Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 14 grudnia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 14 grudnia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 2 nowe zakażenia i brak zgonów z powodu chorób współistniejących i z COVID-19. 


W województwie mazowieckim odnotowano 715 przypadków zakażeń, 8 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących, 4 zgonów z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 4896, z powodu chorób współistniejących zmarło 56 osób, z powodu COVID-19 – 40.

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
55 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Maxx
Maxx
1 rok temu

Szczepić się nie chce ponad połowa Polaków,nawet lekarze i pielęgniarki ,dużo medyków nie będzie się szczepić.I słusznie,boja się eksperymentu jaki rzad chce robić.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu

Ależ wszyscy jesteście śmieszni i żałośni.

Jak można w kółko dzień w dzień nawijać te same bajki, toż to jak flaki z olejem.

Czyż wy naprawdę nie macie nić do roboty, tylko dzień w dzień w dzień się nawzajem nakręcacie.

Myślałam, że pewnego dnia dacie sobie spokój, a wy nie, dzień w dzień to samo: albo o d.upie Maryny, albo o Maryny d.upie. 😀

MYŚLIWY
MYŚLIWY
1 rok temu

D Z SAMOWOLKĄ.LACZEGO NA PKP JEST SAMOWOLKA STAWIAJĄ SŁUPEK NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I ZAJMUJĄ NIELEGALNIE MIEJSCE , CZAS SKOŃCZYĆ Z SAMOWOLKĄ .PARKING JEST DLA WSZYSTKICH.

ZBULWERSOWANA PASAŻERKA
ZBULWERSOWANA PASAŻERKA
1 rok temu
Reply to  MYŚLIWY

choć od paru dni nie stoi na parkingu przed dworcem PKP NA WÓLCE samochód parking jest zablokowany bO ADMINISTRACJA POSTAWIŁA SŁUPEK DROGOWY.TO JEST NIELEGALNE BO PARKING JEST DLA WSZYSTKICH PASAŻERÓW A NIE DLA JEDNEGO ,KTÓRY SOBIE PRZYWŁASZCZYŁ MIEJSCE .CZY KOLEJ WIE COŚ NA TEN TEMAT ? PROSZĘ O UDOSTĘPNIENIE TEO MIEJSCA DLA KAŻDEGO PASAŻERA.TO NIE JEST PRYWATNY PARKING A MIEJSCA SĄ DLA WSZYSTKICH.NIE MOŻNA DZIELIĆ LUDZI BO MNIE WSZYSTKO WOLNO.

Youseff
Youseff
1 rok temu

W dniu dzisiejszym polska kultura odniosła niepowetowaną stratę- na Covid-19 zmarł w wieku 65 lat aktor Piotr Machalica. Kolejna ofiara pandemii. W tym miejscu powinniśmy sobie zadać pytanie: ile jeszcze osób odejdzie z powodu epidemii, czy to jako chorzy na SARS Cov-2, czy też z powodu braku odpowiedniej opieki lekarskiej? Pytanie to adresuję w pierwszej kolejności do tych, którzy za nic mają normy i zasady higieny obowiązujące w tym okropnym czasie.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Youseff

Ja dzisiaj dobry wynik w pewnym markecie 5 mandatów i 4 wnioski do sądu dobrze zrobiłem youseff?

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Mława

A masz coś mądrego do napisania, czy to wszystko?

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Youseff

Ktoś tam zmarł ,ale gdyby nie dołożył się covid, to może by jeszcze pożył. Rozmawiałem z ludźmi z covidem przez telefon- znajomi , rodzina, nie byli w stanie mówić, taką mieli duszność. Dołożyć do tego chore serce czy płuca-tragedia.
Na szczęście , nie wszyscy mają objawy, sporo przechodzi bez objawów, ale zakaża. Przecież są ludzie, którzy są nosicielami HIV, czy WZW, a też nie widać, że są chorzy, i wtedy u fryzjera, kosmetyczki, czy lekarza podejmowane są środki ostrożności. Gospodarka leży, ale gdyby zachorowało więcej ludności, w tym, zaczęliby chorować młodsi niż teraz, w związku z nasileniem kontaktów i zakażeń, co byśmy zrobili ?Przecież czterdziestolatki też się trafiają, nawet mam wrażenie, że jest ich teraz więcej, niż na początku. A Niemcy dlaczego szaleją, a BBC dlaczego przestrzega, a CNN też jest w spisku ?
No to kto nie jest ??????????

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Mława

Niektórzy twierdzą, że każdy nieprzestrzegający reguł jest potencjalnym mordercą. Wirus przenosi się drogą kropelkową, maska nie chroni całkowicie, ale zmniejsza rozrzut wydzielin z nosa i gardła. Jesteśmy bezradni wobec wirusa, szpitale są poprzekształcane w covidowe, bo inaczej nie byłoby tych ludzi gdzie leczyć, nie mamy lekarzy, pielęgniarek, personelu w zapasie, zresztą, nawet Włosi czy Hiszpanie poradzili sobie z olbrzymią ilością chorych (wyliczcie sobie naszych lekarzy na oddzialach w Mławie- ilu ich jest na każdy odcinek????? ).
. Jest to kwestia tragicznego wyboru-leczymy innych chorych, a tym z covidem pozwalamy umrzeć, czy leczymy covid, a inni niech czekają. Tragiczny wybór ,o którym pisały gazety całego świata w styczniu, lutym we Włoszech ,a później w Hiszpanii.
Mamy tylu chorych. A ludzie nie rozumieją, że taka epidemia, to tragedia, i to, że wszyscy nie wymarliśmy, to nie znaczy, że nie ma problemu.

Nawet 11 milionowe Wuhan postawiło z tego powodu szpitale polowe, ale tam przypuszczalnie nigdzie nie funkcjonują oddziały z 3-4 lekarzami na etacie, tylko tych lekarzy jest dużo więcej, i można podzielić..
Youself, narażając się na nasze kpiny i agresję, mając przykre doświadczenia ,próbuje nas ostrzec i bronić. Właściwie to powinniśmy być wdzięczni, a nie wściekli….

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  kot

Cóż… Dziękuję za te słowa.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  kot

Powiedz tym którym firmy upadają i nie mają z czego żyć ale cóż została tylko jedna choroba reszta jest nie ważna

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Mława

tak, to jest straszne, tu nie ma nic do powiedzenia, i jedni muszą nadal pracować, a inni nie mogą, jest to bardzo niesprawiedliwe , sklepy są nadal czynne, sprzedawcy ryzykują dla nas codziennie życiem. Też mi się to nie do końca podoba, jak ktoś chce, to niech idzie do fryzjera, albo niech fryzjer wybierze, czy będzie pracować ,czy nie, ale koniecznie w maseczce. Ja osobiście przeszedłem na mleko i płatki owsiane, nie chodzę do sklepu częściej jak 2x w miesiącu , chodzę do pracy, bo muszę, i nie wiem, co będzie dalej. Ale to nie zwalnia z przestrzegania przepisów z maseczkami.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kot

Niedługo anemi dostaniesz na tych płatkach, albo już ją masz.
Mleka dorośli ludzie nie powinni spożywać, doradzam płatki na wodzie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kot

Jeśli zmienisz mleko na wodę, to w zupełności wystarczy Ci jedna wizyta w sklepie, czyli jedno wyjście do sklepu w miesiącu.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Dziękuję za dobrą radę, jak rozumiem, masz wykształcenie w kierunku żywienia i wiesz co piszesz do mnie ?
Znasz się na osteoporozie, podpuszczce, niedoborowi enzymów trawiennych dla mleka u dorosłych, oraz wad diety opartej głównie na mięsie 6 x dziennie, jesteś w stanie mi podać powikłania, niedobory, oraz poradzić mi, jak mam zapobiegać awitaminozie ,niedoborowi żelaza, oraz odwapnieniu kości , po 40 z wat. Zatem słucham, wszyscy skorzystamy z chęcią z Twoich mądrych rad.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  kot

Smakowita ironia….:-)

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

zamienił stryjek buziaczka na ryjek…no, ale koty przecież piją mleko. No, tak, też niesłusznie, powinny jeść tylko sztuczną karmę….

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Youseff

Aktor chorował na serce,mial operacje w 2013 na serce,wiec tak jak i na grype ludzie z ciężkimi chorobami bez odporności mogą umrzec.Glowna przyczyną jego śmierci raczej była choroba współistniejąca nie covid.Zreszta covid i grypa mają to do siebie,ze atakują ludzi ciężko chorych i jak ktoś ma słaby organizm to może umrzeć.Na covid i na grype jedni zachorują inni nie nawet w jednym domu.Wszystko zależy od organizmu człowieka.Pomysl o tych ludziach z innymi chorobami,ze nie mają dostępu do lekarzy i umierają,bo bardzo często jest za późno na pomoc.Nie istnieje tylko covid.A dbać to trzeba o siebie zawsze,nie tylko teraz.Ostatnio w uwadze w TVN rodzina mówiła,ze ich ojciec dostał udaru nie otrzymał na czas pomocy i zmarł.Pozniej dostali akt zgonu i był wpisany covid,dlatego dali to do telewizji,ze takie oszustwa robią szpitale.Takich przypadków jest dużo,znam takie osoby osobiście.Jeszcze niedawno w radiu słyszałam,ze respiratory od rządu są wadliwe.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Majka

Jemu nie przetłumaczysz to stary komuch szkoda klawiatury na niego

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Mława

Szkoda gadać. I dziadków we Wehrmacie miałem, prawdziwy Patrioto.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Mława

ale gdyby nie dołożył się covid, to może by niejeden jeszcze pożył. Rozmawiałem z ludźmi z covidem przez telefon- znajomi , rodzina, nie byli w stanie mówić, taką mieli duszność. Dołożyć do tego chore serce czy płuca-tragedia.
Na szczęście , nie wszyscy mają objawy, sporo przechodzi bez objawów, ale zakaża. Przecież są ludzie, którzy są nosicielami HIV, czy WZW, a też nie widać, że są chorzy, i wtedy u fryzjera, kosmetyczki, czy lekarza podejmowane są środki ostrożności. Gospodarka leży, ale gdyby zachorowało więcej ludności, w tym, gdyby zaczęliby chorować młodsi niż teraz, w związku z nasileniem kontaktów i zakażeń, co byśmy zrobili ?Przecież czterdziestolatki też się trafiają, nawet mam wrażenie, że jest ich teraz więcej, niż na początku. A Niemcy dlaczego szaleją, a BBC dlaczego przestrzega, a CNN też jest w spisku ?
No to kto nie jest ??????????
Mamy problem, i powinniśmy się wspierać.

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Majka

Jeszcze raz. Lekarzy i personelu medycznego bez pandemii jest zbyt mało aby obsłużyć wszystkich. Bez pandemii. Teraz mamy pandemie a odróżnia ją to od grypy, ze na grypę może zachorować maksymalnie 20% społeczeństwa a na covid 80%. Z taką liczbą chorych nikt sobie nie poradzi. Leczenie innych chorób jest prowadzone na bierząco ale wprowadzenie choćby jednej osoby zainfekowanej covid na oddział, powoduje w zasadzie wstrzymanie pracy takiego oddziału. Czemu? Ponieważ przeprowadzenie zabiegu, bądź specjalistycznego leczenia, spowoduje nie uzdrowienie a smierć pacjenta z powodu covid, czy jak ktoś woli chorób współistniejących. Dlatego są restrykcje ale nie odmowa świadczenia. Choroba oczywiście dotyka w większym stopniu osoby ze schorzeniami współistniejącym, co wynika z oczywistych powodów ale nie wybrzydza również wśród młodych i prężnych, których jest oczywiście mniej wśród ogółu zgonów. Gospodarka, jest ciężko dotknięta przez restrykcje narzucone przez rządy wielu krajów ale co te rządy mają zrobić innego? Jeżeli choroba rozprzestrzenianie drogą kropelkową i mamy nosić maseczki, co jest logiczne, to nalezy je nosić. Uwaga jest słuszna, ze nie zabezpieczają ale one nie zabezpieczają tylko wtedy gdy mając maseczkę, spotykamy drugą osobę z nosem odkrytym lub nawet bez maseczki. Taka osoba jest po prostu źródłem emisji. Tutaj, My wszyscy, doświadczeni gospodarczym kryzysem, musimy właśnie sami na to zwracać uwagę, aby tego przestrzegać i zwracać uwagę osobom tego nie przestrzegającym, bo bez tego on się po prostu nie szybko nie skończy.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Batory

Okej a co powiesz o lekarzach rodzinnych co udzielają teleporady a po 16 mogą przyjmować prywatnie? Po 16 już covida się nie boją?

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Mława

To nie jest zarządzenie lekarzy, tylko NFZ. Po pracy każdy robi to co chce.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Batory

TO NIE JEST ZARZĄDZENIE NFZ, TYLKO RZĄDU, TEGO WASZEGO PISOWSKIEGO RZĄDU 111

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Anonim

Również w Hiszpanii, Anglii, Niemczech, Francji itd itd. Tam tez wszędzie rządzi PIS. Należy się zastanowić tylko, dlaczego jest takie zarządzenie. Tylko żeby je zrozumieć, należy myśleć. Na wykształcenie medyczne już za późno. .

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Batory

Dziękuję za ten wyważony głos rozsądku. Szanowny Batory. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że tylko język strzępimy sobie. Przekonanych przekonywać nie musisz, a oporni reagują sam widzisz jak. I to się dzieje, pomimo w sposób rzeczowy podanych NAUKOWYCH argumentów. „Nie? Bo nie!” „Plandemia i spisek”. Ręce opadają.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Majka

Jesteś lekarzem????

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Youseff

To moja sprawa kim jestem,napewno myślę logicznie.Mają dobry lek na covid,sprawdzony przez lekarza,duzo ludzi po nim szybko pokonało covid bez komplikacji.Ale rząd nie reaguje,tylko wciska szczepionki które są nie przetestowane,skad wiedzą,ze są skuteczne jak na nikim ich nie stosowali.Badania nad szczepionka trwają 10 lat ,a nie rok.Beda eksperyment na ludziach robić.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Majka

Oczywiście. Ale jak zabieramy głos w sprawach, o których nie mamy pojęcia, to nie jesteśmy rzetelnym źródłem informacji. Fakt, Rząd traktuje nas byle jak. Niemniej jednak w jego interesie jest, abyśmy zdrowi byli, bo kto utrzyma towarzystwo przy korycie?

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Majka

Badania nad tym typem szczepionki trwają od pojawienia się MERS, czyli 2012r.

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Batory

A czy u nas był jakiś mers?Nie,to skąd wiesz kiedy była szczepionka badana.Chyba ,że tak jak minister zdrowia mówił w wywiadzie,ze badania nad szczepionka trwają już 15 lat.A co on jasnowidz,przewidywal już covida.Tak jak przewiduje 3 fale,i co będzie wiosna i latem.Jak sobie chcą tak i jest w ich wymysłach.

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Majka

Jeszcze raz proszę czytać ze zrozumieniem. Mówimy o typie szczepionki. Jest to pierwsza szczepionka mRNA. Dotychczasowe bazowały na osłabionym wirusie lub jego białku. Badania trwały nad typem i należało tylko dopasować do niego odpowiedni klucz. Ta szczepionka działa na nośnik a nie na wirusa. Pozostały wiec tylko badania nad jej skutecznością a cała technologie opracowano w poprzednich latach. Dlatego okres mógł być tak krótki. Samo badanie nad szczepionką wykonano na 45.000 ochotnikach w różnych krajach. Tak samo jest z coroczną szczepionką na grypę. Technologia już jest, zmienia się tylko typ wirusa, który przez ten rok zmutował. Jednak szczepionka co roku jest inna. Jeżeli to tłumaczenie jest nadal niezrozumiałe, służę pomocą.

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Majka

Szczepionka jest przetestowana w trybie pandemicznym na 45.000 chorych i została zarejestrowana przez FDA. FDA nie rejestruje preparatów farmaceutycznych, bez badań klinicznych. Dlatego tak trudno jest wprowadzić lek na rynek amerykański.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Majka

Szczepionka? Źle! Brak szczepionki? Też źle!

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Majka

Proszę zdradź nam nazwę tego leku na covid. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale walka z wirusami niewiele się różni od tej w średniowieczu. Jedynie skuteczniej możemy zapobiegać zakażeniu i spędzać czas choroby w przyjemniejszych warunkach. Oczywiście mamy jeszcze zaplecze techniczne, wspomagające leczenie i terapie eksperymentalne ale żadnego skutecznego leku. Jak Ty znasz, to proszę opisz i wyślij swoje spostrzeżenia do pisma Lancet a do końca życia będziesz żyła w dostatku, jeżdżąc po całym świecie z wykładami.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Batory

Otóż to. Nie padła nazwa tego panaceum na Covid-19. Ale cóż… Przykład Majki pokazuje, jak groźną i niebezpieczną dla społeczeństw jest praktyka bezrefleksyjnego powielania fake newsów. I później kolejne ogniwa bezrefleksyjnych czytających te brednie powiela bzdurne pseudotezy.

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Youseff

Jaki fake news?Czytasz cokolwiek,kilkakrotnie w tv lekarz z Przemyśla mówił o tym leku jakim jest amantadyna.Lek stosowany na chorobę Parkinsona,a skuteczny w leczeniu covida.Wiec jak nie wiesz to się nie mądrzyj.Bo szczepionka nie jest lekiem,tylko będzie eksperymentem.Cudownych środków to na nic nie ma.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Majka

Przeczytaj, proszę, swojego posta. Sama sobie przeczysz.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Majka

prof. Konrad Rejdak- Lublin

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Batory

Bardzo fajny link. Dziękuje i pozdrawiam.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Majka

Byłbym bardziej ostrożny w formułowaniu opinii, jako nielekarz… SARS Cov-2 jest paskustwem o wiele bardziej perfidnym, niż grypa.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Youseff

Z twoim rozumem napewno o wiele groźniejsze

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Mława

Weź nie błaznuj… „Na pewno” piszemy rozdzielnie- to tak odnośnie rozumu. Kompromitujesz się okrutnie. Nie wstyd ci?

xxxx!!!
xxxx!!!
1 rok temu
Reply to  Youseff

BŁAZNEM TO SAM JESTEŚ BO ROBISZ BŁĘDY TAK I INNI KOMENTUJĄCY, te uwagi zachowaj dla siebie, bo kompromitujesz się okropnie, JÓZEF.

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Youseff

Na grype wśród moich znajomych i rodziny zmarło sporo osób w krótkim czasie.Albo po powikłaniach po grypie mają chore serce.Na covid nikt nie zmarł do tej pory z rodziny i znajomych,owszem chorowali na covid,ale raczej łagodnie.Podobno covid jest bezobjawowy,a grypy bezobjawowej nie ma.Sama chorowałam na grype leżąc plackiem w łóżku z wysoką gorączką.

Batory
Batory
1 rok temu
Reply to  Majka

Aby wiedzieć czy się chorowało na grypę, należy przejść badanie podobne do tego jak na covid. Jednak dane należy czytać ze zrozumieniem. 20% społeczeństwa, które może zachorować na grypę,to nie 80% i tym 20% można udzielić pomocy w państwowej służbie zdrowia. Przy 80%, to nie jest już możliwe. Ponieważ te 20% ewentualnej epidemii jest akceptowalne, to nie stosujemy obostrzeń. Teraz przy zastosowaniu obostrzeń i tak doszliśmy do 30000 zachorowań dziennie, co spowodowało przeobrażenie szpitali w covidowe, bo już nie było gdzie kłaść chorych. Zarówno grypa, jak i covid, jak i każda inna choroba jest groźna dla jednostki ale w zupełnie innym stopniu jest groźna dla Państwa. Stąd obostrzenia. Jasne?

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Majka

Błagam…. Kiedy Covid jest bezobjawowy? Mówisz o tych, co zmarli? Co masz na myśli? O tych „bezobjawowych statystach” pod respiratorami? Nadal czekam na nazwę cudownego leku. Co tam, ja? Staruch przed zawałem, jak szczeknął „Mława”. Polska czeka. Świat czeka.

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Youseff

Już napisałam amantadyna,lek którym leczy pulmonolog z Przemyśla.Apelowal do rządu ale bez skutku,lek o bardzo dużej skutecznosci.W 48 godz chorzy na covid są zdrowi,ciagle o tym pisza i mówią w tv.Rzad nie reaguje na skuteczny lek,bo chce eksperymenty robić na ludziach szczepionka.Minister zdrowia,nie jest lekarzem tylko ekonomista to wiadomo,ze biznes kręci.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Majka

Zachód jest w trakcie testowania tego leku , obserwuje działanie tego leku, i wcale nie szaleje z radości, Są anglojęzyczne strony, ogólnie dostępne.
Przeczycie sobie Państwo każdym swoim słowem- najpierw piszecie, że choroby nie ma, jest bezobjawowa i niegroźna, że grypa jest gorsza, a potem piszecie , że na to „nic” działa jakiś cudowny lek itp. To jak w końcu jest z tym covidem ????
Bez sensu.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Majka

Skoro covid łagodniejszy od grypy, po co leczyć coś, czego nie ma, to równie dobrze można łyknąć byle co, i też dobrze. Jeśli wejdziemy na strony po angielsku, okazuje się, że zachód także zauważył amantadynę, próbuje podawać, i wyciągać wnioski. Byłbym bardzo ostrożny z oceną. Równie dobre może ktoś napisać, że jakaś Pani z Mławy napisała ,że to działa. Jest Pani pewna ???????? I na co działa, tu cytuję Pani własne słowa

Na covid nikt nie zmarł do tej pory z rodziny i znajomych,owszem chorowali na covid,ale raczej łagodnie.Podobno covid jest bezobjawowy,a grypy bezobjawowej nie ma.Sama chorowałam na grype leżąc plackiem w łóżku z wysoką gorączką.”


Po co zatem leczyć coś, czego nie ma ????????????????????????????????????????????????????????????

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Majka

Jeszcze dla ścisłości – w Polsce bada to prof.Konrad Rejdak z Lublina- neurolog.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Batory

Miejmy nadzieję, że zostanie to dokładnie sprawdzone, na całym świecie są prowadzone badania, każdy trop jest dobry i warty weryfikacji. Ale z dużą dozą ostrożności. Słowo kluczowe w angielskim amantidine otwiera angielskie i niemieckie strony.
Sam nie będę się wypowiadał-nie jestem naukowcem. Co także doradzam innym, jak powiedziano w Biblii Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie. Od tego są profesorowie medycyny ,biologii, genetyki itp.itd na całym świecie.

55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x