Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szlachetna Paczka. Rodziny nie dowierzały, że to wszystko dla nich


To kolejny rok, gdy świąteczne prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka trafiają do tych najbardziej potrzebujących osób i rodzin, budząc nieodmiennie wzruszenie i wdzięczność. Aby paczki tę radość mogły wywołać potrzebni są ludzie dobrego serca oraz wolontariusze, za sprawą których trafią pod właściwy adres. W tym szczególnym roku koronawirusa również nie zabrakło ani jednych, ani drugich.


– Jesteśmy zadowoleni jak żadnego roku. Z bazy danych umieszczone tam rodziny znajdowały swojego darczyńcę w kilka godzin. I ufundowane paczki też były wyjątkowe – mówi Anna Jaroszewska, która również w tym roku może pochwalić się dziesięcioletnim stażem wolontariusza w Szlachetnej Paczce,  a od pięciu lat jest liderem Szlachetnej Paczki w naszym rejonie.

 – To wyjątkowy rok pod każdym względem. Może nieco mniej było wolontariuszy i rodzin w bazie, ale nie brakowało darczyńców. Dla rodzin z naszego rejonu paczki głównie fundowali mieszkańcy Warszawy, choć było też małżeństwo ukraińsko-białoruskie i jedna osoba pochodząca z Mławy, ale obecnie też mieszkająca w Warszawie. Najokazalsza paczka składała się aż z sześćdziesięciu kartonów, wartość dwóch innych wyniosła około 10 tys. zł.

Tegoroczny finał, który miał miejsce w miniony weekend tym razem miał swoją bazę w pomieszczeniach sołectwa Stare Kosiny, gdzie o wolontariuszy zadbała lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Tam trafiali darczyńcy z ufundowanymi paczkami i stamtąd rozwożone były do wybranych rodzin. W tym roku w naszym rejonie obejmującym teren powiatu  było ich 15, w tym ujęto też dwie rodziny z powiatu żuromińskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GIT
GIT
10 miesięcy temu

PATOLOGIA NIE ZNA GRANIC.

TAK NIE MOŻE BYĆ.
TAK NIE MOŻE BYĆ.
10 miesięcy temu

jest tyle pracy że ojcowie matki do roboty a nie tylko łapki wyciągać . 500 PLUS TYLKO DLA PRACUJĄCYCH.do państwa.Na piwo fajki stać to i na paczki też.STOP ROSZCZENIOWCOM.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
10 miesięcy temu

500 plus bony jeszcze paczki. JEŚLI RODZI SIĘ W TYCH CZASACH 5 6 DZIECI TO OJCIEC BIERZE NA SIEBIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ, A NIE PAŃSTWO .

Czytelniczka
Czytelniczka
10 miesięcy temu

Jesteście WSPANIALI i nie zmieniajcie się

BON
BON
10 miesięcy temu
Reply to  Czytelniczka

TY SIĘ WEŻ DO PRACY WSPANIAŁA.

BLM
BLM
10 miesięcy temu

super !

500 PLUS
500 PLUS
10 miesięcy temu
Reply to  BLM

DO ROBOTY A NIE SUPER.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x