Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To piękny gest wolontariuszy


Własnoręcznie wykonane świąteczne kartki pierniki to pomysł szkolnych wolontariuszy na międzypokoleniową integrację w Szkole Podstawowej  nr 2 z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


Czas Bożego  Narodzenia to okres szczególny, obfitujący w piękne gesty, życzliwość i pamięć o innych. W związku z tym w roku szkolnym 2020/2021 Wolontariat Szkolny włączył się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym, jak również budowanie wspólnot, umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji „Razem na Święta” młodsi wolontariusze z klas IIIa, IIIb i starsi z klas VI-VII podjęli następujące działania skierowane do emerytowanych nauczycieli i najmłodszych uczniów  naszej szkoły:

  1. Wykonanie kartek świątecznych i napisanie życzeń.
  2. Pieczenie pierników oraz świąteczne ich dekorowanie.
  3. Wysłanie kartek.
  4. Przekazanie przygotowanych słodkich upominków grupie Biedroneczek z okazji świąt Bożego Narodzenia.

– Opiekunowie Wolontariatu bardzo dziękują zaangażowanym wolontariuszom za wkład w akcję, bezinteresowne poświęcenie swojego czasu, pomysłów i serca. Miejmy nadzieję, że dobro, którym się dzielimy, kiedyś do nas wróci – piszą opiekunowie szkolnego wolontariatu.

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x