Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Żołnierze wezwani w ramach cyklicznej kontroli gotowości WOT


11 grudnia żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ zostali wezwani do natychmiastowego stawienia się w jednostkach. Jest to element tak zwanej kontroli stawiennictwa, realizowanej w Wojskach Obrony Terytorialnej cyklicznie.


Terytorialsi z Mazowsza w piątkowe popołudnie otrzymali na swoje telefony sygnał alarmowy o natychmiastowym stawiennictwie w jednostkach, w których pełnią terytorialna służbę wojskową. Działania takie podjęto, by sprawdzić dyspozycyjność żołnierzy i wybrane wyposażenie oraz skontrolować stan sanitarny i oceniać na bieżąco wdrożone systemy powiadamiania i komunikacji z żołnierzami. 

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej takie kontrole będą realizowane raz w roku dla całej formacji oraz co najmniej jeden raz w kwartale dla każdej brygady OT.

Z obowiązku stawiennictwa wyłączeni zostali żołnierze oddelegowani do wykonywania zadań na rzecz służby zdrowia, realizujący zadania w ramach  operacji „Trwała Odporność”, przebywający na kwarantannie oraz izolacji po wykonywaniu obowiązków służbowych np. związanych ze służbą na oddziałach covidowych. Kontrolą objęto około 9 tysięcy żołnierzy.

źródło i fot.: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
1 rok temu

Lepsi żołnierze WOT od starych LWP-owskich trepów, którzy tkwią wciąż mentalnie w czasach PRL, Sowietskowo Sojuza i Red Army.

WML
WML
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ciągle swoje głupoty wypisujesz. Masz do tego prawo jak jeszcze dziś dudy kaczora nie chwaliłeś. Dzień bez wazeliny dniem straconym. To nie są żołnierze to jest obrona cywilna ubrana w mundury wojskowe. To tak jakby tobie hemi dać stetoskop i powiedzieć że jesteś lekarzem.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  WML

Mój szacunek dla internetowych obszczekiwaczy wynosi zero.

Żołnierze WOT wykonali mnóstwo pożytecznej pracy dla społeczeństwa ryzykując swoim zdrowiem i życiem, wspomagali Straż Graniczną w kontrolach na zamkniętych przez epidemię granicach, uczestniczyli w bardzo ryzykownym pobieraniu wymazów do testów Covid, pracowali również z chorymi.

I to jest cieżka praca na rzecz ludzi, za którą należy się i zapłata i społeczny szacunek.

Przy czym szacunku tego nie wymaga się, bo byłoby to bezwartościowe, od różnych drobnych trolli i nienawistników, którzy zgrywają bohaterów zza klawiatury kompa i obgadują WOT przy byle okazji, a jak poszukiwano ochotników do pracy na oddziałach covidowych to siedzieli cicho jak mysz pod miotłą..

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu
Reply to  Hemi

Mój szacunek do ciebie wynosi również „0” (słownie: zero), tak samo jak dla Zera czy kaczora.

Do tych harcerzyków maciory również „0”, chociaż nie przeczę, że przydali wam się w czasie pandemii, bez nich byście się zatopili. Jednak fakt pozostaje faktem, że poza pandemią ta formacja nie powinna mieć racjii bytu i nie powinna dostawać żadnej kasy. Tego czego ich uczą, powinni uczyć w szkołach – tak jak to było kiedyś (przysposobienie obronne).

Taaa, wam się wszystko należy (tyle, że tylko wg was), bo według nas, to ***** ***
Wynocha, takich „elyt” z wystającą z butów słomą Polska nie potrzebuje.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  szczurnamiotle

Gdybyś był odrobinę bardziej lotny zorientowałbyś się, że utworzenie WOT wynika ze zmiany doktryny obronnej i pojawienia się czynnika takiego jak scenariusz wojny hybrydowej.

Za czasów LWP taka formacja jak WOT nie miała racji bytu, bo komuna wychodziła z założenia, że taka zwarta, uzbrojona formacja związana silnie z lokalną społecznością mogłaby z czasem zbuntować się i przejść do partyzantki.

Stąd też genialne pomysły LWP-owskich trepów jak przerzucanie poborowych że Śląska na Pomorze, z Mazowsza na Zachód i inne tego typu absurdalne i uprzykrzające życie kombinacje, byleby rozwalać integrację żołnierzy.

Jest doprawdy za czym tęsknić:):).

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jestem kobietą – to raz i powtarzam ci to w kółko, ale ty jak widać jesteś za mało lotny – to dwa.

Nie dyskutuję z betonem partyjnym czyli z pisowskim betonem, bo do betonu nic nie dociera – to trzy. 🙂

Bunio
Bunio
1 rok temu
Reply to  Hemi

Stare trepy przynajmniej narkotyków nie brali buhaha

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przynajmniej byłem w wojsku. A nie jak ty hemi służbę dla narodu jako ORMO-wiec wykonałeś.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, a ty tak naprawdę to mentalnie dalej tkwisz w PRL tak jak i kaczor, co doskonale obrazują wszystkie twoje komentarze.
WML – Hemi i bez wazeliny włazi w 4 litery tak dudzie jak i kaczorowi, bo taki ma charakter, czyli jest bez charakteru. Hemi za pieniądze wszystko zrobi, bo podobno pieniądze nie śmierdzą.

Zuza przedszkolanka
Zuza przedszkolanka
1 rok temu

Nie pojechałam
Dzieci i psa nie było z kim zostawić

Zuza przedszkolanka
Zuza przedszkolanka
1 rok temu

Jak będzie wojna to też nie pojadę, z kim dzieci zostawić, w piecu kto napali
Pojedzie moja mamusia co też się zapisała

Anonim
Anonim
1 rok temu

I znów kasa wpadnie. Przed świętami jak znalazł.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonim

Nie zazdrość.

Zazdrość to niskie uczucie i nie powinno się z nim obnosić.

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ci.oty w rurkach po paczki świąteczne pojechały.

WML
WML
1 rok temu
Reply to  Hemi

Czego tu zazdrościć jak to są hieny posilajace się z naszych podatków.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x