Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Co chwila dowiadujemy się o zgonach bardzo znanych osób


Covid w powiecie mławskim nie odpuszcza. Taki wniosek płynie z informacji starosty mławskiego Jerzego Rakowskiego, którą przedstawił na wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego. Starosta przytoczył bieżącą statystykę, zaapelował o stosowanie się do zaleceń rządu i oddawanie osocza, a także podziękował wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z Covid.


– Na ten moment w izolatorium jest 124 osoby, na kwarantannie 395, hospitalizowanych 23 osoby. Około 1200 osób, to liczba potwierdzonych do tej pory przypadków zachorowań, a niestety 52 osoby zmarły. To już są trudne informacje do przekazania, a jednocześnie mrożące krew w żyłach. Co chwila dowiadujemy się o zgonach bardzo znanych osób, na terenie naszego powiatu. Ponieważ ozdrowieńców mamy prawie 1000, stąd jeśli można, z takim apelem zwracam się do ozdrowieńców, aby dali ten dar osocza, bo to jeden z najlepszych leków, które ratują życie osób, które są zarażone Covidem – mówił starosta Rakowski.

– Wcale nie jest lepiej, covid nie odpuszcza na terenie naszego powiatu, stąd apel do mieszkańców, by stosować do zaleceń o które prosi rząd. I bardzo proszę, aby wspólnie jeszcze bodaj te kilka miesięcy zanim uda się zaszczepić i uzyskać odporność społeczną – dodał starosta.

Na koniec, starosta skierował ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które są na pierwszej linii frontu i narażając swoje życie i zdrowie,  jak choćby służba zdrowia, policja, straż i inne służby które udzielają pomocy, gdy osoby jej potrzebują.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
antyprzykład!
antyprzykład!
1 rok temu

Patrzcie na tych na zdjęciu w artykule. Że już ich nie nazwę, ale maski noszą wysoce nieprawidłowo. Co z tych masek, nic nie dają w taki sposób z kichawą na wierzchu. Równie dobrze mogliby wcale ich nie nosić jeden z drugą.

z drugiej strony
z drugiej strony
1 rok temu

Hmmm… a któż to taki bardzo znany w ogóle pomarł ostatnio? I dlaczego wskazuje się na osoby „bardzo znane”, czy osoby mniej znane są mniej ważne? Pan starosta potrafi tylko apelować. Co z tych apeli?

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Umierają nie tylko ci bardzo znani. Śmierć bliskiej, mnie znanej ogółowi osoby wcale nie jest mniej ważna. Pozdrawiam wszystkich mniej znanych. Dbajcie o siebie.

Kim
Kim
1 rok temu

Lepiej się pan wypowie na temat podwyżki dla dyrektora szpitala

cxz
cxz
1 rok temu
Reply to  Kim

Niech Starosta lepiej wypowie się czemu za pomocą dyrektora pozwala zamknąć pralnie w szpitalu. Co jes równoznaczne z wyższymi kosztami dla szpitala i pogorszeniem warunków dla pacjentów szpitala. Będzie jak ze śmieciami w Mławie akurat Starosta powinien to rozumieć.

Marek
Marek
1 rok temu

Taa nie ma innych chorob tylko covid. Przestańcie juz siac gorsza panike. To juz jest chore…

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Marek

Choroby są, tylko nie ma personelu, żeby obstawić i jedno i drugie.
11 milionowe Wuhan wybudowało szpitale polowe, a u nas, nawet jeśli postawimy takie , są kłopoty z zatrudnieniem, Bo trzeba personel z jednego oddziału zabrać, żeby otworzyć inny. A panika niewskazana, jakoś to się ułoży.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x