Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat chce powstania nowej placówki. Szuka lokalu


Samorząd powiatowy chce, żeby na naszym terenie powstał ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Problem jednak leży w ograniczonych zasobach lokalowych samorządu. W związku z tym powiat liczy, że znajdą się osoby chętne do współpracy w tym zakresie, które dysponują odpowiednim lokalem. Taką zachętę do współpracy wystosował starosta Jerzy Rakowski podczas grudniowej sesji rady powiatu.– Jeżeli przedsiębiorcy lub osoba prywatna posiada takie lokale, to prosimy o zgłoszenie się do starostwa – apelował starosta.


Chodzi tu o lokal pozbawiony barier architektonicznych, w którym można wydzielić 3 pomieszczenia o powierzchni min. 12 m.kw. z przeznaczeniem na gabinety, oprócz tego potrzebne są pomieszczenia na poczekalnię, pokój rejestracji, zaplecze socjalne i toalety.

Ta inicjatywa jest odpowiedzią na rządowe plany zmiany systemu opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Ministerstwo Zdrowia zakłada, że w każdym powiecie powstaną Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, zatrudniające psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych. Działalność takich placówek ma być finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nasz powiat byłby jedynie inicjatorem powstania takiego ośrodka, ale już odbył wstępne rozmowy z fundacją, z prowadzącą taką placówkę w Warszawie. Ta zapewne podjęłaby się poprowadzenia placówki, potrzebny jest więc tylko odpowiedni lokal.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Remo
Remo
10 miesięcy temu

Jest taki lokal w centrum miasta obok PZU.tylko czy właściel wyrazi chęć współpracy.?

BLM
BLM
10 miesięcy temu
Reply to  Remo

Chęci dobre sobie. Jeszcze raz powtarzam budynki typu prokuratura , Armir i inne agencje rządowe powinny być w swoich zasobach lokalowych. Fakt że nie są to instytucje dochodowe ale wynajmowanie to średni pomysł. Owszem na jakieś projekty typu jak w/w placówka można wynająć ale instytucja taka jak prokuratura nie miała porządnego lokalu to wstyd.

lio
lio
10 miesięcy temu

Brawo, to bardzo dobra inicjatywa. Trzymam kciuki.

BLM
BLM
10 miesięcy temu
Reply to  lio

Tak się zastanawiam a nie wyjdzie taniej w szerszej perspektywie jak zostanie zbudowany obiekt odpowiednio duży żeby przenieść do niego Prokuraturę , Armir i właśnie tego typy placówki a nie całe życie na wynajętym !

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x