Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 18 grudnia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 18 grudnia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 27 nowych zakażeń i 2 zgony z powodu chorób współistniejących z COVID-19. 

Sprzedam Piec


W województwie mazowieckim odnotowano 1422 przypadków zakażeń, 34 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących, 12 zgonów z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 11013, z powodu chorób współistniejących zmarło 304 osób, z powodu COVID-19 – 122.

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GIT
GIT
3 miesięcy temu

ZAMKNĄĆ KOŚCIOŁY DWORZEC PKP .SĄ BILETOMATY KASA BILETOWA DO ZAMKNIĘCIA . ZDROWIE NAJWAŻNIEJSZE.

Beatka
Beatka
3 miesięcy temu

Owszem dla jednych covid jest groźny,a dla innych nie.Mam to z własnego doswiadczenia,we wrześniu przeszłam covid,dosyc łagodnie.Byla gorączka i ból mięśni.Dwa tygodnie w domu i leki takie jak na przeziębienie,zalecenie od lekarza.T ez mam przewlekla chorobę współistniejące.Natomiast z 10 lat temu przeszłam grypę,duzo gorzej niż teraz covid,bylo źle .Z 5 lat temu mialam ciężka angine,leczenie trwało 8 miesięcy bo bakteria paciorkowca się wdała.Wszysto zależy od organizmu człowieka.

Łoś
Łoś
3 miesięcy temu

Robiłem dziś zakupy w dużym sklepie przy ulicy Targowej….. Pomijając klientów z maskami brodzie znaczna część personelu sklepu też nie zakrywa ust i nosa…. Potem to co ci pracownicy układający towar na pułkach sklepu mają w nosach przynosimy do domu na zakupionych produktach…. Ciekawe ile z tych 27 osób wróciło z sklepu z taką niechcianą promocją… Ilu z nich miało maskę na brodzie…ile z nich nie przeżyje? Na pewno nie przeżył mój kolega który zmarł 7 grudnia na covid-19.Drugi mój kolega ostatnio z ciekawości zrobił sobie test na przeciwciała na covid-19 i okazało się że nawet nie wiedząc o tym przeszedł tą chorobę bezobjawowo. Ile osób zaraził nie wiadomo. Jemu się udało. Dwóm innym mieszkańcom powiatu wczoraj się to jednak nie udało.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Jestem tego samego zdania. Tak dużo od nas zależy

sarenka
sarenka
3 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Mojej kuzynce, młodej kobiecie, się nie udało niestety tak łatwo przejść. Walczy o życie pod respiratorem już 4 tydzień, w śpiączce farmakologicznej. Raz lepiej, raz gorzej. Ciężkie próby wybudzenia, brak podejmowania oddechu. Córka z mężem przeszli lekko. Wciąż wierzę, że z tego wyjdzie, jest silną kobietą, pod dobrą opieką specjalistyczną. Dbajcie o siebie i swoje rodziny. Covid to trochę loteria, to nie jest zwykła grypa, jak niektórzy wypisują, bywa bardzo niebezpieczny i nieprzewidywalny.

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Smutna prawda. Ale wytłumacz to inaczej, niż za pośrednictwem sankcji. Przykład? Internauta o nicku „Mława”. Dumny ze swej bezgranicznej głupoty.

kot
kot
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Ideał sięgnął bruku….
mówiąc literacko.

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  kot

Otóż. I najgorsze jest, to p.t. Społeczeństwo słucha ludzi nie mających zielonego pojęcia o problemie pandemii. Osoby te nie nosząc masek w sklepach i innych miejscach, gdzie jest znaczne zagęszczenie ludzi, NARZUCAJĄ nam swoją wolę i tym samym nadają na NASZE życie. Mając na uwadze powyższe, to nie jest ich sprawa, czy stosują się do obostrzeń, czy też nie.

Mławianka
Mławianka
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Dziękować Bogu zaczynają szczepić…

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Nie byłoby dyskusji na temat szczepień, gdybyśmy się stosowali do obostrzeń. Na Ebola przecież nikt się w Europie nie szczepi. Ale Polak musi stanąć okoniem. Albo kombinuje, jak tu obejść. Azjaci sobie lepiej radzą z pandemią, bo mają lepszą dyscyplinę. Przewiduję Armagedon.

Ola
Ola
3 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Czym szczepić?czyms co nie jest przebadane.Szczepionki bada sie 10 lat,a nie rok.Nie wiadomo co w niej jest i jakie skutki uboczne będą,bo będą i to duże.Nikt odpowiedzialności za to nie bierze.Ale życzę powodzenia tym co się zaszczepia,bo dobrze że nie będzie obowiązkowa.Ponad połowa Polaków się nie chce szczepić i słusznie.

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Ola

To się nie szczep. Ktoś cię zmusza? Nie? To nie! A musisz to objawiać światu? Swoją ignorancję?

Mławianka
Mławianka
3 miesięcy temu
Reply to  Ola

Jak nie wiesz to nie pisz… Ta szczepionka jest na bazie Sars i jest robiona od 17lat… W Mławie szpital szczepi się niemal w całości.

Ola
Ola
3 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

To co covida przewidywali już 17 lat temu?To jest nowa szczepionka,mowili o niej profesorowie,naukowcy i lekarze,ktorzy głośno mówią,ze mogą być po niej powikłania.Napisali nawet list z podpisami do rządu.Ty nie wiesz,a piszesz.Dlaczego nie wyprodukowali polskiej szczepionki,tylko z zagranicy ściągają.Co w Polsce nie ma naukowców,madrych uczonych ludzi?To siech się szczepi mławski szpital,powodzenia.

Mława
Mława
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Ja już Ci dawno napisałem nie chodź nigdzie i tlenu nie marnuj idio.. To kiedy mi w końcu zwrócisz uwagę albo zdjęcie zrobisz emerycie za dyche jutro? Tylko napisz o której będziesz fraj….

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Mława

Odezwał się naukowiec, co język kaleczy. I obecność w dyskusji zaznaczył. Czekałem na Ciebie, ale był tylko dresiarz z papierem toaletowym. To ty byłeś? Ale maska na brodzie. To ze strachu przed Policją. Idź idź krowy wydój, czy też kozy. I naucz się pisać po polsku. Nie zabieraj głosu skoroś ciemny, jak tabaka w rogu.

Mława
Mława
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Kaganiec na mor.. Lepiej załóż bo już chory jesteś i ustaw się w kolejkę po szczepionkę magistrze za dyche. Nie w dresie to nie ja będę dziś w lidlu między 15 a 16 zapraszam cwaniaczku internetowy taki wykształcony jesteś a na emeryturce dorabiasz podpier….

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Mława

Myślałem, że w dresie…. Cóż. Idź urlop buraków. Będziesz miał godne siebie towarzystwo.

Mława
Mława
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Naucz się pisać po polsku głą.. To co dziś po 15 w lidlu ale potwierdź czy się boisz?

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Mława

Słuchaj, Cwaniaczku. Jesteś dla mnie tak nieważny, że aż pomijany. Nie. Nie boję się. Byłem wtedy i ty stchórzyłeś. Może będę. Nie będę się na pewno dostosowywać do twojego harmonogramu, kiedy obrobisz trzodę chlewną. Idź ukopać kartofli, albo buraków. Godne ciebie towarzystwo…

Mława
Mława
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Nie stresuj się emerycie ja nie jestem rolnikiem a nawet jakbym był to co gorszy sort uważasz się za lepszego komuchu? Uważaj żeby Ci ciśnienie za duże nie skoczyło bo zejdziesz . Naraa idio…

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Youseff

Nigdy nie myl sprostają z prostym człowiekiem.przed prostym człowiekiem kapelusz zdejmij, ale prostaka unikaj. Pamietaj, ze buraki sa slodkie ,i robi sie z nich cukier. Wyzwiska nie, rozmowa, jak ma sens

Youseff
Youseff
3 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Masz sporo racji. Użyłem terminu „burak” jako pewnej metafory prostactwa. Nawet,rzekłbym, postaw prymitywnych…

Edyta Bandyta
Edyta Bandyta
3 miesięcy temu
Reply to  Mława

Ale po tobie pojechał. W samo sedno. Teraz możesz mu zrobić na złość. Stań w tym sklepie nie tylko bez maski. Myśl kombinuj chłopczyku.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x