawa, wybierając się z prezentami do dzieci mogliby owe harcerzyki się trochę poświęcić i chociaż trochę mieć gadżetów św. Mikołaja, a nie surowe, robocze mundurki. Bardzo smutne te obrazki. Dzieciom potrzebne są nie tylko prezenty, ale równie4ż i trochę ciepła i uśmiechu, a jak widać harcerzyki nie mają ani chęci, ani wyobraźni, żeby coś takiego przekształcić w radosną chwilę dla dzieciaków.

Senior
Senior
11 miesięcy temu

Niech się zajmą tym do czego powstała ta formacja. Niech egzekwują zakładanie masek na nos zamiast robić z siebie klałna.

BLM
BLM
11 miesięcy temu
Reply to  Senior

generalnie jako formacja wojskowa jest powołana do ew. zabijania więc z tymi maseczkami też byłoby ” klaunowaniem ” .

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x