Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bp Piotr Libera odwiedził Przasnysz. Do Płocka wrócił z bezdomnym kotkiem [FOTO]


8 grudnia biskup płocki Piotr Libera gościł na spotkaniu adwentowym u Klarysek Kapucynek w Przasnyszu, gdzie modlono się o naszą diecezję oraz ustanie pandemii koronawirusa. Biskup odwiedził także klasztor Ojców Pasjonistów, gdzie wziął udział w uroczystości zawierzenia polskiej prowincji przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. W drodze powrotnej do Płocka duchownemu towarzyszył rudy kotek – pasażer na gapę.


Biskup Piotr Libera odwiedził dwa przasnyskie kościoły. Przewodniczył w liturgii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu. Jego obecność miała  m.in. związek z jubileuszowym rokiem 300-lecia powstania zgromadzenia Pasjonistów. Z okazji tej wielkiej rocznicy hierarcha uczestniczył w zawierzeniu polskiej prowincji zakonu przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej w Przasnyszu.

Zwierzchnik naszej diecezji gościł także w klasztorze sióstr Klarysek Kapucynek, gdzie odbył spotkanie adwentowe ze wspólnotą mniszek klauzurowych.

– Zaszczycił nas swą obecnością Ojciec naszej Diecezji nasz Biskup Piotr. Nasz Pasterz modlił się z nami żarliwie na różańcu za przyczyną Niepokalanej Matki Maryi o łaski Boże dla całej Diecezji Płockiej i o ustanie straszliwej pandemii koronawirusa – poinformowały Mateczki.

Zaskakującym i szczęśliwym akcentem wizyty biskupa był fakt, iż bezdomny, przasnyski kotek znalazł dom i opiekę:

– Bezdomny kotek przyjechał na gapę w moim samochodzie z Przasnysza do Płocka. Już znalazł nowego właściciela i pełną miskę. Wszyscy są zadowoleni – napisał bp Piotr Libera.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

Jaki dobry car. Tylko te Bojary jakieś takie nieposłuszne

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x