Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szlachetna Paczka. Rodziny nie dowierzały, że to wszystko dla nich


To kolejny rok, gdy świąteczne prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka trafiają do tych najbardziej potrzebujących osób i rodzin, budząc nieodmiennie wzruszenie i wdzięczność. Aby paczki tę radość mogły wywołać potrzebni są ludzie dobrego serca oraz wolontariusze, za sprawą których trafią pod właściwy adres. W tym szczególnym roku koronawirusa również nie zabrakło ani jednych, ani drugich.


– Jesteśmy zadowoleni jak żadnego roku. Z bazy danych umieszczone tam rodziny znajdowały swojego darczyńcę w kilka godzin. I ufundowane paczki też były wyjątkowe – mówi Anna Jaroszewska, która również w tym roku może pochwalić się dziesięcioletnim stażem wolontariusza w Szlachetnej Paczce,  a od pięciu lat jest liderem Szlachetnej Paczki w naszym rejonie.

 – To wyjątkowy rok pod każdym względem. Może nieco mniej było wolontariuszy i rodzin w bazie, ale nie brakowało darczyńców. Dla rodzin z naszego rejonu paczki głównie fundowali mieszkańcy Warszawy, choć było też małżeństwo ukraińsko-białoruskie i jedna osoba pochodząca z Mławy, ale obecnie też mieszkająca w Warszawie. Najokazalsza paczka składała się aż z sześćdziesięciu kartonów, wartość dwóch innych wyniosła około 10 tys. zł.

Tegoroczny finał, który miał miejsce w miniony weekend tym razem miał swoją bazę w pomieszczeniach sołectwa Stare Kosiny, gdzie o wolontariuszy zadbała lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Tam trafiali darczyńcy z ufundowanymi paczkami i stamtąd rozwożone były do wybranych rodzin. W tym roku w naszym rejonie obejmującym teren powiatu  było ich 15, w tym ujęto też dwie rodziny z powiatu żuromińskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GIT
GIT
1 rok temu

PATOLOGIA NIE ZNA GRANIC.

TAK NIE MOŻE BYĆ.
TAK NIE MOŻE BYĆ.
1 rok temu

jest tyle pracy że ojcowie matki do roboty a nie tylko łapki wyciągać . 500 PLUS TYLKO DLA PRACUJĄCYCH.do państwa.Na piwo fajki stać to i na paczki też.STOP ROSZCZENIOWCOM.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu

500 plus bony jeszcze paczki. JEŚLI RODZI SIĘ W TYCH CZASACH 5 6 DZIECI TO OJCIEC BIERZE NA SIEBIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ, A NIE PAŃSTWO .

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Jesteście WSPANIALI i nie zmieniajcie się

BON
BON
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

TY SIĘ WEŻ DO PRACY WSPANIAŁA.

BLM
BLM
1 rok temu

super !

500 PLUS
500 PLUS
1 rok temu
Reply to  BLM

DO ROBOTY A NIE SUPER.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x