Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sołectwo Wiśniewko wśród nagrodzonych przez marszałka


Sołectwo Wiśniewko znalazło się wśród beneficjentów trzeciej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020. Nagrody o wartości 55 tys. zł trafiły do 24 mazowieckich sołectw, które zrealizowały najciekawsze inicjatywy w swoim otoczeniu.


W tegorocznym naborze trzeciej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020 udział wzięły 264 gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z całego Mazowsza, a wsparciem objęto 1162 sołectwa. W sumie z budżetu województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczono prawie 11,5 mln zł.

Samorząd Mazowsza wybrał te najciekawsze inicjatywy i przyznał nagrody o łącznej wartości 55 tys. zł  w sześciu kategoriach: Bezpieczne i Przyjazne sołectwo, MIAS rekreacyjnie, Odnowione Mazowsze, MIAS folklorystycznie, Doposażone Sołectwo, MIAS Innowacyjnie. W każdej z nich wybrano najlepsze inicjatywy, przyznano wyróżnienia, a także wyłoniono laureata do nagrody specjalnej – tytułu Sołectwa Gospodarnego.

Sołectwo Wiśniewko zajęło II miejsce w kategorii „Odnowione Mazowsze” otrzymując też nagrodę pieniężną w wys. 3000 zł.

Mieszkańcy Wiśniewka nagrodzeni zostali za  zadanie pn.: „Remont i wyposażenie pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Wiśniewku na salę gier i zabaw dla dzieci i dorosłych”W ramach tego zadania wyremontowali pomieszczenie świetlicy. Zakupili stół do tenisa oraz inne gry dla dzieci i dorosłych. Dzięki działaniom mieszkańców, którzy w czynie społecznym wykonali prace rozbiórkowe, porządkowe oraz malowanie możliwe było także doposażenie obiektu w elementy siłowni.

Pełna lista nagrodzonych sołectw: LISTA-NAGRODZONYCH-W-KONKURSIE-NA-NAJLEPSZE-INICJATYWY-MAZOWIECKIEGO-INSTRUMENTU-AKTYWIZACJI-SOLECTW-MAZOWSZE

źródło i fot.: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x