Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co chwila dowiadujemy się o zgonach bardzo znanych osób


Covid w powiecie mławskim nie odpuszcza. Taki wniosek płynie z informacji starosty mławskiego Jerzego Rakowskiego, którą przedstawił na wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego. Starosta przytoczył bieżącą statystykę, zaapelował o stosowanie się do zaleceń rządu i oddawanie osocza, a także podziękował wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z Covid.


– Na ten moment w izolatorium jest 124 osoby, na kwarantannie 395, hospitalizowanych 23 osoby. Około 1200 osób, to liczba potwierdzonych do tej pory przypadków zachorowań, a niestety 52 osoby zmarły. To już są trudne informacje do przekazania, a jednocześnie mrożące krew w żyłach. Co chwila dowiadujemy się o zgonach bardzo znanych osób, na terenie naszego powiatu. Ponieważ ozdrowieńców mamy prawie 1000, stąd jeśli można, z takim apelem zwracam się do ozdrowieńców, aby dali ten dar osocza, bo to jeden z najlepszych leków, które ratują życie osób, które są zarażone Covidem – mówił starosta Rakowski.

– Wcale nie jest lepiej, covid nie odpuszcza na terenie naszego powiatu, stąd apel do mieszkańców, by stosować do zaleceń o które prosi rząd. I bardzo proszę, aby wspólnie jeszcze bodaj te kilka miesięcy zanim uda się zaszczepić i uzyskać odporność społeczną – dodał starosta.

Na koniec, starosta skierował ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które są na pierwszej linii frontu i narażając swoje życie i zdrowie,  jak choćby służba zdrowia, policja, straż i inne służby które udzielają pomocy, gdy osoby jej potrzebują.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
antyprzykład!
antyprzykład!
10 miesięcy temu

Patrzcie na tych na zdjęciu w artykule. Że już ich nie nazwę, ale maski noszą wysoce nieprawidłowo. Co z tych masek, nic nie dają w taki sposób z kichawą na wierzchu. Równie dobrze mogliby wcale ich nie nosić jeden z drugą.

z drugiej strony
z drugiej strony
10 miesięcy temu

Hmmm… a któż to taki bardzo znany w ogóle pomarł ostatnio? I dlaczego wskazuje się na osoby „bardzo znane”, czy osoby mniej znane są mniej ważne? Pan starosta potrafi tylko apelować. Co z tych apeli?

Czytelniczka
Czytelniczka
10 miesięcy temu

Umierają nie tylko ci bardzo znani. Śmierć bliskiej, mnie znanej ogółowi osoby wcale nie jest mniej ważna. Pozdrawiam wszystkich mniej znanych. Dbajcie o siebie.

Kim
Kim
10 miesięcy temu

Lepiej się pan wypowie na temat podwyżki dla dyrektora szpitala

cxz
cxz
10 miesięcy temu
Reply to  Kim

Niech Starosta lepiej wypowie się czemu za pomocą dyrektora pozwala zamknąć pralnie w szpitalu. Co jes równoznaczne z wyższymi kosztami dla szpitala i pogorszeniem warunków dla pacjentów szpitala. Będzie jak ze śmieciami w Mławie akurat Starosta powinien to rozumieć.

Marek
Marek
10 miesięcy temu

Taa nie ma innych chorob tylko covid. Przestańcie juz siac gorsza panike. To juz jest chore…

kot
kot
10 miesięcy temu
Reply to  Marek

Choroby są, tylko nie ma personelu, żeby obstawić i jedno i drugie.
11 milionowe Wuhan wybudowało szpitale polowe, a u nas, nawet jeśli postawimy takie , są kłopoty z zatrudnieniem, Bo trzeba personel z jednego oddziału zabrać, żeby otworzyć inny. A panika niewskazana, jakoś to się ułoży.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x