Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Właściciel agresywnego psa ustalony. Usłyszał zarzuty


Mławska policja ustaliła właściciela agresywnego psa, który pod koniec listopada, w okolicy Alei Św. Wojciecha w Mławie, atakował inne zwierzęta.


Właścicielem okazał się 34-letni  mieszkaniec pow. mławskiego. Wczoraj, usłyszał zarzuty niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu.

1 grudnia, w pobliżu Al. Św. Wojciecha, agresywny pies typu amstaff został odnaleziony i złapany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zwierzę przetransportowano do lecznicy weterynaryjnej. Dzień wcześniej, zwierzę zaatakowało kobietę oraz prowadzonego na smyczy małego teriera. Piesek został dotkliwie pogryziony. Właścicielka nie doznała obrażeń.

Pies powinien być wyprowadzany na spacer w taki sposób, by nikomu nie zagrażał, nikogo nie straszył, nie zakłócał spokoju. Zgodnie z Ustawa o ochronie zwierząt art. 10a „Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna”. Ponadto trzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) (art. 10). Sprawca podlega karze aresztu lub grzywny.

Zgodnie z prawem (art. 77 Kodeksu wykroczeń). § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. § 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
covit
covit
1 rok temu

POwinni siedzieć pies i wlaściciel

loluś
loluś
1 rok temu

Ostatnio jak byłem na mieście takie bydle biegało luzem i oczywiście z moim szczęściem zmierzało w moim kierunku.
Jak na złość wszędzie bramy, drzwi na kody i hasła, no i nigdzie nie dało się spierd…ić…
Po tym wrednym spojrzeniu i pianie z pyska już normalnie czułem jak się na mnie rzuca.
I dosłownie w ostatniej chwili, jak było metr ode mnie, poznałem, po szmince na ustach, że to teściowa …

GIT
GIT
1 rok temu

dożywocie .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

A co ma gościu odpowiedzieć jak pies się zerwał i uciekł z posesji? Co według Ciebie miał zrobić? Mogę Ciebie uwiazac na łańcuchu do psiej budy i będziesz siedział i pilnował mojego rancza. Widać, że chyba nigdy nie miałeś psa, albo mieszkasz w bloku w ciasnej klitce i spisz z chomikiem. Debil skończony. Takich jak Ty mxm to mogę połamać w pół za te głupie komentarze!

Bufh
Bufh
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Trzeba tak zabezpieczyć posesję żeby nie mógł uciec

milicja
milicja
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jasne, nadajesz się… kartofle kopać.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Żebyś się nie naciął

wólka
wólka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

3lata więzienia to będzie przestrogą dla innych ,

Mxm
Mxm
1 rok temu

Brawo Policja! A teraz gościu odpowiesz za swoje niefrasobliwe zachowanie!

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x