Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiat chce powstania nowej placówki. Szuka lokalu


Samorząd powiatowy chce, żeby na naszym terenie powstał ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Problem jednak leży w ograniczonych zasobach lokalowych samorządu. W związku z tym powiat liczy, że znajdą się osoby chętne do współpracy w tym zakresie, które dysponują odpowiednim lokalem. Taką zachętę do współpracy wystosował starosta Jerzy Rakowski podczas grudniowej sesji rady powiatu.– Jeżeli przedsiębiorcy lub osoba prywatna posiada takie lokale, to prosimy o zgłoszenie się do starostwa – apelował starosta.


Chodzi tu o lokal pozbawiony barier architektonicznych, w którym można wydzielić 3 pomieszczenia o powierzchni min. 12 m.kw. z przeznaczeniem na gabinety, oprócz tego potrzebne są pomieszczenia na poczekalnię, pokój rejestracji, zaplecze socjalne i toalety.

Ta inicjatywa jest odpowiedzią na rządowe plany zmiany systemu opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Ministerstwo Zdrowia zakłada, że w każdym powiecie powstaną Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, zatrudniające psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych. Działalność takich placówek ma być finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nasz powiat byłby jedynie inicjatorem powstania takiego ośrodka, ale już odbył wstępne rozmowy z fundacją, z prowadzącą taką placówkę w Warszawie. Ta zapewne podjęłaby się poprowadzenia placówki, potrzebny jest więc tylko odpowiedni lokal.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Remo
Remo
1 rok temu

Jest taki lokal w centrum miasta obok PZU.tylko czy właściel wyrazi chęć współpracy.?

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Remo

Chęci dobre sobie. Jeszcze raz powtarzam budynki typu prokuratura , Armir i inne agencje rządowe powinny być w swoich zasobach lokalowych. Fakt że nie są to instytucje dochodowe ale wynajmowanie to średni pomysł. Owszem na jakieś projekty typu jak w/w placówka można wynająć ale instytucja taka jak prokuratura nie miała porządnego lokalu to wstyd.

lio
lio
1 rok temu

Brawo, to bardzo dobra inicjatywa. Trzymam kciuki.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  lio

Tak się zastanawiam a nie wyjdzie taniej w szerszej perspektywie jak zostanie zbudowany obiekt odpowiednio duży żeby przenieść do niego Prokuraturę , Armir i właśnie tego typy placówki a nie całe życie na wynajętym !

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x