Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przebudowa skateparku na ukończeniu


Prace związane z modernizacją skateparku są już na końcowym etapie. Wymieniona jest nawierzchnia torów i trwa montaż urządzeń.


Jak informuje mławski ratusz, kilka miesięcy temu młodzi ludzie zapytali burmistrza, czy można odnowić skatepark, bo w takiej formie, jaką przedstawiał do niedawna, nie mógł być wykorzystywany przez miłośników rolek, deskorolek czy hulajnogi. W ten sposób rozpoczęły się konsultacje dotyczące tego, jak ma wyglądać skatepark, jakie urządzenia powinny na nim znaleźć się i na jak przygotowanej nawierzchni być zamontowane.

Skatepark od początku swego istnienia nigdy nie był modernizowany. Dopiero w tym roku wyremontowana została nawierzchnia – zniszczoną zastąpił beton szlifowany, który spełnia wymogi bezpieczeństwa i podwyższa jakość użytkowania. Na gładkiej powierzchni pojawiły się nowe urządzenia, m.in. stanęła m.in. mini rampa half pipe. To o ten element młodzież szczególnie zabiegała, podkreślając, że jest to urządzenie niezbędne, by wykonywać jakiekolwiek ewolucje.

Zdaniem władz miasta jest bardzo duże zapotrzebowanie na obiekty, które będą wspierały rozwój pasji młodych ludzi jeżdżących na rolkach, deskach, rowerach czy hulajnogach. Ze względu na fakt, iż skatepark znajduje się na terenie zabytkowego parku miejskiego, nie ma możliwości poszerzenia jego granic. Burmistrz szuka jednak innych rozwiązań.

Odbiór techniczny odnowionego skateparku nastąpi jeszcze w grudniu br. Na modernizację tego obiektu Rada Miasta Mława przeznaczyła 250 000 zł.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x